Polak w krainie d'Artagnana

Wojciech Szczygieł, młody polski dziennikarz wyeksportowany do Francji na roczny staż zawodowy w redakcji francuskiego czasopisma. W tym czasie ma szlifować język oraz poznawać kulturę, tradycję i życie Francuzów, a następnie relacjonować swoje spostrzeżenia i obserwacje w formie artykułów prasowych. Lesław Tur to autor powieści „Polak w krainie d’Artagnana”, w której stworzył fikcyjną sylwetkę wymienionego już głównego bohatera – Wojciecha Szczygła, a ten z kolei jednocześnie pełni rolę narratora i opisuje okoliczności swojego pobytu z punktu widzenia perypetii osobistych i dziennikarskiego fachu. Utwór jest przede wszystkim beletrystyczną kroniką różnic kulturowych, społecznych i ekonomicznych pomiędzy Polską a Francją. Co więcej, Wojtek nie próżnował także na polu miłosnych podbojów. Najpierw zauroczył się w swojej nowej redakcyjnej koleżance Sophie, a następnie, gdy ta po kilku randkach zaręczyła się z innym, swoje amory skierował ku Japonce o imieniu Noriko, przyjaciółce z uniwersytetu, gdzie razem pobierali naukę języka francuskiego. Tym samym powieść okraszona jest nie tylko reporterską sprawozdawczością z przestrzeni społecznej, politycznej, kulturowej, czy religijnej, ale znajdujemy w niej również interesujące wzmianki historyczne, preferencje kulinarne, intrygujące różnice językowe i wreszcie pełne humoru sceny towarzyskie czy randkowe próby uwodzicielskie.

Informacje dodatkowe o Polak w krainie d'Artagnana :

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania: 2016-04-23
Kategoria: Przygodowe
ISBN: 978-83-7900-509-3

Kup książkę Polak w krainie d'Artagnana

Polak w krainie d'Artagnana - opinie o książce

Avatar użytkownika - agnieszka3201
agnieszka3201
Przeczytane:2016-04-07, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Książka ,,Polak w krainie d'Artagnana" to wiele małych, wesołych i poważnych historii dotyczących różnorodnych aspektów polskiego i francuskiego życia, połączonych wspólną fabułą. Wojciech Szczygieł - główny bohater powieści Lesława Tura, zbiegiem wesołych okoliczności zostaje wysłany na roczny, staż dziennikarski do Strasburga, gdzie wyłapuje zabawne różnice między Polakami i Francuzami. Jak ułożą się jego relacje z Sophie i Noriko? Znasz Francję - przeczytaj, by uśmiechnąć się do spostrzeżeń bohatera. Nie znasz Francji - przeczytaj, by docenić to co polskie. A może ta opowieść stanie się już tylko pretekstem do pokazania różnic między kobietami a mężczyznami? Sam to oceń. Życzę przyjemnej lektury!!!
Avatar użytkownika - NaWidelcu
NaWidelcu