Okładka książki - Saga rodu Cantendorfów. Cena szczęścia Tom 2

Saga rodu Cantendorfów. Cena szczęścia Tom 2

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2017-05-10
Dodał/a książkę: elibri

Mroczne tajemnice kryjące się za grubymi murami zamku zaczynają wychodzić na jaw. Kto jest sprawcą, a kto ofiarą? Kto przyjacielem, a kto wrogiem? Czy prawdziwa miłość ma szansę przetrwać wszystkie burze?

Kiedy Kate Milton poznaje hrabiego Aleksandra, marzy tylko o jednym - by zostać jego żoną. Cantendorf równie mocno zakochuje się w tej młodej dziewczynie: zwykłej, lecz niezwyczajnej, tak odmiennej od jego poprzednich żon. Na palcu Kate pojawia się pierścionek zaręczynowy. Jednak ukryte na zamku zło nie śpi. Duchy przeszłości nie pozwolą budować szczęścia, a za każdą błędną decyzję trzeba będzie zapłacić wysoką cenę.

Opowieść o sile kobiecych więzi, o zasadach, które przetrwały stulecia i wciąż są aktualne.

Kup książkę Saga rodu Cantendorfów. Cena szczęścia Tom 2

Opinie o książce - Saga rodu Cantendorfów. Cena szczęścia Tom 2

Avatar użytkownika - catarina78
catarina78
  W drugim tomie sagi o rodzie Cantendorfów Kate jest już narzeczoną hrabiego, kłopoty finansowe rodziny zdają się należeć do przeszłości. Starsza siostra naszej bohaterki także wreszcie się zaręcza, skoro status jej rodziny się podnosi. Wszystko zdaje się zmierzać do szczęśliwego finału. Jest tylko jeden problem: w zamku wciąż mieszka lady Adler, a hrabia Aleksander jakoś nie kwapi się z jej odesłaniem. Coś tu nie gra. W tej części Kate odchodzi na dalszy plan, akacja skupia się na knowaniach jej największej rywalki – pięknej, upartej i żądnej zemsty byłej kochance Aleksandra. Okolica znowu będzie huczeć od plotek, gdy wyjdzie na jaw, jakiego asa w rękawie ma jeszcze wdowa, której nic już nie stanie na przeszkodzie, by jednak poślubić wieloletniego kochanka. Skandalom zdaje się nie będzie końca. Do tego wszystkiego niewinna Kate odkrywa trop, który doprowadzi ją do rozwiązania zagadki pochodzenia hrabiego. To będzie prawdziwy szok dla wszystkich. Jak się okazuje, tytuł utworu doskonale oddaje poplątaną fabułę – jaką cenę przyjdzie zapłacić bohaterom za szczęście? Saga jest bez wątpienia romansem, ale tym w najlepszym wydaniu, sięgającym do dobrych tradycji tego gatunku. Jest w niej wszystko, co być powinno, by trzymać w napięciu, identyfikować się z bohaterami i czuć niedosyt dochodząc do zakończenia. Autorka ukazuje świat, w którym konwenanse pozwalają zachować się odpowiednio w ...
Avatar użytkownika - barwinka
barwinka
Przeczytane:2017-05-17, Przeczytałam,
Z wielką niecierpliwością czekałam na dalszy ciąg tej sagi. Autorka zakończyła pierwszy tom zostawiając bohaterom pełen wachlarz wyborów, a czytelnikowi niepewność, w którym kierunku potoczy się akcja. Klasowe społeczeństwo, z bardzo ścisłymi podziałami i etykietą nie do ruszenia sprawia, że seria wyłamuje się z ostatnich schematów, ale dopiero sama historia może sprawić, ze zapadnie w pamięć i nie da o sobie zapomnieć. Czy dobry początek pociągnie za sobą równie dobrą kontynuację?    Hrabia Aleksander i Kate wkraczają w okres narzeczeństwa, młoda dziewczyna pierwszy raz obdarzyła kogoś uczuciem, dziedzic jest zafascynowany dziewczyną, która tak bardzo różni się od jego poprzednich żon. Tajemnica, którą skrywały mury zamku zaczyna się budzić, a to może zaszkodzić wielu osobom. Niektórzy posuną się do drastycznych środków, żeby nic się nie zmieniło. Czy miłość może przeciwstawić się tajemnicom i konwenansom i wygrać w tej nierównej walce?  Pisarka rzuca nas na głęboką wodę, rozwija akcje w szybkim, jeśli nie zawrotnym tempie, a jednocześnie wszystkie wątki idą w jedynie słusznych kierunkach. Pierwszy to nieśmiało pokazuje, że to historia o silnych kobietach, które walczą o swoje w świecie, w którym niewiele mają praw. Kontynuacja jest potwierdzeniem tego spostrzeżenia, każda z bohaterem, które poznajemy wcześniej ...
Avatar użytkownika - MarysiaK
MarysiaK
Przeczytane:2017-09-14, Ocena: 6, Przeczytałem,

Czytanie serii jednym ciągiem jest rewelacyjnym doświadczeniem, nie trzeba opuszczać świata wykreowanego przez autorkę, można żyć problemami bohaterów, współodczuwać ich emocje i nie bać się że książka za szybko się skończy. A emocji w tomie drugim zdecydowanie nie braknie.

Młodziutka, zakochana siłą pierwszego zauroczenia Kate zmienia się w damę. Za sprawą madame Eleonory poznaje tajniki dworskiej etykiety, wspiera ja także wiedźma Alice. Kate choć bała się wiedźmy, nie kierowała się w życiu wyłącznie uprzedzeniami i opiniami innych, ale włączała rozum, kiedy działy się ważne rzeczy i wyrabiała sobie o nich własną opinię. Między kobietami zaczyna rodzić się przyjaźń.

Hrabia Aleksander nareszcie znajduje prawdziwą miłość. Wydaje się że nic nie jest w stanie zagrozić szczęściu. Jednak jak mówi sam tytuł szczęście ma swoją cenę, a w tym wypadku może być ona bardzo wysoka. Życie w najmniej spodziewanym momencie wystawi rachunek za błędy młodości.
"Prawdziwą władzę może zyskać ten, kto pozna sposób tworzenia czegoś, co ma o wiele większą moc [niż złoto]. Miłość."

Siegając po Sagę rodu Canterdorf nie bójcie się stwierdzenia, że to powieść historyczna. Nie chodzi tutaj o daty, czy wydarzenie, które możemy pamiętać (lub nie) z lekcji historii. Chodzi tutaj o pokazanie obyczajowej strony epoki, konwenansów, podziałów społecznych, stylu życia.  Porównuję tę sagę do twórczości Jane Austen, ale z wielkim ukłonem dla pani Krystyny Mirek za lekkie pióro.   Cena szczęścia to nie tylko lekki romans historyczny, ale powieść która obnaża ludzką duszę, pokazuje motywacje które prowadzą do intryg i działania na szkodę innych. To powieść która pokazuje prawdziwą miłość pełną szacunku, zaufania i oddania.

Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2017-08-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki (2017),

Kontynuacja sagi rodu Cantendorfow nadal przyciąga i pochłania. Powolutku pozwala się domyślać pewnych elementów układanki, ale pozostawia czytelnika z wieloma niewyjaśnionymi kwestiami z przeszłości ale również z aktualnymi intrygami komplikującymi niektórym bohaterom życie.

Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2017-07-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Po raz kolejny odwiedzamy czarujący zamek oraz jego wyrazistych mieszkańców. Po zaręczynach, Kate i Aleksander, mogą cieszyć się swoją miłością i ufnie patrzeć w przyszłość. Jednak Isabelle Adler, dawna kochanka, nie ma zamiaru z niego zrezygnować. Powieść kończy się w bardzo dramatycznym momencie, dalszy ciąg zapewne wiele wyjaśni, chociaż już teraz tajemnica zamku ujrzała odrobinę dziennego światła. Czekam na kolejny tom.
Avatar użytkownika - ejotek
ejotek
Przeczytane:2017-05-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 100 książek 2017, Mam,
Bardzo lubię czytać wielotomowe historie, gdyż dzięki temu mogę dłużej obcować z sympatycznymi - i tymi mniej - bohaterami. Jest jednak jeden minus takich lektur - genialnie trzymające w napięciu zakończenia tomów, które wprawiają człowieka w stan osłupienia i każą czekać na kolejną część. Nie inaczej było z "Tajemnicą zamku" - pierwszym tomem nowej serii Krystyny Mirek. Autorka przeniosła mnie w przeszłość, do czasów gdzie królowały gorsety, długie suknie i konwenanse, namnożyła zagadki i tajemnice a na koniec porzuciła z poczuciem niespełnienia. Na szczęście dość szybko pojawiła się "Cena szczęścia" - tytuł bardzo adekwatny do moich odczuć :) Czy powieść uplasuje się wyżej w mojej ocenie niż pierwszy tom czy może zbyt trudna to była sztuka? Zapraszam na recenzję Kate Milton to młoda i zadziorna panna, która na przekór wszystkim zaręczyła się z hrabią Cantendorfem. Dziewczyna zawarła tajny pakt, który ma ją zaprowadzić na zamek. Tylko co będzie musiała oddać w zamian? Zmanipulowana, ale zakochana Kate dzielnie ćwiczy grę na fortepianie i francuskie słówka, ale w skrytości i tak marzy o potajemnych spotkaniach z Aleksandrem. Dla obojga jest to prawdziwe uczucie i nie myśląc o konwenansach czy konsekwencjach starają się znaleźć czas na bycie we dwoje. Niestety miłość i przygotowania do ślubu tak ich pochłaniają, że zupełnie nie zauważają prowadzonego przeciw nim spisku. Finalnie cała fabuła nabiera rozpędu, czytelnik zaczyna mieć wątpliwości do kogo powinien czuć sympatię a wiadomość niesiona z ust do ust burzy fundamenty miłości. Hrabia zalazł mi nieco za skórę swoim zachowaniem, bowiem chwilami myśli jak wyrostek a jego działania są mocno niedojrzałe. Nie potrafi racjonalnie podejść do kłopotów i ich rozwiązać, przede wszystkim przeprowadzić ogromnie istotnej rozmowy... Woli uciec na przejażdżkę a problemy tylko się pogłębiają pozostawione same sobie... Lady Adler nie zaskoczyła mnie swoim planem - już od pierwszego tomu spodziewałam się po niej wszystkiego i... nie pomyliłam się! Jednak chyba sama nie zdawała sobie sprawy, że to co wymyśliła będzie miało drugie dno i sama może czuć rozterki czy to właściwe działania... Liczę, że całkowicie zmieni swoje pragnienia, zwłaszcza gdy pozna prawdę o tym, którego życie chce zniszczyć. Ale nie tylko Isabella pragnie przełomu w swoim życiu. Jedna z ciotek hrabiego - Edith - również chciałaby coś zmienić. Bardzo ciąży jej kuratela sióstr i samotność. Jej życie tak się ułożyło, że nie dostała szansy na założenie rodziny, ale przecież nie jest jeszcze za późno! To nic, że nie jest już pierwszej młodości... Czy tajemniczy "Kopciuszek" przemieni się w księcia? Czy Edith uda się go odnaleźć? W "Cenie szczęścia" autorka bardzo szybko daje czytelnikowi do zrozumienia, że warto było czekać na ten tom, wyjaśniając czego tak naprawdę szuka na zamku Alice i do czego jest jej potrzebna Kate jako żona Aleksandra. Ale nie tylko dla niej młody rudzielec ma być sprzymierzeńcem... Jest jeszcze ktoś, kto liczy na pomoc dziewczyny i woli być po jej stronie, niż przeciw. Tylko czy Miltonówna nie okaże się rozczarowaniem? Czy poradzi sobie z ciężarem tak poważnych tajemnic? Na zamku panuje podekscytowanie, ale wcale nie mniejsze odczuwałam ja, jako czytelnik po drugiej stronie książki... Żyłam życiem bohaterów, odczuwałam ich rozterki, radości, porażki i smutki. Czasem nie potrafiłam ukryć chichotu, wielokrotnie musiałam głęboko odetchnąć, kiedy wymagały tego wzniosłe chwile. Niektóre luźno rzucone wyrażenia powodowały u mnie gęsią skórkę, gdyż przeczuwałam, że mogą być istotne. Z przykrością, ale jednocześnie ze zrozumieniem obserwowałam kryzys w małżeństwie Miltonów i muszę przyznać, że nie przypuszczałam jakie znaczenie w ich życiu może mieć intensywny deszcz. A jaki jest język? Czy są błędy? Jak napisane zostały dialogi? Jeśli oczekujecie ode mnie odpowiedzi na takie pytania to... ich nie znajdziecie. Jedynymi błędami było dla mnie kilka literówek a reszta... Nie wiem :) Za szybko przeczytałam! :) Tu najważniejsze są zagadki. Od samego początku powieści Krystyna Mirek dbała o pozostawianie czytelnikowi drobnych wskazówek, dzięki czemu układając je w zgrabną całość jeszcze przed czasem odkryłam prawdę! Ależ byłam z siebie dumna... Kolejno zaczęły się wyłaniać prawdopodobne wyjaśnienia zagadek - jedne wymagały mniej kombinowania, inne więcej, ale wszystkie zmusiły mnie do wysiłku umysłowego - jak wyrafinowanego detektywa. Długo skrywana na zamku prawda wyszła na jaw właściwie dzięki niefrasobliwości samego hrabiego, który zresztą nie miał o niczym pojęcia! Jestem ogromnie zaintrygowana tym, co zostało ujawnione... Kto i kiedy zmusi winowajców do wyznania prawdy hrabiemu? I jak potoczą się jego losy? Nie pozostaje nic innego jak oczekiwać na trzeci tom tej wyśmienitej czytelniczej uczty!
Avatar użytkownika - pokrecona
pokrecona
Przeczytane:2017-05-17, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, wyzwanie 2017r,
Z wielką przyjemnością kolejny raz wybrałam się w daleką podróż wspaniale wykreowaną przez autorkę Krystynę Mirek. Prostota i elegancja to główne cechy stylu pisania autorki, powodujące, że z niemałą ciekawością wsiąkamy w wyreżyserowany przez nią fantastyczny, dziewiętnastowieczny świat. Ten świat jest pełen barw, bajecznych miejsc oraz nietuzinkowych bohaterów pełnych tajemnic. Mamy tu dalsze losy Kate, wiedźmy, hrabiego Aleksandra oraz jego - wydawać by się mogło - niezniszczalnej kochanki Isabelle. Atmosfera na zamku robi się coraz bardziej napięta i duszna od tajemnic. Hrabia coraz bardziej zakochuje się w prostej i kochającej go całym sercem dziewczynie, ale czy taki mezalians ma szansę przetrwać? Tym bardziej, że na zamku mieszka kochanka hrabiego. Pierścionek zaręczynowy na ręku Kate sprawia, że Isabelle zaczyna knuć i układać przebiegły plan, jak zgarnąć Hrabiego dla siebie. Czy jej się to uda? Wychodzą na wierzch wątki drugoplanowych bohaterów : Alice i Roberta. Zazębiają się one z tymi starymi i tworzą zgrabną całość. Wszelkie niedomówienia, tajemnice oraz intrygi wychodzą pomału na jaw, a my stajemy się mimowolnymi świadkami emocji wypływających z naszych bohaterów. "Cena szczęścia" to naprawdę niezwykła podróż do XIX- wiecznej Anglii. Autorka intryguje romantycznym i tajemniczym klimatem. Fabuła swoim przebiegiem elektryzuje, dostarcza dreszczy emocji, oraz działa na naszą wrażliwość, a czym dalej końca wywołuje niepokój, co będzie dalej. Skłania czytelnika do głębszych refleksji. Jak bardzo wydarzenia z przeszłości mogą determinować nasze życie? Jak daleko jesteśmy w stanie się posunąć, by dowiedzieć się prawdy o sobie? W jakim też stopniu potrafimy odzyskać równowagę po traumatycznych przeżyciach? Krystyna Mirek funduje nam olbrzymi wachlarz emocji w tej książce. Intrygi, tajemnice, nienawiść, złość, litość, ale i ciepło rozlewające serce czytelnika. Kilka godzin wspaniałej rozrywki macie zapewnione! Polecam!
Avatar użytkownika - majeczka241
majeczka241
Przeczytane:2017-05-05, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
,, Łatwo oceniać innych i dawać im rady, ale bardzo trudno słuchać, kiedy ktoś analizuje twoje życie. Zwłaszcza jeśli ma rację." Gdybym posiadała dar przenikania do powieści, nie raz chętnie bym z tego przywileju skorzystała by bliżej poznać moich ulubionych bohaterów, ale także zabić, zniszczyć lub pobić tych znienawidzonych. ,,Wiele osób pragnie nagłej radykalnej odmiany losu, ale kiedy ich marzenia zaczynają się spełniać, ogarnia ich strach, bo wiedzą, że brak im przygotowania do nowej roli.'' Kate ma niebawem stanąć na ślubnym kobiercu. W mieście huczy od przeróżnych plotek i niedowierzania w to, że Aleksander wybrał właśnie ją. Pyskatą, niepoukładaną, rudowłosą ladaco, która nic nie zna o dobrych manierach. Aleksander i Kate nie potrafią zbytnio odnaleźć się w nowej sytuacji, czy dobrze pokierowali swoim życiem? Los także nie oszczędzi im prostej drogi ku szczęściu. Co takiego się wydarzy? ,, Czasem nawet pozornie szaleńcza decyzja nie musi mieć złych konsekwencji." W życiu żadna bohaterka nie zaszła mi tak za skórę jak Isabelle. Gdy tylko mieszała w życiu Kate i Aleksandra miałam ochotę ją udusić. Jak można być aż tak podłym, by komuś tak bardzo uprzykrzyć życie w takim stopniu jak zrobiła ta kobieta? To niepojęte! Napsuła mi nerwów swoim postępowaniem. Nie raz, przez nią, miałam ochotę wyrzucić książkę przez okno z nadmiaru wrażeń i emocji. ,,Brak akceptacji ze strony najbliższych otacza człowieka niczym lepka pajęczyna. Jeśli trwa długo, staje się duszącą powłoką, spod której nie sposób się wydostać." Pomimo okropnej bohaterki lekturę pochłonęłam w mgnieniu oka. Gdy moja przygoda z historią dopiero się rozpoczęła, zaraz odkładałam ją z powrotem na półkę. W trakcie czytania nie potrafiłam odłożyć opowieści ani na moment, ciekawość, co tym razem wydarzy się w powieści, brała górę nad innymi sprawami. Nic innego się dla mnie nie liczyło tylko skończenie historii Kate i Aleksandra. ,, Jacy mądrzy jesteśmy, gdy chodzi o ocenę innych.'' Autorka kolejny raz zachwyciła mnie swoim piórem i pomysłowością na opowieść. Potrafi wciągnąć czytelnika w swoje sidła, zachwycić, zaczarować, wzbudza wiele emocji od radości po ogromną rozpacz. Tworzy często lekkie, przyjemne lektury, jednak tej do takich nie zaliczam, gdyż zniszczyła mnie fizycznie, ale też i psychicznie. Do teraz jej historia trzyma mnie w swojej mocy. Jest bardzo życiowa, prawdziwa, momentami chwyta za serce i doprowadza do łez. ,, Prawdziwą władzę może zyskać ten, kto pozna sposób tworzenia czegoś, co ma o wiele większą moc. Miłość.'' Stopniowo tajemnice się rozwiązują, mamy już przejrzysty obraz na to, co się wydarzyło, jednak niczego do końca nie możemy być pewni. Autorka doskonale wodzi nas za nos, czaruje słowem i niezwykłym klimatem, że nie chcemy rozstawać się ze światem bohaterów i ich wspólnej historii. Lekturę pochłania się w zastraszającym tempie, akcja stopniowo pnie się do góry, by na końcu roztrzaskać serce na milion kawałków. Przy historii towarzyszy wiele emocji, adrenaliny, a także mądrość, zrozumienie, ból oraz nadzieja na lepsze jutro. Nie mogę doczekać się ostatniej części! Ciągle zastanawiam się jak opowieść dobiegnie końca. I coś czuję, że autorka znowu mnie czymś miłym zaskoczy. Gorąco polecam!
Avatar użytkownika - mamulka14
mamulka14
Przeczytane:2017-07-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki2017, Mam, przeczytane,
Avatar użytkownika - justyna1250
justyna1250
Przeczytane:2017-07-06, Ocena: 5, Przeczytałam,
Podarunek
Krystyna Mirek0
Okładka ksiązki - Podarunek

Marta wysłała prośbę do losu. On podjął wyzwanie. Jednak odpowiedział zupełnie inaczej, niż ktokolwiek mógłby się spodziewać. Opowieść o samotności...

Saga rodu Cantendorfów. Tajemnica zamku
Krystyna Mirek0
Okładka ksiązki - Saga rodu Cantendorfów. Tajemnica zamku

Lekka i wciągająca opowieść z tajemnicą w tle. Na zamku Cantendorf  w niejasnych okolicznościach umiera czwarta żona hrabiego Aleksandra.. Cała okolica...

Dobry pies
Rafał Witek