Poprad. Miniprzewodnik

Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania: 2012-06-19
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788378531258
Liczba stron: 0
Dodał/a książkę: helion

Ocena: 0 (0 głosów)

Miniprzewodnik Wydawnictwa Bezdroża opisujący najważniejsze atrakcje turystyczne miasta bądź regionu. Poznasz historię miejsca, przeczytasz opisy atrakcji turystycznych i (najważniejsze dla turysty) informacje praktyczne: co warto zobaczyć, gdzie szukać noclegu i jak dojechać w miejsce, którego nie można pominąć zwiedzając okolicę. Zapraszamy na wycieczkę!
Poprad

Miasto leży w Kotlinie Popradzkiej, nad rzeką Poprad. Większość atrakcji, liczne kawiarnie, restauracje i dobrze zaopatrzone sklepy ze sprzętem sportowym skupiają się na głównym trakcie spacerowym, czyli na Nám. sv. Egídia. Prawdziwą perłą Popradu jest Spiska Sobota, włączona w granice miasta w 1945 r., niedawno poddana gruntownej renowacji. Poprad jest także prawdziwym ośrodkiem sportów (zwłaszcza zimowych) i rozrywki, dlatego o każdej porze roku na głównym deptaku widuje się tłumy turystów.

Obecnie w skład aglomeracji wchodzi sześć "organizmów" miejskich: Poprad "właściwy", Matejovce, Veľká, Spišská Sobota, Stráže pod Tatrami i Kvetnica.

Kup książkę Poprad. Miniprzewodnik

Opinie o książce - Poprad. Miniprzewodnik

Inne książki autora
Wielki diament. Część 2. Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej. Książka + CD
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Wielki diament. Część 2. Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej. Książka + CD

Intryga tej powieści Joanny Chmielewskiej rozpoczyna się w kolonialnych Indiach XIX wieku, gdzie prawowitym właścicielom zostaje skradziony tytułowy wielki...

Barbie i siostry na tropie piesków
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Barbie i siostry na tropie piesków

Przeżyj niesamowitą przygodę z Barbie i jej siostrami - Chelsea, Stacie i Skipper! Dziewczyny wybierają się razem ze swoimi szczeniakami na piękną...

Reklamy