Pierwszy klucz

Tom 6 cyklu Ulysses Moore

Nadeszła godzina prawdy. W końcu dzieci uzyskały odpowiedź na swoje pytania... Ale ciągle jeszcze nie znalazły tego, o czym marzą także inni: Pierwszego Klucza, jedynego zdatnego otworzyć każde Wrota Czasu. Czy wreszcie ich poszukiwania zostaną uwieńczone sukcesem?

Informacje dodatkowe o Pierwszy klucz:

Język oryginału: Włoski
Tłumaczenie: Bożena Fabiani
Ilustracje:Iacopo Bruno

Kup książkę Pierwszy klucz

Pierwszy klucz - opinie o książce

Avatar użytkownika - Natawki
Natawki
Przeczytane:2016-10-05, Ocena: 6, Przeczytałam, Ulysses Moore,
Kolejna super część! Uwielbiam książki Moore-a
Avatar użytkownika - Sardegna
Sardegna
Przeczytane:2013-07-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki kolejne w 2013,
Seria trzyma poziom, kolejne wydania są ciągle interesujące, przypominające bardziej kronikę, tajemniczy zeszyt z zapiskami, niż tradycyjną powieść. Akcja nie zwalnia nawet na moment. Z każdym tomem pojawia się więcej zagadek niż rozwiązań. Ale o to chyba chodzi, w interesującej przygodówce, żeby historia wciągała i nie dała o sobie zapomnieć. Tradycyjnie polecam i zapraszam do lektury. http://ksiazki-sardegny.blogspot.com/2013/08/ulysses-moore-pierwszy-klucz-zaginione.html

Tom, który odpowiada na wiele pytań ale też szokuje. Nie wszystko okazuje sie być, takie jak powinno. Główni bohaterowie zmieniają się, dorośleją. Czyta mi się coraz przyjemniej. Mimo że to pozycja dla dzieci, to jednak dorosłym tez moze przypaść do gustu. Po pierwszy tom sięgnęłam z nudów ale teraz czytam dla przyjemności, zastanawiając sie co dalej.

Dzieci trafiają do średniowiecza, niestety, razem z Obliwią i jej wiernym gorylem. Chcą odnaleźć Blacka Wulkana, który tutaj właśnie, prawdopodobnie ukrył klucze do Wrót Czasu. Oj w tej części się dzieje!

Dowiadujemy się między innymi kto jest tym tajemniczym Ulysses'em, kim jest ojciec Obliwii Newton, jakie tajemnice skrywa miasteczko, co się wydarzyło podczas Pamiętnych Wakacji i czy w ogóle istnieje jakiś Pierwszy Klucz. Ta część wyjaśnia najwięcej z zagadek i tajemnic Kilmore Cove. Słowem: niesamowite!

Mnie się naprawdę bardzo dobrze czytało i myślę, że autor zrobił niesamowitą serię książek przygodowych. Oby kolejne części były na równie wysokim poziomie.

Kiedyś na pewno sięgnę po tę lekturę
Avatar użytkownika - ManicPixieDreamG
ManicPixieDreamG
Przeczytane:2016-07-22, Przeczytałam,
Podróż do Mrocznych Portów
Pierdomenico Baccalario0
Okładka ksiązki - Podróż do Mrocznych Portów

Niedługo po powrocie ze swojej pierwszej wyprawy do Kilmore Cove Murray, Mina, Shane i Connor dostają kartkę z prośbą o pomoc: ostatni statek buntowników...

Historia prawdziwa kapitana Haka
Pierdomenico Baccalario0
Okładka ksiązki - Historia prawdziwa kapitana Haka

28 kwietnia 1829 roku w Windsorze rodzi się dziecko, które może odmienić losy Anglii. To nieślubny syn króla Jerzego IV i z tego powodu niemowlę...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;