Porachunki robota Mata, czyli łamigłówki, labirynty i inne zadania matematyczne

Ta niezwykła książka to istna kopalnia łamigłówek. Przed tobą rozwiązywanie zagadek logicznych, błądzenie w labiryntach, łączenie punktów, kolorowanie ukrytych obrazków. Wśród statków UFO i kosmicznych żuków robot Astro, Mat i Ema nie dadzą ci się nudzić.

Nie chodzi tu jednak tylko o rozrywkę. Każda strona to trening logicznego myślenia, a także ćwiczenia matematyczne, dzięki którym dziecko doskonali umiejętności zdobyte w szkole.

Wyjątkowy blok z wydzieranymi kartkami pozwoli całej rodzinie rozwiązywać zagadki robota Mata.

Monika Hałucha jest absolwentką filologii polskiej oraz studiów podyplomowych, w ramach których badała literaturę dla dzieci i młodzieży pod kątem wyzwań nowoczesności. Pracuje jako redaktorka, popularyzuje czytelnictwo, prowadząc z przyjaciółmi warsztaty Czytaki i Spółka oraz działając w Polskiej Sekcji IBBY. Kocha słowa - czyta niemal wszystko i od zawsze. Kolekcjonuje piękne książki dla dzieci.

Anita Graboś zajmuje się linorytem, rysunkiem oraz ilustracją książkową. Jej subtelne, przesycone atmosferą baśniowości prace łączą wieloznaczność z prostotą, melancholię z dziecięcą radością życia, a przede wszystkim zapraszają do samodzielnej podróży w głąb ukrytych szczegółów, znaczeń i odniesień kulturowych. W ,,Naszej Księgarni" wydała ,,Wyspy. Książkę do kolorowania".

Informacje dodatkowe o Porachunki robota Mata, czyli łamigłówki, labirynty i inne zadania matematyczne:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2016-05-18
Kategoria: Edukacyjne

Kup książkę Porachunki robota Mata, czyli łamigłówki, labirynty i inne zadania matematyczne

Porachunki robota Mata, czyli łamigłówki, labirynty i inne zadania matematyczne - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2016-05-17, Ocena: 4, Przeczytałem,
MATEMATYKA ROBOTA Niepozorna to pozycja, bez fajerwerków na okładce, bez tak uwielbianej wszędzie przesady. Prosta, stonowana, a jaka tkwi w niej siła! Ile niezwykłej zabawy i ile z tej zabawy nauki! Dla dużych i małych pragnących dziecięcej rozrywki! Poznajcie roboty Mata, Emę i Astro, ich świat, cały kosmos i to, co na nie czeka. To nie jest bezpieczne miejsce i nie jest w nim też łatwo. Ale jak można by było zostawić taka ekipę i nie pomóc im w przebrnięciu przez labirynty i niezwykłe trasy, by osiągnęli swój cel? Właśnie! A zatem kredki, flamastry, ołówki, długopisy i co jeszcze tylko przyjdzie Wam do głowy w dłoń i do akcji! Roboty same sobie nie poradzą, a i wspaniały świat nie odkryje się przecież bez Waszej pomocy! Książki tego typu uwielbiałem jako dziecko i nadal chętnie do nich zaglądam. Bo tego typu zabawa dostarcza rozrywki nie tylko najmłodszym. Skupmy się jednak na grupie docelowej i tym, co tu na nią czeka, bo w końcu to mali czytelnicy sięgną przede wszystkim po tę pozycję. Po pierwsze ,,Porachunki robota Mata" skupiają się na matematycznej zabawie. Trzeba więc liczyć kroki, by przebrnąć właściwie przez mapę, czy rozwiązywać proste, uczące podstaw zadania, żeby np. znaleźć odpowiedni numer koloru do obrazka. Ale nie tylko nauki ścisłe mają tu swoje miejsce. Wraz z kolejnymi stronami bowiem czytelnik odkrywa, że czeka na niego także dużo obcowania ze sztuką, przyswajania sobie kolorowania i rysowania. Zadań logicznych także nie zabraknie, a co najważniejsze wszystko to w atrakcyjnej scenerii. Które bowiem dziecko nie lubi kosmosy, robotów, niezwykłych istot i statków UFO latających nad głową. ,,Porachunki..." to interesująca i ciekawa pozycja dla dzieci, która znakomicie realizuje założenia nauki poprzez zabawę. Polecam gorąco. Recenzja opublikowana na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/05/17/porachunki-robota-mata-lamiglowki-labirynty-i-inne-zadania-matematyczne-anita-grabos-monika-halucha/
Monika Hałucha0
Okładka ksiązki - Cyrk na kółkach, czyli język polski na wesoło. Łamigłówki, labirynty, kolorowanki i inne zabawy edukacyjne

Ta niezwykła książka to istna kopalnia łamigłówek dla dzieci: błądzenie w labiryntach, łączenie punktów, tropienie różnic, rozwiązywanie...