Siła argumentów. Sztuka konwersacji i potyczki językowe

Życie ukryte w słowach Słowa, słowa, słowa… są wokół nas, są w nas, tworzą nasz świat. Mogą przynieść otuchę, zranić bardziej niż cios, zmienić punkt widzenia. To one są odpowiedzialne za miłe chwile spędzone z przyjaciółmi, fascynujące nowe znajomości, czułe szepty kochanków albo przeprowadzoną z sukcesem rozmowę kwalifikacyjną; za kłótnię, wyznanie, dyskusję, dowcip, wykład, polemikę, flirt. Znasz to uczucie, kiedy nie można odnaleźć w głowie odpowiednich słów? Patrzysz z zazdrością na brylujące gwiazdy wieczoru, bawiące towarzystwo rozmowami o niczym? Nie możesz się przełamać, by w pełni wyrazić siebie, swoje pragnienia, poglądy i spostrzeżenia? Czas zabrać głos w dyskusji, która może się wcale nie kończyć. Zacznij czytać i zobacz, o ile łatwiej przychodzi Ci mówienie! Kiedy kolejny raz otworzysz usta: rzuć pyszną anegdotę rozładowującą napięcie, stwórz trzymającą w napięciu opowieść z mocną puentą, baw słuchaczy błyskotliwą pogawędką, okraszoną salwami śmiechu, przeprowadź poważną rozmowę na tematy zawodowe, zrewanżuj się ostrą repliką, która rozłoży przeciwnika na łopatki, zaczaruj audytorium interesującym sprawozdaniem, zaskocz wyrafinowanym komplementem podbijającym serce. "Około pięciuset lat przed nadejściem ery chrześcijańskiej w Wielkiej Grecji wydarzyła się najlepsza rzecz, jaką rejestruje historia powszechna -- odkrycie dialogu. Niektórzy Grecy wprowadzili wówczas -- nigdy nie dowiemy się, w jaki sposób -- osobliwy zwyczaj konwersacji." J.L. Borges

Informacje dodatkowe o Siła argumentów. Sztuka konwersacji i potyczki językowe:

Wydawnictwo: Onepress
Data wydania: b.d
Kategoria: Psychologia
ISBN: 978-83-246-1080-8

Kup książkę Siła argumentów. Sztuka konwersacji i potyczki językowe

Siła argumentów. Sztuka konwersacji i potyczki językowe - opinie o książce