Niewzruszenie

Tom 11 cyklu Wszystko, tylko nie mięta

Głównymi nastoletnimi bohaterami powieści są Marianna i Lew Henselowie – rodzeństwo borykające się oczywiście z problemami sercowymi, które tym razem są jednak dość specyficzne.
Czy uczucie jest w jakimś stopniu kwestią wyboru czy też zupełnie nie zależy od naszej świadomej woli? Czy wśród współczesnej młodzieży istnieją bariery mentalne, jeśli chodzi o tak zwane „chodzenie”, a jeśli tak, to na czym mogą polegać te dzisiejsze „mezalianse”? Na ile zobowiązująca jest młodzieńcza deklaracja uczucia do grobowej deski? Wszystkie te pytania, ozdobione nietypowymi zawodami dorosłej części rodziny Henselów, ich specyficznym sposobem bycia oraz oryginalnym zwierzęciem domowym, są głównym tematem powieści.

Informacje dodatkowe o Niewzruszenie:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2014 (data przybliżona)
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
Tłumaczenie: brak

Kup książkę Niewzruszenie

Niewzruszenie - opinie o książce

Avatar użytkownika - MaKo
MaKo
Przeczytane:2014-05-06, Ocena: 4, Przeczytałam,
Marianna Hensel i jej młodszy brat Lew są zdecydowanie oryginalnym rodzeństwem. Ale jak tu być przeciętnym kiedy tata jest beztroskim muzykiem grającym na weselach, a mama pracuje jako wróżka? Zabawnym splotem okoliczności pod dach Henselów trafia Ewunia – urocza świnka wietnamska, która swoim tupaniem denerwuje sąsiadkę z dołu. Fabuła powieści skupia się wokół problemów sercowych rodzeństwa. Marianna czuje na sobie presje otoczenia, które oczekuje, że dziewczyna powinna wreszcie się zakochać i mieć chłopaka. Jakby dobrze poszukać, to zawsze się ktoś znajdzie, więc dziewczyna zacieśnia znajomość z zakochanym w niej po uszach Tomku. Chłopak niemalże staje na uszach, żeby rozkochać w sobie Mariannę, ale dla niej Tomek jest niewrażliwy i niezbyt inteligentny. Mimo najszczerszych chęci nastolatka nie potrafi się zakochać. Z kolei Lew wpada jak śliwka w kompot w momencie kiedy poznaje Gabi – koleżankę z klasy swojej siostry. W tym przypadku to nie różnica wieku jest największym problemem, ale podejście do życia potrzepanej Gabi, która zmienia chłopaków jak rękawiczki. „Niewzruszenie” to chyba najsłabsza książka Ewy Nowak, którą czytałam do tej pory. Nie zrozumcie mnie źle, to fajna powieść z przesłaniem, ale tym razem zabrakło mi jakiejś głębi i życiowej mądrości. Mimo wszystko warto pochylić się nad lekturą, ale opowieść o Mariannie i Lwie bardziej bawi, niż zmusza do refleksji.
Avatar użytkownika - aggi
aggi
Przeczytane:2013-11-01,
Ewa Nowak jak zwykle mnie nie zawiodła. To była kolejna cudowna książka o niecodziennej rodzinie i ich codziennym życiu. Nie raz też śmiałam się do łez. 200 parę stron okazało się za mało by zaspokoić mój apetyt. Czytało się super szybko i przyjemnie ;)
Avatar użytkownika - emu
emu
Przeczytane:2013-10-31,
W swoim gatunku książka zasługuje na "6". Historia Marianny i jej brata Lwa jest lekka, dowcipna i czyta się ją jednym tchem. Książka idealna na jesienne wieczory, rozbawi i będzie świetną odskocznią od szarego życia. Jedyny mankament- liczy tylko nieco ponad 200 stron
Hehe autorka ma poczucie humoru - nazwała świnkę swoim imieniem :) gratuluję odwagi, ja chyba bym się na to nie zdobyła :P
Avatar użytkownika - 22200116Zp
sweet_landrynka1
Przeczytane:2011-04-27, Ocena: 5, Przeczytałem,
Rezerwat niebieskich ptaków
Ewa Nowak0
Okładka ksiązki - Rezerwat niebieskich ptaków

Rodzina Sary Wieckiej, nastolatki z Warszawy, z dnia na dzień stała się niewyobrażalnie bogata. Poznajemy ich w momencie, kiedy przywykli już do swojej...

Dwie Marysie
Ewa Nowak0
Okładka ksiązki - Dwie Marysie

Pierwszoplanową bohaterką powieści jest siedemnastoletnia Marysia Gwidosz, a tematem przewodnim – dwoistość zachowań nastolatki. Nigdy bowiem nie...