Przemytnik doskonały. Jak transportować tony kokainy i żyć szczęśliwie

Jak zostać przemytnikiem doskonałym? Potrzebna jest ciężka praca i dobry system. Można zbić kokainę w kostki, rozpuścić ją w płynie, ukryć w blokach marmuru lub wewnątrz przewodów elektrycznych. I wystawić „muła”, który połknie kapsułkę czy ukryje towar w podwójnym dnie walizki (zgarnie go policja, ale to część systemu). Jeśli zrobisz to dobrze, będziesz bajecznie bogaty. Jeśli się pomylisz, resztę życia spędzisz w więzieniu…

Kokaina to nie tylko hollywoodzkie klisze i telewizyjne newsy – to także bardzo zyskowny biznes, który finansuje wojny, daje ogromną władzę i kształtuje stosunki międzynarodowe. Gdyby zlikwidować handel narkotykami, gospodarka amerykańska poniosłaby straty rzędu 19–22%, zaś meksykańska zanotowałaby spadek 63%.

Luca Rastello pozwala nam spojrzeć na świat z perspektywy grubej ryby narkobiznesu. I choć to perspektywa przerażająca, nie jest pozbawiona (czarnego) humoru.

Informacje dodatkowe o Przemytnik doskonały. Jak transportować tony kokainy i żyć szczęśliwie:

Wydawnictwo: Czarne
Data wydania: 2013-09-11
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-7536-540-5

Kup książkę Przemytnik doskonały. Jak transportować tony kokainy i żyć szczęśliwie

Przemytnik doskonały. Jak transportować tony kokainy i żyć szczęśliwie - opinie o książce

Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2013-09-17, Ocena: 6, Przeczytałam,
ufff... przejmujące...tym bardziej, że opowiadają to prawdziwi, nie fikcyjni, ludzie mniej lub bardziej uwikłani w narkobiznes... jak nie uwierzyć, że "Jeden dolar zainwestowany w wytworzenie kokainy przynosi w całym łańcuchu produkcji i dystrybucji dochód rzędu tysiąca dolarów - nigdy w dziejach człowieka nie istniał towar aż tak dochodowy" albo w to, że "jedną z największych sztuczek diabła było to, iż przekonał ludzi, że nie istnieje. Albo że jest zupełnie czymś innym." Ciarki chodzą mi po plecach do tej pory... a ludzi tych, których zachowanie jest bardzo kontrowersyjne, cenię za odwagę...
Avatar użytkownika - Kaska
Kaska