Instytut Nauk Prawnych PAN istnieje już 50 lat. Tom, który oddajemy dzisiaj do rąk Czytelników, ma dla Instytutu i jego pracowników znaczenie szczególne. Na zaproszenie Komitetu Redakcyjnego grono znakomitych autorów w kraju i za granicą zgodziło się napisać teksty zawierające ich przemyślenia o roli systemów prawa wewnętrznego, europejskiego i międzynarodowego w erze globalizacji. Są to dwie grupy osób: pracownicy Instytutu oraz osoby w jakiś sposób związane z Polską Akademią Nauk, współpracujące z Instytutem przede wszystkim w ostatnich latach. Znajdujemy wśród nich sędziów najwyższych sądów i trybunałów krajowych i międzynarodowych profesorów wyższych uczelni oraz wybitnych praktyków. Zaproponowany temat miał na celu przedstawienie współczesnych problemów systemu prawnego w jego międzynarodowych uwarunkowaniach - związanych przede wszystkim z członkostwem Polski w Unii Europejskiej oraz funkcjonowaniem naszego kraju w międzynarodowych stosunkach gospodarczych.

Informacje dodatkowe o Prawo w XXI wieku. Księga pamiątkowa 50-lecia Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk:

Wydawnictwo: Scholar
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne
ISBN: 83-7383-205-X

Kup książkę Prawo w XXI wieku. Księga pamiątkowa 50-lecia Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk

Prawo w XXI wieku. Księga pamiątkowa 50-lecia Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk - opinie o książce

Zapewne kiedyś sięgnę z chęcią po tę pozycję
Mały Słownik Politologii
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Mały Słownik Politologii

Słownik zaplanowany został jako zwięzła pomoc dydaktyczna głównie dla studentów politologii, ale także dla wszystkich interesujących się terminologią tej...

Scooby-Doo! Klub detektywa. Tom 1. Potwór z górnej półki
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Scooby-Doo! Klub detektywa. Tom 1. Potwór z górnej półki

Scooby-Doo! Klub detektywa Media Service Zawada wprowadza na rynek nową serię książek z naklejkami dla wszystkich fanów Scooby-Doo i całej Tajemniczej...