Pokolenia. Powrót do domu

Po latach oczekiwań w życiu Janki i Leszka pojawia się wymarzona córka, Kasia. Dorosła Katarzyna po latach spisze koleje rodzin Borengów i Zajewiczów. Będą dramatyczne i pełne niespodzianek jak cała powojenna historia Polski, barwne i rozkochane jak nadnarwiańskie Stokowo.

Życie płynie, uciekają lata, pojawiają się nowi przyjaciele, niektóre stare przyjaźnie się kończą, w rodzinie Zajewiczów dorasta kolejne pokolenie. Zmienia się także Polska. Janka śledzi z zapartym tchem politykę, zawsze zaangażowana, krytyczna i niekryjąca swoich opinii. Niezmienna pozostaje tylko jej miłość do Stokowa.

"Pokolenia. Powrót do domu" to opowieść inspirowana losami rodziny autorki. Wielka historia przeplata się z małymi ludzkimi sprawami, przekazy rodzinne obrastają w legendę... Dynamiczne pełne życia postaci, barwny język, dramaty i radości codziennego dnia, namiętności i zdrady tworzą sagę rodzinną, w której czytelnik odnajdzie bliskie swemu sercu emocje i historie.

Informacje dodatkowe o Pokolenia. Powrót do domu:

Wydawnictwo: Editio
Data wydania: 2015-10-29
ISBN: 978-83-283-1259-3

Kup książkę Pokolenia. Powrót do domu

Pokolenia. Powrót do domu - opinie o książce

Nowy tom - starzy i nowi bohaterowie, ich radości oraz smutki. Zmieniająca się rzeczywistość, tylko pory roku następują po sobie w niezmiennym rytmie, rodząc czasem tęsknotę za tym, co minione. Czasy, które tworzą też historię mojego zycia i moich bliskich.
Avatar użytkownika - leonia
leonia
Przeczytane:2016-12-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Bardzo ciepła, pięknie napisana saga rodzinna. Prawdziwi bohaterowie, historie, które napisało im życie a w tym wszystkim świetnie wkomponowane najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie. Aż żal ogarnia, że to już koniec
Avatar użytkownika - Muminka789
Przeczytane:2016-02-09, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - mskm13
mskm13
Ocena: 5, Czytam,
Cień róży. Katia i sekrety prababki
Katarzyna Droga0
Okładka ksiązki - Cień róży. Katia i sekrety prababki

Katia Shadow to pseudonim dziennikarki, która na co dzień opisuje tajemnice przeszłości. Tym razem wyrusza nad Bałtyk w poszukiwaniu prawdy o własnej rodzinie...

Nigdy się nie bałam. Jak polskie lekarki pisały historię medycyny
Katarzyna Droga0
Okładka ksiązki - Nigdy się nie bałam. Jak polskie lekarki pisały historię medycyny

Silne, odważne, z niezwykłymi historiami medycznymi i doświadczeniami wojennymi. Życiorysy lekarek stanowią niezwykłą inspirację dla współczesnego czytelnika...