Postawy nauczycieli wobec edukacji międzykulturowej a kultura szkoły . Studium społeczno-pedagogiczne

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2015-06-29
Kategoria: Pedagogika
ISBN: 9788378508038
Liczba stron: 362
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 0 (0 głosów)

Pogłębiająca się wielokulturowość Europy jest już faktem, a przystąpienie Polski do Unii Europejskiej jedynie formalnością, przypieczętowującą stan dokonany. Wielokulturowości nie można jednak po prostu ogłosić - o wielokulturowość należy dbać i zabiegać; potrzeba wielu lat pracy i pokonywania stereotypów, lęków i uprzedzeń, by w rezultacie móc się szczycić społecznością wielokulturową, a zarazem jednolitą, gdzie podziały, choć wyraźne, płynnie przechodzą jedne w drugie. Książką szczególnie w tym temacie przydatną, są Postawy nauczycieli wobec edukacji międzykulturowej a kultura szkoły Barbary Dobrowolskiej, ujmująca zagadnienie od strony edukacji, jako zarodka, z którego może i powinna wykluć się przyszła wielokulturowość.

Publikacja składa się z dwóch części: teoretycznej i empirycznej. Część teoretyczna prezentuje przegląd stanowisk wobec wielokulturowości i międzykulturowości oraz wobec kultury szkoły. Część druga - empiryczna - diagnozuje postawy nauczycieli wobec edukacji międzykulturowej, próbuje nakreślić definicję pojęcia ,,kultury szkoły, a całość uzupełniona jest analizą jakościową. Nie dziwią zatem niezwykle pochlebne i entuzjastyczne opinie Recenzentów: prof. zw. dra hab. Tadeusza Pilcha oraz prof. UŚ dr hab. Aliny Szczurek-Boruty.

Kup książkę Postawy nauczycieli wobec edukacji międzykulturowej a kultura szkoły . Studium społeczno-pedagogiczne

Opinie o książce - Postawy nauczycieli wobec edukacji międzykulturowej a kultura szkoły . Studium społeczno-pedagogiczne

Reklamy