Polak potrafi: Przysłowia, hasła i inne polskie zdania osobne

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2016-01-01
Kategoria: Edukacyjne
ISBN: 83-247-0231-8
Liczba stron: 352
Dodał/a książkę: Beata Harasiuk

Ocena: 4 (1 głosów)

Wachlarz przykładów - to pretekst do błyskotliwych gawęd o naturze języka polskiego, jak i naszym narodowym charakterze, bo używane przez nas zwroty i wyrażenia mówią o Polakach więcej, niż się wydaje. Pasjonująca i pouczająca kopalnia wiedzy, której się nie uświadczy na żadnych lekcjach!

Profesor Bralczyk wziął pod lupę nasze przysłowia, hasła i slogany. Czy na pewno "język powinien powiedzieć wszystko, co pomyśli głowa"? Czy rzeczywiście "prawo ma znaczyć prawo", a honor powinien być Bogu oddany? A chrząszcze - czy w ogóle "brzmią"?

Kup książkę Polak potrafi: Przysłowia, hasła i inne polskie zdania osobne

Opinie o książce - Polak potrafi: Przysłowia, hasła i inne polskie zdania osobne

Avatar użytkownika - be_ha
be_ha
Przeczytane:2016-02-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2016 roku,
Zbiór popularnych polskich przysłów i zdań, które na stałe weszły do do naszej kultury. Bralczyk z dużym poczuciem humoru dokonuje ich interpretacji, przedstawia historię ich powstania. Polecam osobom interesującym się językiem polskim.
Link do opinii
Inne książki autora
Język na sprzedaż
Jerzy Bralczyk0
Okładka ksiązki - Język na sprzedaż

"Reklama moze byc przedstawiona jako specyficzna gra między nadawcą a odbiorcą. W grze jest wiele zabawy i wiele walki. A także dynamizmu. Role sa...

1000 słów
Jerzy Bralczyk0
Okładka ksiązki - 1000 słów

Po bestsellerowych ,,500 zdaniach" czas na ,,1000 słów", a więc opus magnum najpopularniejszego językowego autorytetu Polaków.  W błyskotliwych...

Reklamy