Piknik na skraju drogi. S.T.A.L.K.E.R.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2007
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-74-69488-9
Liczba stron: 176
Dodał/a książkę: szczepanik

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Lądowania to teren, który niegdyś stał się obiektem inwazji obcej supercywilizacji. Mimo, że wstęp do strefy jest w zasadzie zakazany, stanowi ona wyzwanie dla pracowników Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Pozaziemskich, a przede wszystkim stalkerów, którzy z narażeniem życia wyprawiają się tam na zlecenie po cenne znalezisko. Światowy biznes płaci za nie ogromne pieniądze, co wzmaga gorączkowy wyścig poszukiwaczy. Najzagorzalszy z nich, Red Shoehart, przeżywa metamorfozę duchową podczas ostatniej wyprawy... Strefa kusi. Strefa przyciąga. Strefa obiecuje nieprzebrane skarby. Strefa odmenia.

Kup książkę Piknik na skraju drogi. S.T.A.L.K.E.R.

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - hajfa
hajfa
Przeczytane:,
Bardzo lubię szeroko pojętą literaturę fantastyczną, zwłaszcza polską (Piekara, Kossakowska, mój ulubiony, cudowny "Autobahn nach Poznań" Ziemiańskiego). Do tej jednak pory nie udawało mi się przekonać do rosyjskich pisarzy tego gatunku, który, jak całą literaturę rosyjską określiłabym słowem "makabra" (kto czytał "Lód" Sorokina rozumie o co chodzi).   "Piknik na skraju drogi" okazał się wyjątkiem w tej regule. Jest to wyśmienicie napisany tekst, pełen słowiańskiego humoru, wartkiej akcji oraz wyjątkowo interesujących pomysłów. Bracia Strugaccy ukazują nam świat po lądowaniu obcych (którzy bardzo szybko zniknęli bez próby nawiązania kontaktu). Miejsca ich lądowania tzw. Strefy (wylądowali w kilku miejscach na świecie) są pod ochroną wojska i dostęp do nich mają wyłącznie nieliczni naukowcy. Czemu strefy są tak chronione? Otóż obcy pozostawili po sobie (porozrzucane po całym terenie) przedmioty o zagadkowych właściwościach. Poza tym, mimo braku jakiegokolwiek promieniowania czy substancji mutagennych Strefa oddziałuje w nieznany sposób na zjawiska fizyczne i ludzi (zmarli wstają z grobów, dzieci są mutantami). Głównym bohaterem książki jest Red Shoehart - laborant pracujący w strefie Harmont, po godzinach tytułowy stalker (człowiek wykradający ze strefy przedmioty by sprzedawać je na czarnym rynku). Red ma kochającą żonę, córkę przypominającą zwierzątko ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Piknik na skraju drogi. S.T.A.L.K.E.R.

Avatar użytkownika - sabja
sabja
Przeczytane:2013-12-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki- 2013, Mam, Na półkach,
Jako fanka Metra 2033 nie mogłam pominąć tej pozycji, która niejako zapoczątkowała wizję ZONY. Niepowtarzalny klimat, niejednoznaczni bohaterowie i tajemnicza Strefa która kusi i przeraża.
Link do opinii
Avatar użytkownika - slpablos
slpablos
Przeczytane:2013-04-16, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek 2013, Wyzwanie - fantastyka,
Tajemnicza, groźna Strefa, wizyta Obcych, która pozostawiła po sobie ślady.. bez Spotkania. Na tym tle galeria interesujących postaci i pytania o istotę człowieczeństwa oraz to co jest naszym immanentnym pragnieniem.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Kirika
Kirika
Przeczytane:2016-07-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 2016,
Avatar użytkownika - Pegi
Pegi
Przeczytane:2015-02-23, Przeczytałam, Przeczytane w 2015,
Inne książki autora
Fale tłumią wiatr
Arkadij Strugacki, Borys Strugacki0
Okładka ksiązki - Fale tłumią wiatr

Trzecia część cyklu o Maksie Kammererze....

Koniec eksperymentu Arka
Arkadij Strugacki, Borys Strugacki 0
Okładka ksiązki - Koniec eksperymentu Arka

Ziemska wyprawa bada warunki klimatyczne na przeznaczonej do kolonizacji planecie. To lodowe pustkowie, z martwym horyzontem, nagimi skałami, bez śladu...

Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Detektyw Bzik
Anna Paszkiewicz
Okładka książki - Detektyw Bzik
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy