Okładka książki - Python. Projekty do wykorzystania

Python. Projekty do wykorzystania

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2010-03-01
Kategoria: Informatyczne
ISBN: 978-83-246-2200-9
Liczba stron: 264
Dodał/a książkę: lokesh

Ocena: 0 (0 głosów)

Poznaj moc Pythona!

Jak przygotować środowisko pracy? Jak wykorzystać usługi systemu operacyjnego? Jak testować kod? Historia języka Python sięga początku lat 90. Od tego czasu zdobył on sobie ogromną popularność i jest stosowany w wielu rozwiązaniach. Jego wydajność została doceniona również przez firmę Google podczas tworzenia platformy Google App Engine. Python w przeciwieństwie do wielu innych języków nie wymusza jednego sposobu programowania. Używając go, możesz programować obiektowo, strukturalnie i funkcjonalnie. Jeżeli do tego dodać automatyczny system zarządzania pamięcią oraz dynamicznie sprawdzane typy, rozwiązanie to nabiera kuszących rumieńców.

Dzięki tej książce dowiesz się, jak przygotować swoje środowisko pracy i rozpocząć przygodę z językiem Python. Autor zagwarantuje Ci, że będzie to kształcąca przygoda. Na konkretnych, praktycznych projektach pokaże Ci, jak wykorzystać potencjał drzemiący w tym języku. Wśród przykładów znajdziesz opis takich zagadnień, jak wykonywanie migawek katalogów i plików, projektowanie katalogu filmów i systemu testującego wydajność WWW czy też tworzenie systemu gromadzenia opinii. Najważniejsze jest jednak to, że każde z tych rozwiązań możesz bez trudu zaadaptować do potrzeb Twojego projektu. Książka ta stanowi świetną lekturę zarówno dla zaawansowanych programistów Pythona, jak i tych, którzy chcą dopiero rozpocząć z nim pracę!

Instalacja środowiska Składnia języka Operatory, wyrażenia, instrukcje Sterowanie przebiegiem programu Wykorzystanie modułów Praca z systemem plików Połączenie z bazą danych Uruchomienie serwera WWW w Pythonie Konfiguracja mod_python dla serwera Apache Interakcja z systemem operacyjnym Testowanie Ułatwiaj sobie pracę — korzystaj z bogactwa praktycznych projektów!

Kup książkę Python. Projekty do wykorzystania

Opinie o książce - Python. Projekty do wykorzystania

Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy