S.E.K.R.E.T.

Tom 1 cyklu Sekret

Młoda wdowa trafia do tajnego stowarzyszenia, które ma na celu pomóc kobietom realizować najskrytsze fantazje erotyczne i osiągnąć seksualne wyzwolenie. Mężczyźni są boscy, fantazje intymne, prowokujące i kuszące, wszystko zaś odbywa się pod troskliwym kierunkiem tajnego matriarchatu.
S.E.K.R.E.T. to książka dla kobiet w każdym wielu, miłośniczek romansów i powieści erotycznych, wielbicielek Christiana Greya, ale także dla szerszego grona odbiorców, którzy poszukują powieści o kobietach dążących do spełnienia.

Informacje dodatkowe o S.E.K.R.E.T.:

S.E.K.R.E.T. - opinie o książce

Avatar użytkownika - moniczyta
moniczyta
Przeczytane:2013-08-23, Ocena: 4, Przeczytałam,
Biorąc do ręki "S.E.K.R.E.T" miałam cicha nadzieję, że będzie to książka lepsza od przereklamowanego Greya. W zasadzie nie mogę napisać, że nie była, bo zaintrygowała mnie trochę bardziej. Mam jednak co do niej bardzo mieszane uczucia. W pierwszej chwili w oczy rzuca się świetna okładka.Moim zdaniem jest genialna i idealnie pasuje do książki. Czytelniczka patrzy zastanawiając się jakiż to pikantny sekret może zawierać ta powieść. I myślę, że wiele z nich już bazując na samej okładce "S.E.K.R.E.T." kupi. Jeżeli chodzi o treść to napisana jest o niebo lepiej niż moja "ulubiona" seria. Powiem szczerze, że już sama historia Cassie i Willa jest wciągająca na tyle, ze chciałabym dowiedzieć się jak potoczą się dalej ich losy. Koncepcja S.E.K.R.E.T.-u też jest pomysłowa i zdecydowanie odstaje od reszty znanych mi pozycji literatury erotycznej. Autorka doskonale wiedziała co robi biorąc na widelec marzenia i fantazje stłamszoną kobietę, której życie dało popalić. Ot przeciętna kobieta po trzydziestce, która tak naprawdę mogłaby być każdą z nas. Kelnerka, której pisarka dała szansę na dość specyficzną formę osobistego rozwoju.Wraz z przemianą Cassie z zahukanego Kopciuszka w świadomą swojego piękna i seksualności księżniczkę zmienia się również sposób w jaki postrzega świat i otaczających ją ludzi. I to właśnie czyni "S.E.K.R.E.T." książką tak odmienną od trylogii o Grey'u, który był inspiracją dla pisarki. Nie mogę również nie wspomnieć o Nowym Orleanie, w którym toczy się akcja książki. Mieście, który dzięki swojej barwności i klimatowi w nim panującemu idealnie nadaje się na siedzibę S.E.K.R.E.T.-u. Czas na minusy, a właściwie na jeden ale spory minus. Są to sceny erotyczne. Moim zdaniem bardzo płaskie i kompletnie bezbarwne. Właściwie realizacja każdej z fantazji Cassie jest bardzo zbliżona do poprzedniej. Są nazbyt schematyczne i w zasadzie opisane tak jakby tworzyły instrukcję obsługi. Tak jakby w momencie ich tworzenia autorce zabrakło nieco fantazji. Gdyby dodać im nieco pikanterii i zamiast szczegółowych opisów zostawić nieco miejsca dla wyobraźni czytelniczek "S.E.K.R.E.T." mógłby wyróżniać się bardzo pozytywnie na tle innych erotycznych poczytajek dla kobiet. Niestety taki a nie inny sposób przedstawienia erotycznych fantazji Cassie spowodował, że mój zapał nieco osłabł. Zapewne przeczytam kolejną część cyklu bowiem ciekawa jestem jak autorka pokieruje życiem Cassie i Willa. Wszystkich tych, którzy sugerują się faktem, że E.M. Adeline inspirowała się trylogią E.L. James mogę zapewnić, że na całe szczęście "S.E.K.R.E.T." nie ma z nią nic wspólnego. Polecam fankom gatunku, którym ta powieść powinna szczególnie przypaść do gustu.
Avatar użytkownika - worldbysabina
worldbysabina
Przeczytane:2018-10-24, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Raczej nie sięgam po erotyki. Nawet jeśli ich opis wygląda zachęcająco, to już po kilku pierwszych stronach okazuje się, że to nie jest książka dla mnie. Jednak S.E.K.R.E.T. to coś innego. To perełka przebijająca "Pięćdziesiąt twarzy Greya" o 100%.

Cassie pracuje jako kelnerka w Café Rose w Nowym Orleanie. I w sumie na tym się jej życie kończy. Krąży między domem a pracą. Zrezygnowała z życia osobistego. W wieku 35 lat jest wdową i nic nie wskazuje na to, by miało się coś zmienić. No bo komu mogłaby się podobać? Jej małżeństwo okazało się wielką porażką. Mąż, który wolał alkohol, przemoc fizyczna i psychiczna. To wszystko zmieniło Cassie w cichą myszkę, która boi się brać życie garściami. Nawet po śmierci męża jej życie nie nabiera kolorów na nowo. Nigdy nie zaznała miłości i prawdziwego spełnienia.
Wszystko zmienia się w dniu, w którym jedna z klientek zostawia mały notesik. Cassie chcąc znaleźć dane kontaktowe właścicielki, zaczyna go przeglądać. Jednak zamiast numeru telefonu jej oczom ukazują się bardzo intymne zapiski. Wie, że nie powinna tego czytać, ale ciekawość wygrywa. To, co odnajdzie w tym notesie, zaprowadzi ją prosto w ramiona tajnego stowarzyszenia S.E.K.R.E.T., które ma za zadanie pomóc kobietom w realizacji ich najskrytszych fantazji erotycznych i osiągnięciu seksualnego wyzwolenia.

Po ukazaniu się historii Christiana i Anastazji rynek wydawniczy został zalany falą erotyków. Oczywiście 90% z nich było na jedno kopyto i w zasadzie wystarczyło zmienić imiona głównych bohaterów, przenieść historię w odpowiednie miejsce i gotowe! Mamy książkę, która w blasku innego bestsellera również zdobędzie spore grono czytelników.
Na całe szczęście S.E.K.R.E.T. autorstwa E.M. Adeline nie jest kolejną kopią. Jestem mile zaskoczona, bo to naprawdę dobrze napisana książka. Jasne jest to lekka lektura, która dosyć szybko się czyta, ale jest zdecydowanie lepsza od tych powielanych kopii Pana "Szarego".
Książka jest napisana w formie pierwszoosobowej narracji, dzięki czemu lepiej możemy poznać i wczuć się w sytuację Cassie. A jeśli już o niej mowa, to muszę przyznać, że kreacja głównej bohaterki bardzo przypadła mi do gustu. Z postaci, która biernie przygląda się swojemu życiu, zmienia się w świadomą i pewną siebie kobietę, która nie boi się swojej seksualności i sięga po to, czego pragnie. Dostrzega piękno prostych rzeczy, uczy się na nowo cieszyć życiem i krok po kroku zwiększa wiarę w swoje możliwości. We własnych oczach zmienia się z brzydkiego kaczątka, w pięknego i pewnego siebie łabędzia.
Historia opisana w tej książce jest nie tylko intrygująca, ale i tajemnicza oraz zmysłowa. Fantazje, w których bierze udział Cassie, są bardzo różnorodne i ciekawe, a same sceny erotyczne są opisane bez użycia wulgaryzmów.

Pani E.M. Adeline poszła o krok dalej i wyprzedziła wszystkie "szaropodobne" książki. Udowodniła, że nie trzeba stawiać na wyuzdanie, milionera i szarą myszkę, żeby przykuć uwagę czytelnika. Stworzyła erotyk inny niż wszystkie, bardzo kobiecy i zmysłowy.

Recenzja pochodzi z bloga: www.worldbysabina.blogspot.com

Avatar użytkownika - szamiran
szamiran