Sklep, w którym kupisz wszystko: Jeff Bezos i era Amazona

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2014-02-19
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788378856757
Liczba stron: 512
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 5 (3 głosów)

Dziennikarz ekonomiczny Brad Stone śledzi rozwój Amazona od jego powstania w 1995 roku, i zna dobrze jego założyciela i głównego właściciela. Książka, stanowiąca kronikę dziejów firmy - od trudnych początków po światową ekspansję, powstała za zgodą i przy współpracy Jeffa Bezosa. Brad Stone pokazuje Bezosa jako wizjonera i dziwaka, którego osobowość i energia determinują wszystko, co dzieje się w firmie i niestrudzenie wiodą go do osiągnięcia życiowego celu: stworzenia internetowego sklepu uniwersalnego, który będzie działał we wszystkich miejscach świata oferujących dostęp do sieci komputerowej, i w którym można będzie kupić każdy istniejący towar. Jedno jest pewne, Amazon - największy sklep na świecie -  już zmienił sposób , w jaki robimy zakupy przez internet, i w jaki czytamy.

Kup książkę Sklep, w którym kupisz wszystko: Jeff Bezos i era Amazona

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - slk
slk
Przeczytane:2014-05-30, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2014, Czytam z Legimi , Mam, Moje ebooki,
Jeff Bezos i era Amazona w zasadzie nie jest typową biografią. To raczej opowieść o "sklepie, w którym kupisz wszystko", którą poznajemy na tle losów i charakterystyki jego charyzmatycznego założyciela. To lektura obowiązkowa dla wszystkich miłośników e-booków, a szczególnie dla tych, którzy zainteresowani są historią i przyszłością rynku wydawniczego.  Dziennikarz Brad Stone wykonał imponującą pracę. Sięgnął do źródeł historii Jeffa Bezosa, odnajdując również nieznanego mu wcześniej ojca. To jednak tak naprawdę stosunkowo odległa część książki, w której poznajemy przebieg kariery Bezosa, nim ten stanął u sterów firmy, która zrewolucjonizowała rynek wydawniczy. Stone opisuje, jak doszło do narodzenia idei sklepu, w którym kupić będzie można wszystkie towary świata. Analizuje trudne początki startupu, pokazując, jak bardzo długo trwało, nim stał się on rentownym przedsiębiorstwem. Pokazuje sposób zarządzania Jeffa Bezosa i idee, jakie nim kierują. Nie ukrywa kwestii swoistego "skąpstwa" prezesa, dla którego ważniejszy niż warunki pracy w firmie jest jej klient. Pisze o trudnej współpracy z Bezosem, a także o gromkim śmiechu twórcy potęgi Amazona, który niejednokrotnie wprawiał jego pracowników w spore zakłopotanie.    Na kartach książki Stone'a odbija się najnowsza historia biznesu ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Sklep, w którym kupisz wszystko: Jeff Bezos i era Amazona

Napisana z dziennikarską dociekliwością książka o największym (pierwszym także) sklepie internetowym, który zaczynał jako wirtualna księgarnia, a obecnie jest sklepem od wszystkiego. Historia Amazona jest w sumie także historią jej twórcy, który kocha książki i słowo pisane. To sprawia, że obecnie Bezos jest posiadaczem także wydawnictw prasowych, a grono czytelnicze powinno mu być wdzięczne za wdrożenie czytnika do książek elektronicznych.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2014-05-28, Przeczytałam, WYZWANIE 2014-52 książki,
Właściwie nie rozumiem, czemu książkę wyróżniono w 2013 roku. J. Bezos jest inteligentnym mężczyzną, który po prostu ze swoim pomysłem trafił na lukę rynkową. Łut szczęścia i dobry kontakt z inwestorami pozwolił na to, by Amazon rozkwitł. Ot i tyle (albo aż tyle).
Link do opinii
Avatar użytkownika - goster
goster
Przeczytane:2014-09-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Inne książki autora
Jeff Bezos i era Amazona. Sklep, w którym kupisz wszystko
Brad Stone0
Okładka ksiązki - Jeff Bezos i era Amazona. Sklep, w którym kupisz wszystko

Pierwsza autoryzowana biografia Jeffa Bezosa, twórcy i właściciela firmy Amazon. Książka, stanowiąca kronikę dziejów firmy - od trudnych początków...

Reklamy