Pojedynki, biesiady, modlitwy. Świat średniowiecznych rycerzy

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2016-07-06
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-65156-07-5
Dodał/a książkę: czytam

Krew, honor i wiara - poznajcie świat średniowiecznych rycerzy!

Rycerze fascynują nas od wieków. Bez nich nie potrafimy wyobrazić sobie średniowiecza. Ale co w naszych wyobrażeniach o nich jest prawdą, a co fikcją? Odpowiedź na to pytanie przynosi lektura książki: „Pojedynki, biesiady, modlitwy. Świat średniowiecznych rycerzy”.

- Osoby niezaznajomione z tematyką rycerską odnajdą w moim e-booku przejrzyste kompendium, a „wyjadacze” będą mogli pogłębić wiedzę o rzadko spotykane szczegóły. – zapewnia Antoni Olbrychski, autor e-booka „Pojedynki, biesiady, modlitwy. Świat średniowiecznych rycerzy” - Przede wszystkim zaś jestem przekonany, że lektura będzie najzwyczajniej w świecie przyjemna.

Jak spędzało się czas wolny na zamku? Dlaczego królowie nie lubili gry w piłkę? Czy zbawienie dało się kupić? Olbrychski przygląda się średniowiecznym rycerzom z różnych stron. Pyta o ich religijność, a jednocześnie pokazuje wpisaną w ten fach żądzę sławy i okrucieństwo, sięgające czasów barbarzyńskich. Przedstawia historię miecza jako rycerskiego oręża i opisuje pojedynki sądowe, które rozstrzygały skomplikowane spory prawne. Odwiedza zamkowe sale i pałace, na których rozgrywano turnieje rycerskie i ćwiczono się do wojaczki.

- Do zgłębiania poszczególnych tematów skłaniała mnie przede wszystkim pasja, do przelania myśli na papier – chęć uporządkowania wiedzy i podzielenia się nią z innymi. Bo choć nie słychać już szczęku stali, tętentu kopyt i bitewnego gwaru, to jednak rycerze nieodmiennie budzą fascynację – przekonuje autor.

Antoni Olbrychski to student historii na Uniwersytecie Warszawskim, członek redakcji portalu Histmag.org. Publikował także w „Mówią Wieki”, „Newsweeku Historia” i „Pomocniku Historycznym Polityki”. Historią średniowiecza interesuje się nie tylko naukowo – zajmuje się rekonstrukcją, od lat uprawia szermierkę historyczną mieczem długim i szablą, jest instruktorem oraz zdobywcą nagród turniejowych.

Tę książkę i inne e-booki można znaleźć ze zniżką w oficjalnym sklepie portalu Histmag.org na stronie: http://histmag.org/sklep/ oraz w dobrych sieciach sprzedaży.

Kup książkę Pojedynki, biesiady, modlitwy. Świat średniowiecznych rycerzy

Opinie o książce - Pojedynki, biesiady, modlitwy. Świat średniowiecznych rycerzy