Poradnik dla dziewcząt. Jak nie zostać zołzą

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2013-04-11
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788311123885
Liczba stron: 224
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 0 (0 głosów)

Przewrotny poradnik napisany z myślą o miłych dziewczynach żyjących w świecie pełnym zołz. Autorka szczegółowo opisuje kolejne kroki, które musi wykonać miła dziewczyna nie tylko po to, żeby przeciwstawić się samozwańczym, zawziętym zołzom, które spotyka na swojej drodze, ale także po to, żeby pokonać je za pomocą autentyczności, dobroci i urokowi. Bo chociaż nastały czasy, w których zołzy cieszą się ogromną popularnością i mogą liczyć na silne poparcie, obalenie ich rządów jest możliwe.

W tym celu Megan Munroe proponuje przedefiniowanie wyrażenia "miła dziewczyna", tak żeby przestało się ono kojarzyć z niezaradną sierotką, która cierpliwie znosi szturchańce swoich agresywniejszych koleżanek.W świecie pani Munroe zołza to kobieta, która posunie się do wszystkiego, żeby postawić na swoim, bez względu na konsekwencje. Jej cele często są podyktowane korzyściami materialnymi. Wciąż pragnie pozostawać w centrum uwagi. Często przewraca oczami, pokazuje pazury i potrząsa włosami, żeby tylko zaznaczyć swoją obecność.

Tymczasem bronią niewinnej panienki są: takt, wartości moralne i nienaganne maniery. I chociaż zamiast przepychać się łokciami woli cierpliwie i z godnością dążyć do celu, nie oznacza to wcale, że nie potrafi walczyć, boi się ryzykować albo nie wykorzystuje nadarzających się okazji. Sama autorka, która była królową piękności, nastoletnie lata spędziła jako aktorka w Hollywood, poznała niezliczone sławy, nagrała dwie płyty i wyszła szczęśliwie za mąż, utrzymuje, że osiągnęła to wszystko dzięki niezwykłej sile uprzejmości.

Żeby osiągnąć sukces w świecie zołz, miła dziewczyna musi zrozumieć, że nie ma nic złego w stonowaniu. Nie trzeba pracować na pełnych obrotach ani obnosić się ze swoimi atutami. Dobrze zachować tajemniczość; unikanie światła reflektorów może przynieść nieoczekiwane korzyści.

Kup książkę Poradnik dla dziewcząt. Jak nie zostać zołzą

Opinie o książce - Poradnik dla dziewcząt. Jak nie zostać zołzą

Reklamy