Przebudzenie, czyli prawdziwe oblicze Weroniki

Czy żyjąca w dzisiejszych czasach dziewczyna może doświadczyć czegoś więcej niż to, co proponują media, szkoła i ulica? Weronika to współczesna nastolatka. Ma swoje plany i marzenia, kłóci się z mamą, podkochuje w chłopaku z sąsiedztwa, buntuje. Jej życie jednak naznaczone jest rodzinną tragedią. W wypadku drogowym ginie jej ukochany tata i starszy brat. Po tym zdarzeniu już nic nie jest takie jak wcześniej. Weronika nie może pogodzić się ze stratą najbliższych, zaczyna oddalać się od Pana Boga i zadawać sobie pytania, jaki sens ma wiara i zbawienie.

Pewnego dnia, rozmyślając o kolejnej awanturze z mamą, wspominając wydarzenia z przeszłości, zapada w dziwny sen… Ciężko chora, budzi się w Jerozolimie dzień przed ostatnią wieczerzą. Uświadamiając sobie, że najtragiczniejsze godziny Jezusa mają dopiero nastąpić, postanawia zapobiec męce pańskiej. Robi wszystko, by nie dopuścić do ukrzyżowania Chrystusa, gdyż uważa, że oddanie za kogoś życia nie ma sensu, powoli odkrywa Prawdę... i bardziej poznaje samą siebie.

Claudia Cangilla McAdam pisze ksiazki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na jej życie religijne ogromny wpływ wywarły studia w Denver Catholic Biblical School, studiowała też na Wydziale Teologicznym w Augustine Institute w Denver. W ciągu trzydziestu lat opublikowała swoje prace w dziesiątkach czasopism i wydała kilkanaście książek, zdobywając nagrody. Często spotyka sie z młodzieżą szkolna, prezentując swoje książki i mówiąc o warsztacie pisarskim.

Informacje dodatkowe o Przebudzenie, czyli prawdziwe oblicze Weroniki:

Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła
Data wydania: 2012-04-15

Kup książkę Przebudzenie, czyli prawdziwe oblicze Weroniki

Przebudzenie, czyli prawdziwe oblicze Weroniki - opinie o książce

Zainteresował mnie bardzo tytuł, ale byłam dość sceptycznie nastawiona co do tej książki, zwłaszcza po przeczytaniu kilku stron - była taka zwyczajna. Jednak już w trzecim rozdziale stwierdziłam, że muszę ją przeczytać. Nastoletnia dziewczyna - Ronnie (skrót od Weroniki), mieszkająca w XXI w. w Ameryce cofnęła się do czasów życia Chrystusa. Znajomi, występujący w jej pierwszym życiu, występują także tam - w Jerozolimie.
Książka uświadamia na bardzo dużo ważnych rzeczy, pomaga w zrozumieniu ważnych zagadnień, przede wszystkim przybliża nam i pomaga zrozumieć Pismo Święte w bardzo łatwy, interesujący sposób.
Dodatkowo, bardzo przyjemnie się ją czyta - druk jest czytelny, przejrzysty, czcionka przyzwoitej wielkości.
Kończąc - "Przebudzenie" to bardzo mądra, ucząca książka. Według mnie powinien ją przeczytać każdy wierzący - zaczynając od nastolatków, kończąc na starszych.

Avatar użytkownika - paulina_89
paulina_89
Przeczytane:2019-04-16, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

ciekawy pomysl na książkę.