Samarytanin, kapelusznice i kot czyli JAK SKUTECZNIE POMAGAĆ? Audiobook

Z nagrania dowiesz się: - kiedy nie powinienem pomagać innym? - czy zawsze należy mówić prawdę? - jak nawracają się zatwardziali antyklerykałowie? - jak rozumieć etykę pomagania? - w jakiej sytuacji można (czy w ogóle można?) złamać swoje zasady? - profesjonalizm w pomaganiu – kto ma dość katolickiej lipy?

Informacje dodatkowe o Samarytanin, kapelusznice i kot czyli JAK SKUTECZNIE POMAGAĆ? Audiobook:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2015-12-23
Kategoria: Duchowość, religia
Czas trwania:1 godz. 47 min. 14 s. min.
Czyta:

Kup książkę Samarytanin, kapelusznice i kot czyli JAK SKUTECZNIE POMAGAĆ? Audiobook

Samarytanin, kapelusznice i kot czyli JAK SKUTECZNIE POMAGAĆ? Audiobook - opinie o książce

Osoby ks. Jana Kaczkowskiego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Pod koniec roku 2015 we współpracy z Wydawnictwem RTCK, pod nieco przekornym tytułem ,,Samarytanin, kapelusznice i kot.." ukazał się audiobook, w którym ks. Jan we właściwy sobie, czyli z jednej strony bezkompromisowo, z drugiej natomiast z ogromną dozą poczucia humoru oraz zdrowego dystansu do siebie i świata poruszył wiele ważnych, a niekiedy również kontrowersyjnych tematów. Z słuchowiska dowiadujemy się między innym jak pomagać? Kim są tajemnicze kapelusznice? Czy też dlaczego ks. Jan nie lubił kotów? etc Mamy możliwość wysłuchania wielu pouczających, a jednocześnie nietchnących przesadną patetycznością wypowiedzi, które bez wątpienia dają do myślenia oraz całego mnóstwo anegdot i wydarzeń z życia autora, które również stają się kanwą do tego, aby skierować do czytelnika/słuchacza różnorodny przekaz. Mnie osobiście pośród wielu bardzo interesujących treści zawartych w tym audiobook'u bardzo mocno zapadła w pamięć idealnie przełożona na współczesne realia Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie (ŁK, 10, 30 - 37). Jeśli chcecie się dowiedzieć, dlaczego to polecam wysłuchać słów ks. Jana. Dodatkowym smaczkiem publikacji jest dołączona do niej książeczka, która zawiera kilka refleksji pani Renaty Bobrowskiej - przedstawicielki Wydawnictwa RTCK - która miała przyjemność przeprowadzić z ks. Janem niniejszą rozmowę o życiu, śmierci, pomaganiu i bardzo wielu innych istotnych kwestiach. Mimo, iż ks. Jana Kaczkowskiego nie ma już fizycznie pośród nas to spuścizna, jaką po sobie zostawił w postaci pisanej czy mówionej, z którą nadal mamy do czynienia na wielu polach pozostanie z nami i miejmy nadzieje także w nas na bardzo długo. Pamiętajmy również o dziele życia ks. Jana, jakim jest Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio . Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuję Wydawnictwu RTCK. * https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta * http://ksiazkowoczyta.blogspot.com/2016/05/o-samarytaninie-pomaganiu-i-wielu.html
Avatar użytkownika - KasiaiDaniel
KasiaiDaniel
Przeczytane:2016-05-05, Przeczytałem, 2016, Audiobooki, Posiadam,
Ostatnia Droga krzyżowa z ks. Janem Kaczkowskim
Jan Kaczkowski0
Okładka ksiązki - Ostatnia Droga krzyżowa z ks. Janem Kaczkowskim

Każdy ma własną Drogę krzyżową. Ta jest ostatnią Drogą ks. Jana Kaczkowskiego. Dla wierzących i niewierzących. Dla wojowników i pacyfistów. Dla pracowników...

Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość
Jan Kaczkowski0
Okładka ksiązki -  Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość

Najbardziej lubiany polski ksiądz w rozmowie życia Ceniony za swój autentyzm, odwagę i szczerość. Podziwiany zarówno przez katolików, jak i niewierzących...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;