Prokurator. Kobieta, która nie bała się morderców

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2015-07-28
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-240-2702-6
Dodał/a książkę: czytam

Jak domyśliła się, że znaleziona w rzece czaszka to dowód w nierozwiązanym śledztwie? W jaki sposób zdobywała zaufanie informatorów? Jak przekonała seryjnego mordercę do ujawnienia nieznanej milicji zbrodni?

Już jako dwudziestoośmiolatka prowadziła najbardziej skomplikowane dochodzenia. Powierzono jej śledztwo w sprawie Mariusza Trynkiewicza i seryjnego mordercy Henryka Morusia.
Badała sprawy łapówek branych przez lekarzy i tajemniczej śmierci prezesa NIK-u.

W środku nocy jeździła na miejsca zbrodni, przesłuchiwała morderców, oglądała ciała ofiar. Wielokrotnie jej grożono, zastraszano. Niemal wszystkie sprawy, w których oskarżała, zakończyły się wyrokiem skazującym.

Prokurator Małgorzata Ronc w rozmowie z dziennikarką Polityki, Joanną Podgórską, opowiada o kulisach słynnych śledztw i o tym, co musiała poświęcić, by odnieść sukces odnaleźć się w męskim świecie przestępców, milicjantów i donosicieli.

Historia niezwykłej kobiety, jej siły i determinacji, które pozwoliły przetrwać w świecie zła i zbrodni.

Kup książkę Prokurator. Kobieta, która nie bała się morderców

Opinie o książce - Prokurator. Kobieta, która nie bała się morderców

Avatar użytkownika - Noelka
Noelka
Przeczytane:2016-03-11, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam, Przeczytane,
"Prokurator" - kobieta, która się nie bała   "Prokurator. Kobieta, która się nie bała" to historia niezwykłej kobiety, obdarzonej siłą i determinacją, które pozwoliły jej przetrwać w męskim świecie przestępców, milicjantów i donosicieli. Prokurator Małgorzata Ronc w rozmowie z Joanną Podgórską zdradza kulisy słynnych śledztw i przyznaje, co musiała poświęcić, by odnieść sukces odnaleźć się w męskim świecie przestępców, milicjantów i donosicieli. Książka zawiera 11 rozdziałów (m.in. "Kilogram cytryn czyli o chciwości w czasach niedoboru", "Milion to za mało, czyli siedem zabójstw na bieżące wydatki", "Gdzie jest Kaśka, czyli kronika zapowiedzianych śmierci") i 2 wywiady ("Rób, Gośka, rób" i "Walcz, Gośka, walcz"). Małgorzata Ronc, była prokuratorem w Prokuraturze Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim, potem prokuratorem w Prokuraturze Wojewódzkiej. Po 2005 roku została oddelegowana do spraw cywilnych i administracyjnych, a potem do nadzoru prokuratury rejonowej. Jak sama przyznaje, kocha tę pracę i zamierza ją wykonywać do 70. roku życia. Od zawsze była ambitna i pracowita. W wielu 28 lat została zastępcą szefa i prowadziła najbardziej skomplikowane śledztwa. Powierzono jej niemal wszystkie sprawy o zabójstwa, dostawała też oszustwa, łapówki, kradzieże i przekręty. Zajmowała się sprawą Mariusza Trynkiewicza ...
Avatar użytkownika - apogeum55
apogeum55
Przeczytane:2015-09-18, Ocena: 4, Przeczytałem, 26 książek 2015,
Wywiad rzeka dziennikarki Joanny Podgórskiej z prokurator Małgorzatą Ronc. Pani prokurator opowiada o znanych śledztwach, które miała okazję prowadzić takich jak np. sprawa Trynkiewicza. Jednocześnie zdradza jak radziła sobie z kolegami po fachu, którzy niezbyt chętnie na stanowisku prokuratora widzieli kobietę oraz jaką cenę za wykonywanie zawodu płaciła w swoim prywatnym życiu. Książkę czyta się szybko, sprawy które opisuje P. Małgorzata wciągają, czasem szokują, momentami nawet bawią. Rozmowa w mojej opinii została poprowadzona bardzo dobrze, a sama bohaterka nie unika odpowiedzi na pytania nawet wtedy gdy mogą być one dla niej niewygodne (np. sprawa członkostwa w partii w czasach PRL). Im dłużej czytamy tym większy możemy czuć podziw dla Pani Małgorzaty za to że jest ktoś komu się chce wykonywać nieraz żmudne i skomplikowane czynności poświęcając przy tym swoje życie prywatne. Na uwagę zasługuje także zakończenie książki, które opisuje czystki w prokuraturze jakie miały miejsce za czasów dojścia do władzy PiS.
Avatar użytkownika - Gutek
Gutek
Przeczytane:2015-10-27, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa