Samhain. Rytuały, przepisy i zaklęcia na początek pory zimowej

Jeśli chcesz żyć w zgodzie z Kołem Roku i korzystać z mocy wiccańskich świąt, to koniecznie zapoznaj się z szóstą już z kolei książką z serii Sabaty. Publikacja prezentuje wiedzę na temat zarówno tradycyjnego, jak i współczesnego świętowania obchodów końca starego roku i początku zimy.

Samhain obchodzony 31 października na 1 listopada sprzyja kontaktom z duchami przodków, pożegnaniu z przeszłymi działaniami oraz spojrzeniu w głąb siebie. To czas przygotowania się do pory zimowego zastoju.

Książka zawiera proste rytuały, inwokacje i zaklęcia, dzięki którym w pełni wykorzystasz energię i moc sabatu Samhain. Ponadto prezentuje tradycje Samhain, co ułatwi ci zrozumienie niezwykłej magii wiążącej się z pożegnaniem starego roku i sprawi, że z łatwością i radością będziesz obchodzić te święto współcześnie. Odpowiednimi działaniami dodasz sobie siły na nadchodzący rok, zaś aura tego święta pomoże ci podjąć nowe postanowienia na najbliższy czas i sprawi, że z większym zapałem ruszysz przed siebie.

Poznaj sekrety Samhain i w pełni korzystaj z mocy tego sabatu!

Informacje dodatkowe o Samhain. Rytuały, przepisy i zaklęcia na początek pory zimowej:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2015-10-08
Kategoria: Wiedza ezoteryczna

Kup książkę Samhain. Rytuały, przepisy i zaklęcia na początek pory zimowej

Samhain. Rytuały, przepisy i zaklęcia na początek pory zimowej - opinie o książce

Avatar użytkownika - w_ksiazkowym_zac
w_ksiazkowym_zac
Przeczytane:2023-09-16, Ocena: 4, Przeczytałam,

Cała książka jest idealną pozycją dla początkującego swoją przygodę z tą tematykę czytelnika. Książka podzielona na rozdziały, odnośnie starych i nowych praktyk, związanych z bogatą tradycją i obyczajami Samhain. Dowiemy się również z niej o zaklęciach i wróżbach, recepturach, rękodziełach, poznamy modlitwy, wezwania i bogate Rytuały świąteczne. Daje to nam dosyć jasny, zrozumiały i przejrzysty obraz Samhainu.

Z opisów niektórych obrzędów możemy wywnioskować, że są bardzo podobne do naszych świat, np andrzejki czy Halloween . Książka zawiera wiele ciekawostek, wróżb, zabaw plastycznych, np jak zrobić maskę czy rękodzieło z dyni i przepisów np na sole kąpielowe na Samhain, chipsy z jarmużu, jabłkową zupę carry albo cukrowe czaszki.

Książeczkę polecam, zarówno jak cały cykl, jako bazę do przyswojenia sobie wiadomości odnośnie poszczególnych sabatów. Ja jestem kompletnym laikiem w tym temacie, więc cenię sobie takie źródło wiedzy. Ciekawym urozmaiceniem są też szkice, zawarte w książce.
Polecam wam kochani tą przyjemną książkę, z której możecie dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy

Avatar użytkownika - brave_book
brave_book
Przeczytane:2023-11-20, Ocena: 6, Przeczytałem,
W tym okresie wielu pogan i czarownic obchodzi swoje ważne święto ?
Jego nazwa, podobnie jak tytuł książeczki z serii sabaty, brzmi "Samhain"!

Wiąże się z nim wiele legend i ludowych tradycji, bowiem ludzie oddają cześć swoim zmarłym od tysięcy lat. Autorka tej książeczki przybliża czytelnikom pogańskie korzenie tego święta w wielu kulturach. Obrzędy, symbolika, legendy, czczeni w tym czasie bogowie i bóstwa - wiele z tego zostało tu wspomniane.

Jednak nie tylko, znajdziemy tu również przykłady współczesnych obchodów Samhain w różnych zakątkach świata oraz ugrupowaniach. To solidna pigułka wiedzy dla wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają poszukiwania w tym temacie.

Jak zwykle w tej serii, w tym tomie również nie mogło zabraknąć przepisów kulinarnych oraz propozycji na wykonanie jakiegoś rękodzieło. Znajdzie się również szereg przykładowych zaklęć lub rytuałów dla początkujących czarownic ?

Samhain jako sabat wyjątkowo mnie urzekł w tym roku, mocniej poczułam jego atmosferę, a i lektura tej książeczki bardzo podkręciła we mnie tę atmosferę ?

Bardzo lubię tę serię i myślę, że wielu miłośników różnorakich tradycji, zwłaszcza tych pogańskich, znajdzie w niej wiele cennych informacji i ciekawostek ?

Mabon. Rytuały, przepisy i zaklęcia na równonoc jesienną
Rajchel Diana0
Okładka ksiązki - Mabon. Rytuały, przepisy i zaklęcia na równonoc jesienną

Odkryj sekrety Mabon, dzięki praktycznemu i kompletnemu przewodnikowi dla współeczenuch magów i czarownic! Mabon, czyli sabat przypadający...