Pieśń Lodu i Ognia t. 4. Nawałnica mieczy 2. Krew i złoto

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2012-04-12
ISBN: 978-83-7506-114-7
Tytuł oryginału: A Storm of Swords: Steel and Snow
Tłumaczenie: Michał Jakuszewski
Ilustracje: -
Dodał/a książkę: Autor X

Prawdziwie epicka fantasy rozgrywająca się w świecie o udokumentowanych ośmiu tysiącach lat historii, znajdującym w się obliczu nadciągającej groźnej zimy - która może trwać dziesięć lat - mamionym przez miecze i czary władne wywołać niszczycielskie skutki... Martin urządził wyśmienitą ucztę dla miłośników fantasy o olbrzymim apetycie

Kup książkę Pieśń Lodu i Ognia t. 4. Nawałnica mieczy 2. Krew i złoto

Opinie o książce - Pieśń Lodu i Ognia t. 4. Nawałnica mieczy 2. Krew i złoto

Avatar użytkownika - Elfik_Book
Elfik_Book
Przeczytane:2015-04-25, Przeczytałam,
Świat nie jest taki jak kiedyś. Wszystko się zmienia... na gorsze. W Westeros walki miedzy królami nadal trwają i nie widać zwycięzcy. A królestwo powinno mieć dobrego króla. W końcu nadchodzi zima – zima, która zmieni wszystko. Minęły lata odkąd ostatni raz prawdziwa zima zawitała w Siedmiu Królestwach. Pytanie brzmi: kiedy nadejdzie? Każdy pragnie szczęśliwie i zwycięsko wrócić do domu. Jednak droga jest długa i kręta. Kto wygra w grze o tron? Kto wróci do domu? Czy w Westeros zawita kiedyś pokój? "Krew i złoto" jest kolejną częścią obecnie bardzo popularnej serii "Pieśń Lodu i Ognia". Seria zyskała sławę wraz z serialem "Gra o tron". Obecnie w telewizji można obejrzeć już pierwsze odcinki piątego sezonu. Liczne reklamy przypomniały mi, że cały cykl czeka na mnie na półce jeszcze nieskończony. Tu już piąty sezon, a ja nadal tkwię w miejscu. Czy druga cześć "Nawałnicy mieczy" okazała się tak samo dobra, jak poprzednie części? Jak najbardziej. Moim zdaniem nawet lepsza niż pierwsza część: "Stal i śnieg".  Martin jak zwykle wprowadza nas w niesamowity świat "Pieśni Lodu i Ognia". Od początku zachwycała mnie kreacja tej rzeczywistości. Wszystko tam jest idealne i przestrzenne. Nie jesteśmy w stanie poznać całego świata. Tak samo jak nasz ciągnie się przez wiele kilometrów ...
Avatar użytkownika - mymoonlight
mymoonlight
Przeczytane:2017-02-22, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2017,
Skubany Martin tak rozkręcił akcję w tej części, że nie można się było oderwać, mimo, że po obejrzeniu serialu znałam fabułę chłonęłam wszystko z zapartym tchem. Po Oberynie musiałam na chwilę przerwać czytanie w ramach swoistej żałoby. Wartka akcja, ciekawe opisy i niesamowite emocje - polecam gorąco!
Avatar użytkownika - Twiggy
Twiggy
Przeczytane:2016-11-13, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Jak narazie, najlepsza z serii.
Avatar użytkownika - Gordian
Gordian
Przeczytane:2016-06-05, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 12 książek 2016,
Książka zaczyna odbiegać nieco od serialowej adaptacji. Nie są to jednak znaczące zmiany. Główna linia fabularna jest zbieżna z serialową. Kto więc oglądał serial niczym się nie zaskoczy, ale może znaleźć kilka wątków wyjaśniających nieco spłycone przez HBO zdarzenia. Dostajemy opis szczegółowy i bardziej wiarygodny np. wyboru Jona Snow na Lorda Dowódce nocnej straży,
Avatar użytkownika - Mmyszunia
Mmyszunia
Przeczytane:2016-04-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Dalsze losy bohaterów "Gry o tron" wciągają i zaskakują. Ta część szczególnie mnie zaskakiwała nagłymi zwrotami akcji. Znów drżałam o losy ulubieńców. Nie każdemu jednak pisane szczęście, a spokój nikomu. Gdy boję się, że coś może się komuś przytrafi to okazuje się, że nie można tego uniknąć. Wciąż coś się dzieje, bez tchu przechodzimy przez kolejne strony. Jak dotąd ta część spodobała mi się najbardziej.
Avatar użytkownika - katniss090
katniss090
Przeczytane:2016-02-01, Ocena: 6, Przeczytałem, Wyzwanie-fantastyka 2016,
Pełna niesamowitych emocji, ekspresyjna i wciągająca. Fantastyka na najwyższym poziomie.
Avatar użytkownika - magi18
magi18
Przeczytane:2015-11-16, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Ok, jak widać: zawsze zaczynam od środka. Na swoje usprawiedliwienie powiem, iż to wszystko przez brata: on mnie wciągnął w serial i on pożyczył książkę... i ta książka sobie tak leżała na półce, bo brat jeszcze jej nie oddał kuzynowi i tak krzyczała "weź mnie, weź mnie" - to jak ja miałam na takie głosy odpwiedzieć, iż "nie, bo najpierw muszę przeczytać "grę o tron"". Nie było takie opcji, dlatego też no przeczytałam... I matulo moja, jaka ta książka jest świetna. A zakończenie... o jacie, muszę, muszę przecczytać tom piąty I teraz mam dylemat, pożyczyć tom 5, czy może zacząć od początku?
Avatar użytkownika - nikolsosna
nikolsosna
Przeczytane:2014-03-08, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2014,
ciązko jest oceniać książkę która jest częścią historii i połową tomu. czytam bo nie umiem i nie chcę przestać.
Avatar użytkownika - Vertical
Vertical
Przeczytane:2014-01-31, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Znacznie lepsza niż pierwsza część. Czytało się o wiele przyjemniej, a kilka ze scen autentycznie sprawiło, że szczęka mi opadła.Dany irytująca jeszcze bardziej, Sansa biedna, Joffrey równie irytujący (smacznego!), Sam taki dzielny, a reszta... Martin jest zdecydowanie okrutny.
Avatar użytkownika - adgam91
adgam91
Przeczytane:2013-10-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek 2013, Przeczytane 2013,
Najlepsza część całej sagi ! Bardzo dużo się dzieje, niestety żegnamy się też z kilkoma kluczowymi bohaterami. Polecam!
Avatar użytkownika - amalka
amalka
Przeczytane:2013-05-25, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
Podpisuję się pod opinią, że to najlepsza z dotychczasowycz części. Niesamowita książka, choć oczywiście łezka w oku się zakręciła...
Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2013-04-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki (2013),
Super! Oczywiście szkoda mi niektórych bohaterów, ale złożoność akcji i wszystko co się dzieje w tej części wciąga bez końca...
Avatar użytkownika - kpt_Yossarian
kpt_Yossarian
Przeczytane:2012-11-08, Ocena: 6, Przeczytałem,
Zdecydowanie najlepsza część Pieśni Lodu i Ognia. Książka jest niemal bez wad.
Avatar użytkownika - dredota
dredota
Przeczytane:2011-03-12, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Druga część tomu trzeciego (dziwnie brzmi, ale to dlatego, że w Polsce tom trzeci sagi Pieśni Lodu i Ognia został podzielony na dwie części). Podtrzymuję zdanie z poprzedniej części - Nawałnica Mieczy to (jak na razie) najlepsza część sagi.
Avatar użytkownika - Aneeaa
Przeczytane:2017-02-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Fantasy, Mam, Ulubione,
Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2016-12-06, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2016, Mam,
Uczta dla wron. Część 2. Sieć spisków
George R.R. Martin 0
Okładka ksiązki - Uczta dla wron. Część 2. Sieć spisków

Wojna pięciu królów zbliża się powoli do końca, a Lannisterowie i ich sojusznicy uważają się za zwycięzców. Jednakże nie wszystko...

Taniec ze smokami. Część 2
George R.R. Martin0
Okładka ksiązki - Taniec ze smokami. Część 2

Po wielkiej bitwie przyszłość Siedmiu Królestw wciąż wydaje się niepewna … Na wschodzie Daenerys Targaryen, ostatnia z rodu Targaryenów, włada przy...