Poczytaj mi, mamo. Księga pierwsza

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2010-11-10
ISBN: 978-83-10-11914-8
Dodał/a książkę: AgataJ

Śledztwo w sprawie tajemniczego zniknięcia daktyli. Jeż Kolczatek znajdujący dom na zimę w berberysie. Kłopoty ze snem kota Filemona. Niebieska dziewczynka wykradająca się nocą z obrazka... Te obrazy nigdy nie opuściły naszej wyobraźni. Z okazji dziewięćdziesięciolecia „Naszej Księgarni” postanowiliśmy zebrać w kilku tomach najpiękniejsze książeczki, które przez lata ukazywały się w serii „Poczytaj mi, mamo”. Publikujemy je w niezmienionej szacie graficznej, aby bajkom naszych wielkich pisarzy znów, jak kiedyś, towarzyszyły prace wybitnych plastyków. W „Poczytaj mi, mamo. Księdze pierwszej” otwieramy drzwi do pełnego magii i nostalgii królestwa naszego dzieciństwa.

Kup książkę Poczytaj mi, mamo. Księga pierwsza

Opinie o książce - Poczytaj mi, mamo. Księga pierwsza

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2014-02-23, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 (253) książki w 2014, Dla dzieci, Mam,
Nasza Księgarnia wpadła na doskonały pomysł, by wznowić książeczki z serii "Poczytaj mi mamo". W pierwszym tomie dostaliśmy znakomity wybór 10 bajeczek stworzonych przez najlepszych twórców, nie tylko pisarzy, ale i ilustratorów. Zostały one wydane twardych okładkach, ale w identycznej szacie graficznej co przed laty. Dzięki temu przypomniało mi się wiele zapomnianych opowiadań z dzieciństwa nie tylko przez ich czytanie, ale także oglądanie ilustracji. Są tu historie i dla chłopców, jak i dla dziewczynek, ale tak naprawdę każdą miło się czyta, bez względu na płeć czytelnika. Uważam, że to doskonała lektura nie tylko dla maluchów, ale także ich rodziców, którzy wychowali się czytając tą serię. Być może były to pierwsze książeczki, które trzymaliśmy w rękach, bądź doskonaliliśmy na nich czytanie swoich pierwszych literek. Tak było w moim przypadku. Znalazłam tylko jedną wadę tej książki - bajeczek jest zdecydowanie za mało! Mogłabym je czytać bez końca. Dobrze, ze na tej jednej części się nie skończyło i wydawnictwo sukcesywnie wydaje następne. A ja dziś wieczorem sięgam po kolejną.
Avatar użytkownika - gan1983
gan1983
Przeczytane:2014-02-20, Ocena: 4, Przeczytałem, Dla dzieci, Mam, WYZWANIE 12 KSIĄŻEK 2014,
W dzieciństwie miałem kilka tych bajek. Dziś już nie robią na mnie takiego wrażenia co kiedyś, ale czyta się sympatycznie, chociaż obrazków jest zdecydowanie więcej niż tekstu. Ale przecież są to opowiastki dla dzieci.
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2013-12-11, Ocena: 6, Przeczytałam,
Cudna podróż do krainy dzieciństwa:)
Avatar użytkownika - Nidaba
Nidaba
Przeczytane:2012-07-21, Ocena: 5, Przeczytałam,
Polecam wszystkim, którzy dorastali w latach 70. lub 80.-tych - z pewnością taka sentymentalna podróż jest warta odbycia:) A w dodatku książka naprawdę pięknie wydana - doskonała zarówno na prezent, jak i na domową półkę (niezbyt wysoką, bo na pewno sięgnie się do niej nie raz:)
Avatar użytkownika - aisling
Ciekawa, solidna lektura.
Pizza
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Pizza

Ponad 40 prostych do wykonania, sprawdzonych przepisów. Książka zawiera porady kucharza, propozycje podania i różne warianty potraw. Fotografia w dużej...

Zwierzęta. Obrazkowa encyklopedia dla dzieci
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Zwierzęta. Obrazkowa encyklopedia dla dzieci

Dlaczego bóbr ścina drzewo jak zatemperowane ołówki? W jaki sposób wieloryby odżywiają się pod wodą nie dusząc się? Dlaczego kret rzadko bywa głodny? Jak...

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa