Seks. Pozycja dla praktykujących

Znamy niezliczone techniki seksualne, przełamaliśmy każde tabu, zaczytujemy się literaturą erotyczną, a „seks” odmieniamy przez wszystkie przypadki. Ale gdy gaśnie światło i zostajemy we dwoje, wciąż jesteśmy dla siebie tajemnicą, a najważniejsze słowa nie przechodzą nam przez gardło.

Jak pokonać lęk i wstyd?
Jak odkryć swoje pragnienia i nauczyć się nimi dzielić?
Jak rozmawiać o tym, co lubimy, a czego nie?
Dlaczego fantazje tak trudno zmienić w rzeczywistość?
Czy warto robić seksualne postanowienia?

Joanna Mielewczyk nie boi się otwarcie rozmawiać z Polakami o seksie i skłania ich do intymnych zwierzeń. Wspólnie z ekspertami: seksuologami, psychologami i coachami seksualnymi podpowiada, jak przejść ze sfery wyobraźni do spełnienia, jak najpełniej wyrazić miłość i pożądanie. Odkrywa na nowo i wyjaśnia zawiłości intymnego świata. Przypomina o tym, że seks zaczyna się wcześniej niż w sypialni.

Joanna Mielewczyk – dziennikarka radiowej Trójki. Prowadziła audycje Jestem feministką, Adopcja po polsku. Obecnie jest wydawcą audycji Zapraszamy do Trójki. Przygotowuje i prowadzi audycje Matka Polka feministka oraz Seks nasz powszedni.

Informacje dodatkowe o Seks. Pozycja dla praktykujących:

Seks. Pozycja dla praktykujących - opinie o książce

Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2015-12-23, Ocena: 4, Przeczytałam, Egzemplarz recenzencki, Mam,
Joanna Mielewczyk, dziennikarka radiowej Trójki. Prowadzi audycję Adopcja po polsku. Obecnie jest wydawcą audycji Zapraszamy do Trójki. Przygotowuje i prowadzi Matkę Polkę Feministkę oraz Seks nasz powszedni. Tym razem nie w formie słuchowiska lecz jako wersję do czytania. W projekcie wzięli udział liczni lekarze, psycholodzy, trenerzy przyjemności, edukatorzy seksualni... Na kształt rozmów Trójkowych powstała ta książka. "Intymna rozmowa najlepszą grą wstępną. Znamy niezliczone techniki seksualne, przełamaliśmy każde tabu, zaczytujemy się literaturą erotyczną, a ,,seks" odmieniamy przez wszystkie przypadki, Ale gdy gaśnie światło i zostajemy we dwoje, wciąż jesteśmy dla siebie tajemnicą, a najważniejsze słowa nie przechodzą nam przez gardło." Seks. Pozycja dla praktykujących nie jest książką odkrywczą i ci, którzy z tematem seksu są oswojeni, nie znajdą w niej dużo dla siebie. To nie jest Kamasutra z wyrysowanymi pozycjami seksualnymi. To forma rozmowy kilku osób, którzy na temacie znają się jak mało kto. W końcu na co dzień pomagają w rozwiązywaniu problemów z seksem związanych. Ta książka, reklamowana jako pozycja dla przeciętnych Kowalskich, może się sprawdzić, ale proponowałabym zgłębianie jej treści we dwoje. Pojedynczo nie ma to sensu, gdyż każdy problem powinniśmy obgadać. I, powołując się na specjalistów w tej dziedzinie, należy rozmawiać o swoich pragnieniach, odczuciach czy emocjach. "Czy można zaplanować delikatność, czułość i ostrożność? Aby człowiek umiał czułość wyrażać, musi ją znać, być przygotowany. A przede wszystkim w niej wychowany. Czułość to dotyk, dobre słowo. Czułością jest wzruszenie (...) Seksualność jest niezwykle intymna, nie wszyscy ją rozumieją w ten sam sposób. Często rozumiana jest wprost. Jako dotyk, orgazm, wzwód." Seks. Pozycja dla praktykujących to książka, która z pewnością odpowie na kilka nurtujących nas pytań czy pomoże rozwiązać kilka problemów. Jest w pewnym sensie czymś w rodzaju poradnika, więc radzi, a nie nakazuje. Sądzę, że możemy sami w zaciszu domowej sypialni wypracować w sobie pewne zachowania, od rozmowy, przez dotyk, do oczekiwanego orgazmu. Kilka miłych słów w trakcie też nie będzie błędem, a może dodatkowo ocieplić atmosferę. Poradnik przyda się na pewno w niejednym domu, ale nie musi stanowić pozycji obowiązkowej w waszych biblioteczkach. Całość - http://monweg.blog.onet.pl/2015/12/21/seks-pozycja-dla-praktykujacych-joanna-mielewczyk/
Avatar użytkownika - Micha
Micha
Przeczytane:2015-10-01, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Znam i cenie audycję Mielewczyk, także wiedziałam, że ta książka musi trafić do mojej biblioteczki. Może uda się ją podsunąć mężowi:) Dużo tu otwierających kwestii, przed samym sobą i w związku z relacją ja-ty. Dobrze, że nie kończy się na gadaniu, ale są i porady co z danymi kwestiami można zrobić, gdzie popracować a kiedy odpuścić.
Avatar użytkownika - Emen
Emen
Przeczytane:2015-10-04, Ocena: 5, Przeczytałem,
Dokształcać się warto w każdej dziedzinie. A ta, dotycząca naszych relacji to już szczególnie powinna nam być bliska.
Avatar użytkownika - Bacha
Bacha
Przeczytane:2015-10-05, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Seksualność to strefa bardzo szeroka, łączy w sobie wiele aspektów, których nawet nie podejrzewamy. Warto o nią zadbać i w ogóle wiedzieć z czym to się je. Ta książka to właśnie drogowskaz - pokazująca wiele dróg, zakrętów w tej podróży do poznania siebie i drugiej osoby.
Avatar użytkownika - Bibliotekarka
Bibliotekarka
Przeczytane:2015-10-08, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Miałam trochę obawy sięgając po te książkę. Bo już niby tyle książek i poradników powstało na ten czy podobny temat. Ale warto było zaryzykować. Bo to książka oswajają z wieloma tematami, problemami i otwierająca mam wrażenie nasze sypialnie na nas samych.
Avatar użytkownika - patrycjuszka
patrycjuszka
Przeczytane:2015-09-30, Ocena: 5, Przeczytałem,
Polecana przez Młynarską pozycja dla praktykujących może znacznie odmienić wasz pogląd na seks. Także trzeba uważać, bo świadomość nie zawsze pomaga ;] jak wiemy już jaki ten temat jest szeroki, zlozony i skomplikowany może być trudniej otworzyć się na kogoś i wpuścić go do życia. Takie są moje wnioski, ale książka bardzo ciekawa.
Avatar użytkownika - mucka
mucka
Przeczytane:2015-09-29, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Mam wrażenie, że z wiekiem seks jest coraz trudniejszy na poziomie fizycznymi i psychicznym, dlatego niezbędna była mi ta książka żeby na nowo się otworzyć i zrozumieć. Jesteśmy w tym temacie niedouczeni i ,,Seks" mi to boleśnie uświadomił.
Avatar użytkownika - Gertaruda
Gertaruda
Przeczytane:2015-09-28, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Joanna Mielewczyk od dłuższego czasu w Trójce wypełnia misję opowiadania, bo nie uświadamiania o seksualności ludzi w ogóle i Polaków. Bo każda nacja ma swoje zwyczaje, wstydki i specyficzne fantazje, których nie powinniśmy ukrywać przed partnerami. Nic dobrego z tego nie wynika - nigdy
Avatar użytkownika - apogeum55
apogeum55
Przeczytane:2015-12-27, Ocena: 4, Przeczytałem, 26 książek 2015,
Matka polka feministka
Joanna Mielewczyk0
Okładka ksiązki - Matka polka feministka

A gdybyście pewnego dnia dowiedzieli się, że nie macie szans na naturalne poczęcie? A gdybyście musieli zawalczyć o życie własnego dziecka? A gdybyście...