Przeznaczenie. Tom 1. Magiczny kamień

Wydawnictwo: Axel Springer
Data wydania: 2012-08-21
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7836-081-0
Liczba stron: 192
Dodał/a książkę: shi4

Ocena: 5 (3 głosów)

Pełna magii i tajemnic, przejmująca saga o losach porzuconej małej Hansine. Przygarnięta przez samotną Gurine, wyrasta na piękną i mądrą dziewczynę. Życie w dziewiętnastowiecznej Norwegii nie przypomina jednak sielanki. Obdarzona niezwykłymi zdolnościami Hansine musi zmagać się z przeciwnościami losu, brakiem akceptacji i z niezrozumiałym okrucieństwem otoczenia. A przez życie prowadzi ją niezwykły wisiorek, serduszko z czerwonym kamieniem. Barwna i fascynująca opowieść o wielkiej miłości, tęsknocie i cierpieniu naznaczonej przez los dziewczyny, o trudnych wyborach i spełnianiu marzeń. Czy tajemniczy klejnot i opiekujące się Hansine dobre duchy doprowadzą ją do ukrytej szczęśliwej krainy? Czy znajdzie tam wreszcie spokój i zdobędzie ukochanego mężczyznę?

Kup książkę Przeznaczenie. Tom 1. Magiczny kamień

Opinie o książce - Przeznaczenie. Tom 1. Magiczny kamień

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2014-04-12, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, WYZWANIE 2014-52 książki,
Wspaniała saga! Uwielbiam książki o dzieciach, a tu (przynajmniej na razie) całość o porzuconej dziewczynce. Gurine wychowuje małą Hansine jak własną córkę, drży jednak z niepokoju, że pewnego dnia prawdziwa matka wróci po swoje dziecko. Ku jej zdziwieniu kiedy dziewczynka ma osiem lat, owszem zjawia się matka, ale po to aby podziękować jej za opiekę nad dziewczynką i prosić o przekazanie Hansine na 15te urodziny wisiorka z czerwonym serduszkiem.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2013-08-21, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 (190) książek w 2013, Obyczajowe, Mam,
Gurine znajduje niemowle, prawdopodobnie podrzucone jej przez mloda cyganke. Wbrew sprzeciwom rodziny postanawia zajac sie malenstwem. Lecz nie ejst to proste. Dziewczynka dorasta, idzie do szkoly, gdzie doznaje przykrosci od mieszkancow wioski przez swoje pochodzenie i kaleka nozke. Ksiazka zapowiadala by sie ciekawie, lecz w pierwszym tomie, a wlasciwie polowie pierwszego tomu (znowu zabieg z duza czcionka i ciecie tomow na pol przez polskiego wydawce), niewiele sie dzieje. Mozna powiedziec, ze jest to bardziej zapoznanie z glownymi bohaterami. Hansine od samego poczatku wzbudzila moja sympatie. Przez caly tom daje sie wyczuc, ze cos niezwyklego przytrafi sie tej dziewczynie. To, czy wciagne sie dalej w te powiesc zalezy od kolejnych tomow. Po tym jednym ciezko jest ocenic serie.
Link do opinii
Inne książki autora
Przeznaczenie. Tom 2. Pierwsze zło
INGER HEGSTAD0
Okładka ksiązki - Przeznaczenie. Tom 2. Pierwsze zło

Pełna magii i tajemnic, przejmująca saga o losach porzuconej małej Hansine. Przygarnięta przez samotną Gurine, wyrasta na piękną i mądrą dziewczynę. Życie...

Przeznaczenie. Tom 3. Skrzydlaty anioł
INGER HEGSTAD0
Okładka ksiązki - Przeznaczenie. Tom 3. Skrzydlaty anioł

Pełna magii i tajemnic, przejmująca saga o losach porzuconej małej Hansine. Przygarnięta przez samotną Gurine, wyrasta na piękną i mądrą dziewczynę. Życie...

Reklamy