Pod presją. Dajmy dzieciom święty spokój!

Carl Honoré w Pod presją przedstawia interesujący, a zarazem niepokojący obraz dzieciństwa w dzisiejszych czasach, obraz pokolenia nadmiernie kontrolowanego, nadzorowanego i rozpieszczanego. Jak powiada, nasze nowoczesne podejście do dzieci odnosi skutek odwrotny do zamierzonego: dochowaliśmy się pokolenia dzieci z nadwagą i krótkowzrocznością, dzieci, które często chorują i cierpią na depresję, dzieci, które faszerujemy lekami jak nigdy wcześniej. Posługując się anegdotą, odwołując się do badań i własnych doświadczeń, Honoré wskazuje nam błędy popełniane w szkole i w domu, rozwiewa popularne mity i nawołuje do zmiany.

Jeżeli kiedykolwiek przemknęła Ci przez głowę myśl, żeby wcisnąć do rozkładu dnia Twojego i tak już zapracowanego dziecka judo, kaligrafię, skrzypce czy suahili – ta książka jest dla Ciebie.

Informacje dodatkowe o Pod presją. Dajmy dzieciom święty spokój!:

Wydawnictwo: Drzewo Babel
Data wydania: 2011-03-21
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-89933-71-3

Kup książkę Pod presją. Dajmy dzieciom święty spokój!

Pod presją. Dajmy dzieciom święty spokój! - opinie o książce

Avatar użytkownika - aleksa6
aleksa6
Przeczytane:2017-07-29, Ocena: 2, Przeczytałam, 12 książek 2017,

Carl Honore zabiera nas do świata dziecka i jego otoczenia. Nowoczesnego, przepełnionego, zapachanego i wymyślnego. Odwołując się do własnych doswiadczeń oraz badań naukowych pokazuje błędy dzisiejszego szkolnego i rodzinnego świata. Mówi o szkolnych testach, wyścigach szczurów, zabawkach, które wsystko potrafią. Zwraca uwagę na nowoczesne podejście, które skutkuje dziećmi z nadwagą, krótkowzrocznością, agresją, chorobami. Nawołuje do zmian i przejrzenia na oczy. "Dajmy dzieciom święty spókój!". Książka, którą czyta się lekko. Początkowo wbijasz się w cały ten świat. Ale pod koniec zaczynasz domyślać się, że właściwie autor niczego nadzywczajnego już nie napisze.

Avatar użytkownika - karolinas
karolinas
Przeczytane:2012-11-04, Ocena: 5, Przeczytałem,
Pochwała powolności
Carl Honore0
Okładka ksiązki - Pochwała powolności

Dzisiaj niemal wszyscy chorujemy na brak czasu. Śpieszy nam się tak bardzo, że każda osoba i każda rzecz, która nas spowalnia, staje się naszym wrogiem...

Carl Honore0
Okładka ksiązki - Bez pośpiechu. Jak mądrze rozwiązywać problemy i nie zwariować w szybkim świecie

Wszyscy ulegamy presji, żeby pracować szybciej, załatwiać więcej spraw i błyskawicznie rozwiązywać problemy. Ale podejmowanie decyzji na łapu capu może...