Rut. Przyjaciółka

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2016-05-04
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7516-932-4
Liczba stron: 64
Dodał/a książkę: jeke5

Ocena: 6 (1 głosów)

Kiedy Machlon opowiadał jej o Bogu Izraela, Rut ogarniał płomień miłości. Czuła, że dojrzewa w niej nowa wiara. Jaki sens miała dalsza służba Kemoszowi? Oto historia Rut, Moabitki, która porzuciła dotychczasowe życie, a wraz z nim swój lud, dom i wiarę, żeby wiernie służyć Bogu.

Intrygującą i dynamiczną fabułę autorka opiera na Biblii. Znakomite i pełne wdzięku ilustracje, pomysłowa szata graficzna są dodatkowym atutem tej pięknej książki.

Kup książkę Rut. Przyjaciółka

Opinie o książce - Rut. Przyjaciółka

Avatar użytkownika - jeke5
jeke5
Przeczytane:2016-05-04, Ocena: 6, Przeczytałam,
W książce pt. ,,Rut przyjaciółka" autorka przybliża postać Rut mieszkającej w Moab, krainie na wschodnim wybrzeżu Morza Martwego, której mieszkańcy oddawali cześć bóstwu o imieniu Kemosz. Składali mu ofiary z ludzi, bo wierzyli, że dzięki temu zapewnią sobie dostatek. Rut została oddana do świątyni Kemosza i miała zostać złożona w ofierze. W warsztacie jubilerskim poznaje Machlona, który nie czci tego bożka. Jest zafascynowana Machlonem i chłonie jego słowa o Bogu Izraela. Stopniowo zakochuje się w mężczyźnie, ale jest pełna wątpliwości. Ostatecznie wychodzi za niego za mąż i porzuca świątynię Kemosza, gdzie otoczona była bogactwem i przywilejami. Gdy dokonała wyboru wreszcie poczuła się wolna i szczęśliwa. Jej życie całkowicie się zmieniło, była bardzo odważna, podążyła drogą wiary pomimo piętrzących się później przeciwności losu. Uosabiała dobroć, życzliwość względem cudzoziemców i niezależność. Publikacje dla dzieci z serii ,,Płatki" są mądre, interesujące i dzięki nim maluchy poznają w przystępny i urozmaicony sposób historie biblijnych postaci. Książki są przepięknie wydane, kolorowe ilustracje wykonała Alessandra Mantovani. Papier jest najlepszej jakości. Na końcu książki umieszczone są dodatki do historii i dzieci mogą np. wyciąć papierowe laleczki i ubrać w stroje z epoki Rut czy wykonać torbę na zakupy. Jestem zachwycona tą książką:)
Link do opinii
Inne książki autora
Sarah .Księżniczka
Antonella Anghinoni0
Okładka ksiązki - Sarah .Księżniczka

To pierwszy tytuł z serii „Płatki” przybliżającej dzieciom, zwłaszcza dziewczynkom, postacie niezwykłych kobiet z kart Starego Testamentu. Książka...

Rebeka. Wymarzona panna młoda
Antonella Anghinoni0
Okładka ksiązki - Rebeka. Wymarzona panna młoda

To kolejny tytuł z serii „Płatki”. Ta piękna, uczynna i odczytująca zamysły Boga, dziewczyna została żoną Izaaka, taką, o której marzył. Jej...

Reklamy