Okładka książki - Piękne i bestie, czyli 10 najsłynniejszych morderczyń w historii

Piękne i bestie, czyli 10 najsłynniejszych morderczyń w historii

Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska
Data wydania: 2012-08-01
Kategoria: Historyczne
Dodał/a książkę: shi4

W trakcie naszej kolejnej wędrówki przez kolejne epoki poznamy kobiety, które często dorównywały mężczyznom w barbarzyństwie, a nawet ich prześcigały. Dla niektórych morderstwo było jedynie środkiem zrealizowania założonego celu. Ale zdarzało się też, że to nie władza, pieniądze czy zranione uczucia, a sama przyjemność towarzysząca odbieraniu życia była celem. Dlaczego takie się stały? Poznajcie Lukustę, Messalię, Elżbietę Batory, Marię I Tudor, Belle Gunnes, Irmę Grese, Julię Brystygierową, Patricię Krenwinkel, Ulrike Meinhof i Aileen Wuornos.

Kup książkę Piękne i bestie, czyli 10 najsłynniejszych morderczyń w historii

Opinie o książce - Piękne i bestie, czyli 10 najsłynniejszych morderczyń w historii

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2016-08-28, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 (285) książki w 2016 roku, Historyczne, Mam,
Książka opisuje 10 przypadków kobiet morderczyń od czasów starożytnych po współczesne. I chociaż tematyka jest dość masakryczna, to wszystko napisane zostało w sposób oględny. Momentami zbyt chaotycznie i uważam, że niepotrzebnie tak przeskakujemy najpierw współczesność, potem trochę starożytności i średniowiecze, by znowu powrócić do spraw z początku książki. Odnoszę też wrażenie, że autor trochę nierzetelnie przedstawił nam parę faktów.
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński