Pies Baskerville'ów / Pies Baskervillów

Wydawnictwo: MG
Data wydania: 2017-06-14
ISBN: 978-83-7779-408-1
Tytuł oryginału: The Hound of the Baskerville
Język oryginału: angielski
Dodał/a książkę: Autor X

Sherlock Holmes i doktor Watson szukają sprawców zabójstw w rodzie Baskervillów. Tropią straszliwą bestię i zimnego mordercę, narażając się na mrożące krew w żyłach niebezpieczeństwa na bagnach Grimpen Mire w oparach gęstej angielskiej mgły. Wielu podejrzanych, zwroty akcji i nieoczekiwany finał.

Pies Baskerville’ów – kryminał zwany przez niektórych dreszczowcem, wywołujący owe dreszcze na naszych plecach w sposób wysmakowany, nieśpieszny i pełen staroświeckiego wdzięku. Starannie budowane napięcie, elegancka narracja, smaczne dialogi – to wielka przyjemność czytania! Conan Doyle, podobnie jak inni znakomici pisarze, jakoś się nie starzeje.

Monika Szwaja

Wydana w 1901 roku powieść Arthura Conan Doyle’a uchodzi dziś za klasyczny kryminał. Jest niewątpliwie arcydziełem gatunku, legendarnym tekstem, inspirującym – wciąż – także współczesnych autorów. Pisarz sięgnął w niej umiejętnie po popularną estetykę grozy, wzbogacając o wątki niesamowite opowieść o zagadce ewidentnie kryminalnej. I choć jej wyjaśnienie, mimo że – w zgodzie z przekonaniami filozoficznymi Doyle’a – dokonuje się na gruncie nauki, to jednak niesamowity klimat narracji, opisy mgielnych pejzaży spowijających angielskie mokradła – na trwałe zagościły w świadomości czytelników.

Genialny detektyw Sherlock Holmes, wraz ze swym asystentem, nieco ociężałym doktorem Watsonem, muszą tym razem zmierzyć się z tajemniczym potworem, przypominającym ogromnego psa, który grasuje na angielskiej prowincji zabijając samotnych wędrowców.

Czy detektywi rzeczywiście stają tym razem wobec paranormalnego zjawiska? Czy ofiary potwora coś łączy?

Dzisiejszy miłośnik mrocznych filmowych obrazów, jak “Z archiwum X”, a także fani rysunkowych ruchomych obrazów z serii o Scoobie Doo i wesołej ferajnie przyjaciół stawiających czoła rozmaitym zjawom, duchom i potworom – z przyjemnością znajdzie w powieści Doyle’a podobne wątki.

Jarosław Klejnocki

Kup książkę Pies Baskerville'ów / Pies Baskervillów

Avatar użytkownika -

Rozmawiając o detektywach książkowych, nie sposób zapomnieć o nim - Sherlocku Holmesie. Jedną z najbardziej mrocznych przygód i zagadek, jakie przyszło genialnemu detektywowi rozwiązać była z pewnością tajemnica rodu Baskerville'ów.   Pewnego dnia do drzwi detektywa zaszedł doktor Moriarty, prosząc Sherlocka o pomoc. Opowiada mu legendę o potwornym psie, mordującym kolejnych dziedziców rodu Baskerville. Oczywiście detektyw będzie chciał podjąć próbę uratowania ostatniego z rodu i rozwikłania zagadki tajemniczego psa. Zagadka, jaką autor raczy czytelników w tej książce, jest niewątpliwie intrygująca, dzięki czemu historia wciąga już od pierwszej strony. Akcja jest dynamiczna - nie ma tu miejsca na przestoje, niepotrzebne dłużyzny. Pies Baskerville'ów to opowieść jednowątkową. Każde wydarzenie prowadzi nieuchronnie do rozwiązania sprawy, nie ma tu słów zbędnych, nie wnoszących nic do powieści. Mimo tego, trzeba przyznać, że autor skonstruował bardzo ciekawą intrygę, która trzyma czytelnika w napięciu i nie pozwala oderwać się od lektury na dłużej.Trzeba przyznać, że opowieść ma swój niezaprzeczalny urok. Mroczny klimat, misternie skonstruowana intryga, dopracowana w każdym detalu, umiejętne dawkowanie emocji aż do wielkiego finału.  Pies Baskerville'ów to bez wątpienia prawdziwa czytelnicza uczta. Powieść Conan Doyle'a nieodmiennie ...

Opinie o książce - Pies Baskerville'ów / Pies Baskervillów

Avatar użytkownika - catarina78
catarina78
Przeczytane:2017-06-14, Przeczytałam,
  Jakim trzeba być geniuszem, by napisać kryminał, który po ponad stu latach od publikacji nie przestaje fascynować? O Sherlocku Holmesie napisano tomy opracowań, nakręcono dziesiątki filmów. Wciąż jednak jego postać stanowi wzór detektywa. W końcu wymyślił metodę dedukcji, która pomaga w rozwiązaniu najtrudniejszych zagadek. „Wiedziałem, że samotność była konieczna dla mego przyjaciela w momentach koncentracji myślowej. Rozważał on wtedy każdy szczegół sprawy, budował różne teorie, zbijał je kolejno i segregował fakty według ich ważności.” Dzięki temu mógł prowadzić śledztwa ze swojego fotela, wyłącznie na podstawie dostarczanych mu faktów. Posłańcem był doktor Watson. Postać, która w imię sprawy, narażała się tak naprawdę na największe niebezpieczeństwa.   Sprawa psa Baskerville’ów obrosła już legendami. To od tego zwierzęcia wzięły początek wszystkie mroczne horrory. Mgły na mokradłach, szybko zapadający mrok, lokalna legenda i wszechobecne poczucie zagrożenia – to nieodzowne elementy powieści grozy, które nadal stanowią skuteczny sposób na budowanie napięcia.   Piekielny czarny pies z czerwonymi ślepiami i pyskiem ziejącym ogniem od wieków zagraża członkom rodu Baskerville’ów. Niemal każdy z nich ginie w tragicznych okolicznościach. Tak jest i tym razem – wszystko świadczy ...
Avatar użytkownika - Bialy_Notes
Bialy_Notes
Przeczytane:2017-06-19, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Czy Sherlocka Holmesa trzeba komukolwiek przedstawiać? Błyskotliwy detektyw jest postacią na wskroś kultową, po dziś dzień inspirującą twórców książek, filmów i seriali. Sherlocka Holmesa pokochali czytelnicy z całego świata, a ich uwielbienie dla wybitnego kryminologa zmusiło nawet Arthura Conana Doyle'a do rezygnacji z pomysłu uśmiercenia bohatera (Holmes zginął w opowiadaniu ,,Ostatnia zagadka", a w następnych książkach - ze względu na oburzenie fanów - okazało się, że sfingował swoją śmierć). Trudno dziwić się miłośnikom historii o przygodach Sherlocka - nieprzecięta inteligencja mężczyzny oraz skomplikowane zagadki, z którymi musiał się zmierzyć, przyciągają do książek Doyle'a jak magnes. Jedną z najtrudniejszych i najbardziej mrocznych tajemnic w detektywistycznej karierze Holmesa okazał się zaś przerażający pies - potwór, zamieszkujący moczary Devonshire w powieści ,,Pies Baskerville'ów". Anglia, przełom XIX i XX wieku. Niespodziewana śmierć Charlesa Baskerville'a ożywia legendę o makabrycznym psie, od setek tak prześladującym właścicieli majątku Baskerville Hall. Przerażający zwierz na pierwszą ofiarę wybrał nikczemnego Hugona Baskerville'a, który przed paroma wiekami nastawał na cnotę córki sąsiada. Minione wydarzenia zapoczątkowały klątwę, która spadła na ród Baskerville'ów. Chociaż według oficjalnego raportu sir Charles zmarł na atak serca, to pewien świadek zauważył przy zwłokach mężczyzny ślady olbrzymich łap. Skąd się tam wzięły? Czy jest możliwe, aby powtarzana przez ciemną ludność bajka okazała się prawdą? Detektyw Sherlock Holmes i jego niezrównany pomocnik, doktor Watson, postanawiają rozwikłać zagadkę potwora z moczarów. Kryminolodzy szybko przekonają się, że powzięta przez nich sprawa jest niesłychanie skomplikowana, a niemal każdy mieszkaniec hrabstwa Devon zataja przed nimi brudne sekrety. ,,Pies Baskerville'ów" to kryminał bardzo klasyczny, wyznaczający standardy dla późniejszych lektur tego gatunku. Mamy tu kameralną scenerię, kilku bohaterów, bezwzględnego zbrodniarza oraz nieustępliwego detektywa, który nie spocznie, póki nie schwyta przestępcy. Tym, co wyróżnia akurat tę opowieść o przygodach Sherlocka, jest nadprzyrodzona i wywołująca dreszcz otoczka historii. Mityczny pies Baskerville'ów zasiewa w czytelniku niepokój, który trudno jest ukoić racjonalnym myśleniem.  Piekielny wygląd psa i ludowe bajania o jego nieziemskim pochodzeniu, niezauważalnie zaszczepiają w umyśle strach i niepewność. Niezidentyfikowane zwierzę, objawiające swoją obecność w najmniej spodziewanych momentach, potrafi zburzyć całą koncepcję rozwiązania zagadki i na nowo rozpalić ciekawość czytającego. Dodając do tego pędzącą akcję otrzymamy książkę tak emocjonującą, że ostanie karty przewraca się z drżeniem rąk. Na niezwykłość opowieści o Holmesie i Watsonie składa się nie tylko skomplikowana intryga czy budzące grozę fantastyczne elementy fabuły, ale także wybitne umiejętności detektywistyczne Sherlocka. Kryminolog zachwyca swoją inteligencją na każdym kroku - posiada rozległą wiedzę, potrafi sprawnie łączyć fakty i odczytać dziesiątki informacji z na pozór nieistotnych śladów i zdarzeń. Zadziwia to tym bardziej, że w czasach, w których rozgrywa się akcja powieści, śledczy nie dysponowali metodami dostępnymi obecnie. Nieznane były próbki laboratoryjne, badania DNA czy podsłuchy. Sherlock Holmes udowadnia jednak, że żywemu umysłowi wszystkie te rzeczy nie są tak naprawdę potrzebne, a umiejętna dedukcja wystarczy do wysnucia odpowiednich wniosków. Ci, którzy kochają kryminały, pokochają także Shelocka Holmesa. Ci, którzy miłości do kryminałów dopiero się uczą, zaczną je uwielbiać za względu na niego. ,,Pies Baskerville'ów" to klasyka literatury, którą po prostu TRZEBA poznać. Książka rozpala wyobraźnię, pobudza emocje, zmusza do samodzielnego myślenia i wypełnia sobą wszystkie myśli - polecam ją wszystkim lubującym się we wciągających i dynamicznych tytułach ze zbrodnią w tle.
Avatar użytkownika - jeke5
jeke5
Przeczytane:2017-06-18, Ocena: 5, Przeczytałam,
Detektywa Sherlocka Holmesa odwiedza doktor James Mortimer szukający pomocy w sprawie nagle zmarłego przyjaciela sir Charlesa Baskerville'a z Devon, który zostawił mu manuskrypt z 1742 roku zawierający legendę krążącą w rodzie Baskerville'ów i powierzył wykonanie testamentu. Według legendy nad rodem ciąży klątwa, gdyż Hugo Baskerville, człowiek szalony, bezbożny i prostacki dopuścił się zbrodni na niewinnej osobie. Członkowie rodziny umierają nagle, krwawo i w zagadkowych okolicznościach. Ród prześladuje ponoć wielka czarna bestia, mająca postać psa, jednak tak ogromnego, jakiego ludzie jeszcze nie widzieli. Sherlock Holmes i doktor Watson podejmują się wyjaśnienia tajemniczych zabójstw w rodzinie Baskerville'ów. Sherlock Holmes z pasją zajmuje się rozwikłaniem zagadki, z wielką radością porównuje wrażenia z Watsonem, przez wiele godzin koncentruje się duchowo, by rozważyć każdy szczegół, odsiewa rzeczy ważne od nieistotnych, buduje różne koncepcje i naukowo wykorzystuje wyobraźnię. Krok po kroku zmierza do wyjaśnienia zagadkowych śmierci. Sir Arthur Conan Doyle buduje napięcie i mistrzowsko odmalowuje klimat angielskich mokradeł. Mroczne, tajemnicze, spowite w cień zbrodni miejsce na mokradłach w pobliżu Baskerville Hall. Dziwne krzyki, skowyt niesiony przez wiatr po chwili zamierający w głuchym pomruku. Powietrze drgające od złowieszczej groźby, która mrozi krew w żyłach. Miałam wrażenie, że sama ukrywam się za skałą, wpadam w grząskie bagno i słyszę piekielny skowyt monstrum. Autor bawi się w kotka i myszkę z czytelnikiem, by z impetem wkroczyć w krytycznym momencie i wyjaśnić tajemnicę. Mgliste podejrzenia nabierają wyrazistości, układają się w logiczną całość. Nieprawdopodobne i czasem groteskowe zdarzenia zostają dokładnie zbadane i wyjaśnione. Z pozoru skomplikowane sprawy właściwie rozważone naukowo dają satysfakcjonujące odpowiedzi i wyjaśniają wszystkie tajemnice. Sir Arthur Conan Doyle stworzył genialnego detektywa Sherlocka Holmesa, który stał się ikoną literatury detektywistycznej. Pomimo upływu lat zachwyca swoją przenikliwością, inteligencją i sprytem kolejne pokolenia czytelników. Serdecznie polecam:) http://magiawkazdymdniu.blogspot.com/
Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2017-02-27, Ocena: 5, Przeczytałem,
KWINTESENCJA SHERLOCKA To nie tylko jedna z najbardziej znanych, jeśli nie najbardziej znana w ogóle, z opowieści o Sherlocku Holmesie, ale dla wielu po prostu najlepsza. Balansując na krawędzi kryminału i gotyckiego horroru, stanowi kwintesencję serii oraz jeden z niedoścignionych wzorców tego, jak należy pisać podobne opowieści. 115 lat od jej powstania wciąż zachwyca i porywa, a w wersji audio oferuje klimat miejskiej legendy snutej w blasku płonących lamp. Dr. James Mortimer zjawia się u Sherlocka Holmesa i Johna Watsona z prośbą wyjaśnienia zagadki. Niedawno zmarł jego przyjaciel - zgon nastąpił wprawdzie z przyczyn zdawałoby się naturalnych, miał słabe serce, jednakże niedaleko odnaleziono odciski łap psa, a twarz zmarłego zastygła w wyrazie przerażenia. Czyżby dopadła go klątwa? Ród Baskervillów od pokoleń się jej boi, a jego członkowie ginęli w dziwnych okolicznościach. Każdemu zgonowi towarzyszył dziwny, widmowy pies. Teraz do Anglii przybył sir Henry, bratanek zmarłego, ale zaczęły dziać się wokół niego dziwne rzeczy, a on sam otrzymał list z ostrzeżeniem, by nie zbliżał się do wrzosowisk, jeśli miłe jest mu życie. Obawiając się, że i on może stać się kolejną ofiarą, James prosi detektywa o rozwiązanie zagadki klątwy. Jednakże zajęty innymi sprawami Holmes do zajęcia się sprawą oddelegowuje Watsona, samemu służąc radą poprzez listy. Czy tym razem rzeczywiście będą mieli do czynienia z czymś nadprzyrodzonym? ,,Pies Baskervillów" to trzecia powieść, ale piąta książka o przygodach detektywa wszechczasów, chronologicznie umiejscowiona po opowiadaniach ze zbioru ,,Powrót Sherlocka Holmesa". Wspominam to dla formalności, bo jak wszystkie inne części, tak i tej można słuchać bez znajomości pozostałych utworów Conan Doyle'a, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by swoją przygodę z Holmesem zacząć właśnie w tym miejscu. A warto ją zacząć, oj warto. Co sprawia, że ,,Pies Basekervillów" jest pozycją tak znakomitą? Bardzo wiele rzeczy. Zaczynając od znakomitych postaci, które po ponad wieku nadal dalekie są od literackiej sztampy, przez świetną fabułę (inspirowaną zresztą legendą Richarda Cabella, który rzekomo zaprzedał duszę diabłu, a po śmierci widywany był w towarzystwie watahy widmowych psów), po doskonałe wykonanie. Arthur Conan Doyle, który uśmiercił Sherlocka w roku 1893, za pisanie tej powieści wziął się po ośmiu latach odpoczynku od postaci detektywa. W międzyczasie przywrócił go do życia w kolejnych opowiadaniach, ale to właśnie ,,Pies" zainicjował wielki powrót Holmesa. Wielki pod każdym względem. Z duszną, mglistą i mroczną atmosferą na czele. Wspaniała książka! I jak zwykle znakomicie wypada interpretacja audio, bo Janusz Zadura znakomicie wczuwa się w swoją rolę. A właściwie kilka ról. Do tego w jego głosie, tak podobnym do głosu Borysa Szyca, kiedy trzeba pobrzmiewa nuta czystego szaleństwa. I chociaż kiedyś obawiałem się, że tu przydałby się ktoś brzmiący w sposób bardziej leciwy i dystyngowany, szybko przekonałem się, że wybór lektora był strzałem w dziesiątkę. Lubicie słuchać książek? Posłuchajcie klasyki w jej najlepszym wydaniu. Intryguje, ciekawi zagadką i wywołuje całe mnóstwo emocji. Polecam gorąco! Recenzja opublikowana na stronie: https://nietylkogry.pl/post/kwintesencja-sherlocka-recenzja-audiobooka-pies-baskervillow/
Avatar użytkownika - iwlin666
iwlin666
Przeczytane:2016-08-10, Ocena: 5, Przeczytałam,
Klasyczny kryminał z Sherlockiem Holmesem. Każdy miłośnik tej literatury powinien przeczytać choć jedną z książek Artura Conan Doyle'a.Ciekawie napisana, lekko się czyta i oczywiście zakończenie zaskakuje :)
Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:2016-08-07, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek - 2016 , Mam,
Stara rodzinna posiadłość na wrzosowiskach w XIX wiecznej Anglii , położona niedaleko bagien, na którymi często osiada mgła to sceneria książki ,,Pies Baskervillów" ze znanym literackim bohaterem Sherlockiem Holmesem. Jeśli do niesamowitego klimatu miejsca akcji dodamy tajemnicę zbrodni, to otrzymamy mocno wciągającą w swą akcję powieść. Rozsądnemu detektywowi przychodzi zmierzyć się z... legendą o strasznym ogarze. Nie jest to zatem łatwa zagadka. Dwór Bakervillów istnieje naprawdę. Artur Conan Doyle w młodości przebywał w nim gościnnie, stąd inspiracja dla pisarza. Obecnie znajduje się tam hotel. Och, móc tam pojechać i samemu przekonać się o tym, jak budzące niepokój bywają tam jesienne wieczory.
Avatar użytkownika - Nimphelos
Nimphelos
Przeczytane:2015-04-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 2015, Mam,
Sherlock Holmes kolejny raz zaskakuje swoją przebiegłością i nieprzeciętna inteligencją. "Pies Baskervill'ów" potwierdza to w każdym rozdziale. Niezastąpione, choć często osobliwe metody sławnego detektywa zadziwiały mnie przez cały czas, gdy czytałam tę książkę. Na mokradłach grasuje zmora rodu Baskervill'ów, pragnąca uśmiercić wszystkich noszących to nazwisko. Ile z tego jest prawdą? Sherlock z pomocą przyjaciela, doktora John'a Watson'a, rozwiązuje zawiłości tej sprawy i znów triumfuje. Uwielbiam utwory Arthur'a Conan Doyl'a. Są wciągające i utrzymane w eleganckim stylu. "Pies Baskervill'ów" dodatkowo ma w sobie coś z legendy, opowieści o potworze z dawnych czasów. Jedyna wada - trzeba czytać uważnie i dokładnie, by nie pogubić się, tak jak to zdarza się doktorowi Watson'owi...
Avatar użytkownika - Mysza_99
Mysza_99
Przeczytane:2015-02-23, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Moje pierwsze spotkanie z Sherlockiem. Udane. Lubię taki klimat książek - zagadka i rozwiązanie jej krok po kroku, z dostrzeżeniem najmniejszych niuansów. Dotychczas zachwycałam się Agathą Christie, od dziś postaram się poznawać Doyle'a i poczynania jego postaci. Zgrabnie napisana, zgrabnie rozwiązana sprawa, ciekawie nakreślone postaci. Super.
Tym razem Sherlock i jego wierny towarzysz Watson mają za zadanie rozwikłać zagadkę śmierci Baskerville'a Nie mogłam się oprzeć i nie porównać psa z opowiadania Dolye'a do ponuraka - omena śmierci z książek o Harrym Potterze. Wielka, czarna bestia, która sieje postrach wśród ludzi na samo wspomnienie o niej. Jak każda książka Doyle'a przeczytana z ciekawości i dla "przyklaśnięcia" klasyce, którą powinno się znać. Nie jest porywająca, nie ma zawrotnej akcji, napięcie ucieka przed końcem w zasadzie nudnej części "wyjaśnieniowej". Jednak to Sherlock - tego nie można zignorować i przejść obojętnie bez czytania historii o nim.
Avatar użytkownika - Luxfan
Luxfan
Przeczytane:2014-05-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Czarny jak węgiel. Postrach wrzosowiska. Przekonajcie się sami jak to się skończyło. :)
Avatar użytkownika - zuz08zuz
zuz08zuz
Przeczytane:2015-02-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Ciekawa opowieść, jak zwykle z zaskakującym zakończeniem :) Podobało mi się zgrabne wyjaśnienie takiej zawiłej sprawy oraz mroczna atmosfera całej opowieści o upiornym psie.
Avatar użytkownika - SteveS
SteveS
Przeczytane:2014-09-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2014, Mam,
Klasyka w dobrej formie - miło było odświeżyć sobie lekturę :)
Avatar użytkownika - czarniutka21
czarniutka21
Przeczytane:2014-02-13, Ocena: 5, Przeczytałam, kryminały, Wyzwanie 26 książek 2014,
Mimo, że uwielbiam kryminały nie miałam okazji czytać jeszcze nic co dotyczyłoby przygód sławnego Holmesa i jego przyjaciela Watsona. Dzisiaj to się zmieniło i nie żałuję. Powieść "Pies Baskervillów" to chyba najbardziej znany kryminał Artura Conana Doyle i postanowiłam od niej właśnie zacząć. Sama postać sławnego detektywa sprostała moim oczekiwaniom, jest pewny siebie, wnikliwy i tajemniczy, zaś jego przyjaciel jest dociekliwym i metodycznym uzupełnieniem. Historia jest napisana ciekawie, językiem jak na ten czas bardzo barwnym, czyta się szybko i z zaciekawieniem. A rozwiązanie zagadki kto stoi za tajemniczym psem było dla mnie również nie małym zaskoczeniem, ja osobiście podejrzewałam kogoś zupełnie innego.Ciekawa jest również sama legenda o dziwnym psie zemsty. Kryminał umiejscowiony jest trochę w Londynie a trochę w małej wioseczce hrabstwa Devon wśród moczarów, w których skrywanych jest jak się okazuje wiele tajemnic. Nie jest to zdecydowanie ostatnia moja książka tego autora. Jestem pod wrażeniem i polecam!
Avatar użytkownika - EvilAngel16
EvilAngel16
Przeczytane:2014-03-23, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Książka może być. Jak na lekturę szkolną całkiem fajna. Ogólnie lubię powieści kryminalne, lecz raczej w wydaniu Harlana Cobena. Sherlock jest jednak idealny w swej klasyczności.
Avatar użytkownika - karla1214
karla1214
Przeczytane:2013-10-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Moja pierwsza przygoda z Sherlockiem Holmesem ... i napewno nie ostatnia ^^ Wiele osób, które polecały mi przygody tego detektywa ostrzegało mnie, że na początku mogę się nudzić, dopiero poźniej akcja stanie się ciekawsza. Absolutnie się z nimi nie zgadzam. Już na początku to jak Sherlock i Watson dowiedzieli się mnóstwo rzeczy o pewnej osobie oglądając jej laskę do podpierania było dla mnie świetne. Sama bym tego lepiej nie wymyśliła ^^ Co za tym idzie już lece do koleżanki pożyczyć kolejną część z przygód Sherlocka Holmesa, a tę mogę polecić spokojnie wszystkim czytelnikom ponieważ nawet mnie, antyfanowi kryminałów wyjątkowo przypadła do gustu!
Avatar użytkownika - en-ca_minne
en-ca_minne
Przeczytane:2013-05-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2013, Mam,
Sherlock - moja miłość! 111 lat od pierwszego wydania, a czyta się to lepiej niż niejeden współczesny kryminał. Cudowna powieść o niesamowitym klimacie wrzosowisk, grzęzawisk, starego zamczyska i XIX-wiecznego Londynu. Tym razem Sherlock z Watsonem rozwiązują zagadkę tajemniczej śmierci brytyjskiego bogacza i filantropa, nad którą ciąży dwustuletnia klątwa. Conan Doyle trzyma czytelnika w napięciu przez wszystkie strony książki, pięknie kreśli sylwetki bohaterów i tworzy niesamowitą historię. Więcej tu nawet Watsona niż Sherlocka, co tym bardziej w niej uwielbiam z miłości o tego pierwszego.
Avatar użytkownika - NaWidelcu
Przeczytane:2015-06-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2015,
Gloria Scott. Pierwsza sprawa Sherlocka Holmesa
Arthur Conan Doyle0
Okładka ksiązki - Gloria Scott. Pierwsza sprawa Sherlocka Holmesa

Nośnik:1CD. Czyta Leszek Teleszyński. Na podstawie książki "Sherlock Holmes Niepokonany" Pewnego zimowego wieczoru, gdy siedzieliśmy przy kominku...

Przygody Sherlocka Holmesa
Arthur Conan Doyle0
Okładka ksiązki - Przygody Sherlocka Holmesa

Opowiadania o genialnym detektywie - amatorze, który potrafił rozwikłać najbardziej skomplikowane zagadki kryminalne. Gdy już nikt nie był w stanie wykryć...