Przyjaciółki na zawsze. Klub Księżycowej Bransoletki

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2013-03-15
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7895-096-7
Liczba stron: 128
Dodał/a książkę: Sardegna

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Seria książek beletrystycznych dla dziewczynek 7+. Proste historie, opowiadające o problemach dziewczynek w tym wieku: przyjaźń, kłótnie, szkoła, wakacje, hobby itp. Taniec i przyjaźń dziewczynek będzie tematem łączącym serię, ale w każdym tomie pojawią się też zupełnie inne kłopoty czy zdarzenia.

Tom I – „Przyjaciółki na zawsze”
Tom II – „Szkolne kłopoty”
Tom III – „Wakacyjna przygoda”
Tom IV – „Zimowe szaleństwo”

Kup książkę Przyjaciółki na zawsze. Klub Księżycowej Bransoletki

Opinie o książce - Przyjaciółki na zawsze. Klub Księżycowej Bransoletki

Avatar użytkownika - magdalenardo
magdalenardo
Przeczytane:2013-08-25, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2013,
"Przyjaciółki od serca" to pierwszy tom bardzo ciekawej serii "Klub Księżycowej Bransoletki". Seria dotyczy trzech dziewczynek Mai, Małgosi i Kamili, które mieszkają w jednym bloku, na jednym z polskich! osiedli. I to jest jeden z czynników, który wpłynął na tak pozytywny odbiór tej książeczki. Nareszcie pozycja dla dziewczynek w młodszym wieku szkolnym (ok. 8-10 lat), dla których napisano książkę "prawdziwą", osadzoną w polskich realiach i traktującą o zwyczajnych radościach czy problemach dotyczących paczki dziewczynek. Wszystko jest takie realistyczne - krzyczący sąsiad czy sąsiadka, osiedlowe podwórko i przechadzający się po nim kot, zabawy dziewczynek, lekcje tańca. Jestem przekonana, że nie jedna dziewczynka odnajdzie w tym obrazie siebie - i chyba o to chodzi, nie? Maja wraz z rodzicami i starszą siostrą przeprowadza się do nowego mieszkania. Już podczas przeprowadzki poznaje dwie dziewczynki - Marysię i Kamilę. Choć Maja nie chodzi do tej samej szkoły co nowe koleżanki to dziewczynki szybko się zaprzyjaźniają. Łączy ich bowiem zamiłowanie do tańca. Dziewczynki uczestniczą w zorganizowanych zajęciach tanecznych w Domu Kultury, ale pragną stworzyć także własną grupę taneczną. Przyjaźń dziewczynek kwitnie. Szybko stają się sobie bliskie. Dla lepszego kontaktu wymyślają nawet specjalny język gestów. Realizują także jeszcze jeden ciekawy pomysł by Maja zawsze mogła wiedzieć co słychać u pozostałych dziewczynek i odwrotnie. Dziewczynki na znak wierności i przyjaźni noszą podobne bransoletki z wisiorkiem w kształcie księżyca - stąd nazwa grupy. Także młoda czytelniczka może stać się jedną z nich, gdyż do książki dołączona jest taka sama bransoletka jaką noszą dziewczynki. To stanowi jeszcze większą atrakcję :) Bardzo podoba mi się fabuła książki. Jest napisana przystępnym językiem, adekwatnym do słownictwa grzecznych, "ułożonych" czytelniczek w wieku naszych małych bohaterek. Sytuacje przedstawione są bardzo realne i prawdopodobne. Jestem przekonana, że dziewczynki i ich sprawy przypadną czytelniczkom do gustu i tak jak ja będą czekały na dalsze części serii.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Sardegna
Sardegna
Przeczytane:2013-06-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki kolejne w 2013,
"Klub Księżycowej Bransoletki" to świetna propozycja książkowa dla dziewczynek w wieku 5-8 lat. Na stronie głównej książki widnieje informacja 7+. Jak widać, moja Pięciolatka jest żywym przykładem tego, że i młodsze dziewczynki mogą ulec urokowi sympatycznych przyjaciółek. http://ksiazki-sardegny.blogspot.com/2013/06/klub-ksiezycowej-bransoletki-agieszka.html
Link do opinii
Inne książki autora
Wędrówki chłopca z Wadowic
Agnieszka Skórzewska0
Okładka ksiązki - Wędrówki chłopca z Wadowic

Album ze zdjęciami, ilustracjami i ciekawostkami z podróży i pielgrzymek bł. Jana Pawła II....

Reklamy