Sami swoi i obcy. Z kresów na kresy

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2011-06-01
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-268-0509-7
Dodał/a książkę: agni79

Sami swoi i obcy - prawdziwa historia wypędzonych 66 lat temu. Historia wyrwała z korzeniami mieszkańców polskich Kresów Wschodnich z ich dotychczasowego życia. Kilka milionów polskich obywateli niemal z dnia na dzień załadowano do wagonów i wywieziono na obcą im ziemię. Rozpoczął się największy w historii exodus - powojenne migracje ze wschodu na zachód. Właśnie o nich opowiada najnowsza książka Wydawnictwa Agora "Sami swoi i obcy".. "Sami swoi i obcy" to książka podwójna. Otwiera ją zbiór reportaży dziennikarza "Gazety Wyborczej" Mirosława Maciorowskiego z podtytułem "Z Kresów na kresy". Bohaterami są powojenni wygnańcy - ludzie ze wszystkich warstw społecznych, mieszkańcy kresowych miast, miasteczek i wsi, których świat po wojnie runął w gruzy. Część druga - z podtytułem "Prawdziwe historie wypędzonych" - to przejmujące wspomnienia żyjących jeszcze przedstawicieli pierwszego pokolenia przesiedleńców, a także ich potomków, dokumentujące "stary koniec" na wschodzie i "nowy początek" na zachodzie. Dopełnieniem obu części są nieretuszowane fotografie z rodzinnych albumów. "Sami swoi i obcy" to nie jest szkolna lekcja historii. To wieczór rodzinnych opowieści. Zapraszamy do wspólnego wspominania.

Kup książkę Sami swoi i obcy. Z kresów na kresy

Opinie o książce - Sami swoi i obcy. Z kresów na kresy

Avatar użytkownika - agni79
agni79
Przeczytane:2013-06-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, My zza Buga, Posiadam,