Pokochaj siebie

Książka "Pokochaj siebie" należy już do klasyki psychologii humanistycznej, kierunku kładącego nacisk na pełny rozwój i samourzeczywistnienie jednostki, na wyzwolenie z nabytych lub  wyimaginowanych  ograniczeń  i  przesądów,  na  aktywną  postawę   wobec  życia  i  osiągnięcie   szczęścia  w  zgodzie z samym  sobą.

Autor uważa, że stan zdrowia  psychicznego  jest stanem  normalnym i osiągnięcie go leży w granicach  możliwości każdego z nas, a połączenie ciężkiej  pracy,   zdrowego  rozsądku,  humoru i pewności  siebie jest podstawą szczęśliwego życia.

Książka została przetłumaczona na wiele języków. W Polsce od 16 lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród czytelników.

Informacje dodatkowe o Pokochaj siebie:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2012-06-01
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Your Erroneous Zones
Tłumaczenie: Marian J. Waszkiewicz

Kup książkę Pokochaj siebie

Pokochaj siebie - opinie o książce

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2020-11-08,

Przychodzę do Was dzisiaj z recenzją książki, która na rynku jest od parunastu lat. A ilość sprzedanych egzemplarzy jest imponująca 35000000.
Jej nowe wydania to tylko znak jak bardzo jest popularna.
Jej autor jest znanym amerykańskim psychoterapeutą, który pomaga osiągnąć i szczęście ludziom na całym świecie.
Książka zachęca do zastanowienia się nad sobą. Do tego jak wypracować dobre relacje z najbliższymi. Jak pozbyć się negatywnym emocji, przyzwyczajeń, które rosły wraz z nami. Jak byś asertywnym, jak poradzić sobie ze stresem w pracy, z współpracownikami. Jak wyrzucić z siebie poczucie winy, gniewu, niepokoju. Przede wszystkim jak żyć w zgodzie z samym sobą i być szczęśliwym.
Książka zawiera różne przykładowe sytuację, które w łatwiejszy sposób pomagają zrozumieć o co chodzi i jak działać. Pokazuje np w jaki sposób możemy być manipulowani przez matkę, ojca, sąsiada. Oby ich zadowolić tracimy poczucie swojego szczęścia. Nie postępujemy w zgodzie z samym sobą.
Praca nad sobą to klucz do osiągnięcia sukcesu.
Trzeba żyć chwilą i nie odkladac swojego szczęścia na później, bo czasem to "później" może nigdy nie nadejść.
Uczenie się na błędach to część naszego życia.
Książka jest napisana prostym, łatwym, zrozumiałym językiem.
Otwiera oczy na wiele spraw o których czasem nawet nie myślimy a jednak się dzieją w naszym życiu.

Avatar użytkownika - JoannaKa
JoannaKa
Przeczytane:2019-01-16, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Genialna książka! Polecam każdemu kto dba o swój rozwój osobisty  a także o jakość i 'bezpieczenstwo' treści. Jest tak wiele bubli napisanych przez 'natchnionych' wsrod książek w dziale poradniki, a to jest wspaniała perełka! Napisana przez doświadczonego psychoterapeutę, książka pełna ćwiczeń i realnych pomysłów na zmiany, w tym np. Jak radzić sobie ze złością.

Wiele wspaniałych refleksji, dużo rozwoju. Będę ta książkę kupować w prezencie dla najbliższych. Polecam z całego serca!

Avatar użytkownika - tlenianka
tlenianka
Przeczytane:2016-01-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Bardzo pouczająca. Napisana prostym, zrozumiałym językiem. Zdecydowanie pozytywna pozycja
Avatar użytkownika - anoola
anoola
Przeczytane:2017-05-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2017, Mam,
Potęga intencji. Zmień sposób postrzegania rzeczy a rzeczy same się zmienią
Wayne W. Dyer0
Okładka ksiązki - Potęga intencji. Zmień sposób postrzegania rzeczy a rzeczy same się zmienią

Przekształcaj zamiary w rzeczywiste działania Czegoś brakuje w Twoim życiu? Masz poczucie niespełnienia? Chcesz dokonać znaczącej zmiany? Ponoć piekło...

Duchowy manifest. 9 spójnych zasad życia zgodnego z porządkiem wszechświata
Wayne W. Dyer0
Okładka ksiązki - Duchowy manifest. 9 spójnych zasad życia zgodnego z porządkiem wszechświata

Wsłuchaj się w wewnętrzny głos Nowa filozofia pozytywna 9 spójnych zasad życia zgodnego z porządkiem wszechświata Moc pragnień i świadomości...