Seria Niefortunnych Zdarzeń: Winda Widmo

Tom 6 cyklu Seria niefortunnych zdarzeń

W rozdziałach niniejszej książki Wioletka, Klaus i Słoneczko Baudelaire napotykają ciemne schody, wielką lipę, przyjaciół w potrzasku, trzy tajemnicze litery, kłamcę i podstępną intrygę, tajne przejście i lemoniadę pietruszkową.

Informacje dodatkowe o Seria Niefortunnych Zdarzeń: Winda Widmo:

Seria Niefortunnych Zdarzeń: Winda Widmo - opinie o książce

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2023-07-17, Ocena: 5, Przeczytałam,

Zachęcam do zapoznania się z moją recenzją "Windy widmo" dostępną na moim blogu:

,,Winda Widmo" to kolejna, szósta już część przygód rodzeństwa. Po ,,Akademii Antylopy" byliśmy bardzo ciekawi gdzie tym razem trafi Słoneczko, Klaus i Wioletka. Kogo spotkają i jak straszne rzeczy tym razem im się przytrafią. Okazuje się, że opiekę nad dziećmi w tym tomie będzie miało Państwo Szpetne, które mieszka w apartamencie na najwyższym piętrze na Alei Ciemnej. Kto by chciał mieszkać w tak ponurym i ciemnym miejscu? W kolejnych rozdziałach tego tomu rodzeństwo będzie spinać się po ciemnych schodach. Napotkają również wielką lipę, przyjaciół w potrzasku, trzy tajemnicze litery. Odkryją również tajne przejście i lemoniadę pietruszkową.

Książki mają swój niepowtarzalny klimat, który bardzo nam się podoba. I chociaż to co spotyka rodzeństwo nie jest miłe, i wydaje się, że wszystkie części napisane są według jednego wzorca to uważamy, że jest to jedna z lepszych serii dla nieco starszych dzieci. Książki dostarczają wielu emocji, od niedowierzania, strach przed Hrabia Olafem, po uczucie ulgi i nadziei, że w końcu znajda swoje miejsce. Chyba.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2023-06-15, Ocena: 4, Przeczytałem,

NIEFORTUNNA ADOPCJA

Things are coming down on me

They never seem to let it be

It seems like everything I say just starts another fight

The pressure's building up inside

- The Offspring

No i szósty tomik ,,Serii niefortunnych zdarzeń". I jednocześnie najgrubszy z dotychczas wydanych. Przy okazji wraz tą części dobiliśmy niemal do połowy całej serii, przed nami jeszcze siedem tomów i finał. Ale za nami już sześć, opartych na tym samym schemacie, więc mogło się to nam przejeść, znudzić, ale nie. Nadal jest bardzo dobrze, nadal przyjemnie, nastrojowo i z pomysłem i nadal chce się więcej.

Po szkolnych ,,przygodach", nasze rodzeństwo zostaje... adoptowane. Czyżby to była ich szansa na odmianę losu? Niestety małżeństwo ma w tym jeden cel - takie adopcje są teraz w modzie i tylko dlatego przygarnęli dzieciaki, a zatem ich sytuacja szybko może się odwrócić. A tymczasem hrabia Olaf nadal knuje...

Szósta cześć serii niefortunnych zdarzeń przestawia nam wydarzenia jakie miały miejsce gdy sieroty Baudelaire zamieszkiwały u swoich opiekunów państwa Szpetnych w domu pod numerem 667 przy Alei Ciemnej, autor znów dodaje kolejną cegiełkę pomocną w odkryciu zagadki pierwszego nieszczęścia rodzeństwa, sama fabuła tomu jest nawet całkiem niezła, pomijając tylko wątek związany z nagrzewaniem pogrzebaczy i chęcią użycia ich jako palników czy czegoś podobnego, oraz fakt, że autor kiedy dzieci zostały wrzucone do szybu windy przez Esmeraldę, wymyślił dość naciąganą historię z wspinaczką Słoneczka za pomocą zębów po ścianie szybu windy.

Seria niefortunnych zdarzeń. Nieautoryzowana autobiografia
Lemony Snicket0
Okładka ksiązki - Seria niefortunnych zdarzeń. Nieautoryzowana autobiografia

Biograficzna książka Lemony Snicketa, autora Serii niefortunnych zdarzeń....

Seria Niefortunnych Zdarzeń: Tartak Tortur
Lemony Snicket0
Okładka ksiązki - Seria Niefortunnych Zdarzeń: Tartak Tortur

Drogi Czytelniku! Mam nadzieję, że dla własnego dobra nie zamierzasz czytać tej książki, o ile jesteś w nastroju na przyjemną przygodę z lekturą. W takim...