Rocznica. Historia miłości

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2010-11-01
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788375056839
Liczba stron: 180
Dodał/a książkę: Magdalena Galiczek-Krempa

Ocena: 5 (4 głosów)

Małżeństwo Richarda i Laury rozpada się. Ponieważ z roku na rok jest coraz gorzej, decydują się na rozwód. Richard nie może oprzeć się poczuciu porażki i swymi rozterkami dzieli się z ojcem. Otrzymuje od niego niezwykły prezent - intymne listy, jakie rodzice pisali do siebie z okazji kolejnych rocznic ślubu. Z zaskoczeniem odkrywa, że małżeństwo rodziców było zupełnie inne, niż mu się wydawało. Rocznica to opowieść o namiętności i nadziei. Ukazuje wartość oddania drugiej osobie i tajemnicę udanego związku - małżeństwa na całe życie, pełnego żarliwego uczucia pomimo trudnych doświadczeń. Michael A. Adamse - psycholog związany z Nova Southeastern University. Od 25 lat specjalizuje się w problematyce relacji międzyludzkich. Jako ekspert w dziedzinie psychologii bierze udział w programach radiowych i telewizyjnych. Rocznica - jego pierwsza powieść, wydana w roku 1998 - stała się podstawą scenariusza filmowego. Nakładem wydawnictwa WAM ukazała się także inna jego książka, Psychiatra Boga (2008).

Kup książkę Rocznica. Historia miłości

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:,
Rocznicowe listyPolska, w porównaniu z innymi krajami europejskimi, ma nadal stosunkowo małą liczbę rozwodów, choć, niestety, ich odsetek rośnie. W zabieganym świecie, rozdarci pomiędzy pracą i pogonią za pieniędzmi, wychowywaniem dzieci a przyjemnościami oferowanymi przez świat zewnętrzny, gubimy gdzieś miłość i namiętność. Dawne uniesienia, flirty, przyjemności obcowania ze sobą zostały wyparte przez problemy, kłopoty czy wzajemne pretensje. Czy istnieje jednak sposób, by zatrzymać tę wyjątkową więź pomiędzy partnerami na zawsze? Jaki jest przepis na udany związek?O miłości, małżeństwie oraz o tym, jak obietnicą bycia ze sobą „na dobre i na złe” weryfikuje życie, przepięknie pisze Michael A. Adamse. Jeśli pamiętacie „Pamiętnik” Sparksa, to zauroczy Was również „Rocznica. Historia miłości”, pełna namiętności, nadziei i uniwersalnych prawd. To książka, dzięki której można inaczej spojrzeć na siebie i związki, które budujemy, a także na błędy przeszłości, niekiedy nieświadomie popełnione.Małżeństwo Richarda i Laury od kilku lat przeżywało poważny kryzys. Zabrakło w nim czułości, bliskości, nawet seks stał się sporadycznym aktem desperacji. Obydwoje mają wymagającą pracę zawodową, on - psycholog, ona - prawniczka, prowadząca kancelarię dającą doskonałe alibi na przebywanie z dala od domu i piętrzących się małżeńskich problemów. Z roku na rok sytuacja staje się coraz bardziej napięta, brakuje wspólnych ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Rocznica. Historia miłości

Avatar użytkownika - mirand
mirand
Przeczytane:2017-08-25, Ocena: 6, Przeczytałam, 100 książek 2017,

Jaka szkoda, że takich książek jest tak mało albo ja na takie nie trafiam.  Książka napisana przez psychologa skrywa  wszystko to co każdego nas czeka w życiu. Lektura zarówno dla tych którzy rozpoczynają życie małżeńskie jak i dla tych, którzy mają już większy bądź mniejszy staż. Każda para znajdzie w tej ksiażce siebie  i mimo, że to nie jest poradnik to wiem, że może ona pomóc nie jednej zabłakanej duszy.

Link do opinii
Avatar użytkownika - welka
welka
Przeczytane:2014-01-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki na 2013,
Jak to dobrze, że ludzie listy jeszcze piszą. Czasem potrafią one uratować wszystko! O kryzysach małżeńskich, skrywanych prawdach, o tym, jak czasem trudno być z sobą, ale też o ile łatwiej.
Link do opinii
Avatar użytkownika - parysada
parysada
Ocena: 5, Przeczytałam,
Ksiazke przeczytalam w ten sam dzien w ktory dostarczono mi ja poczta :) Historia jest wzruszajaca i daje do myslenia. Po jej przeczytaniu czlowiek zaczyna sie zastanawiac nad wlasnym zyciem, przytoczone w ksiazce problemy pomagaja w spojrzeniu na wlasne z innej perspektywy. Az chce sie na koniec powiedziec: "Taka milosc sie nie zdarza!" Ale kto wie......moze nam tez sie trafi? :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - talithakum
talithakum
Przeczytane:2015-05-11, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Slavek
Slavek
Przeczytane:2010-12-01, Ocena: 4, Przeczytałem,
Ciekawa, solidna lektura.
Inne książki autora
Psychiatra Boga
Michael A. Adamse0
Okładka ksiązki - Psychiatra Boga

Po wielu latach praktyki doktor Richard Johnson był przekonany, że niewiele już może go zaskoczyć. Wiedział, jak należy rozmawiać z cierpiącymi. Potrafił...

Reklamy