Skutek Uboczny Śmierć. Czy wiesz jakie leki łykasz?

Wyznania pracownika koncernu farmaceutycznego

Koncernom farmaceutycznym zależy na tym, żebyśmy byli stale chorzy. Chcą nam wmówić różne dolegliwości. A jedynym powodem takiego postępowania jest chęć zysku.

Czy wiecie, że… - koncerny farmaceutyczne wydają ponad 35 tys. euro (więcej niż 50 tys. dolarów) rocznie na jednego lekarza, by dany lekarz przepisywał ich produkty? - ponad 75% czołowych naukowców w dziedzinie medycyny jest opłacanych przez przemysł farmaceutyczny? - w niektórych przypadkach leki zostają dopuszczone i wprowadzone na rynek dzięki korupcji? - branża farmaceutyczna wynajduje nowe choroby i prowadzi działania marketingowe, by zwiększyć sprzedaż, a tym samym wartość akcji firm produkujących leki? - koncerny farmaceutyczne coraz częściej biorą na celownik dzieci?

Skutek uboczny: śmierć to oparta na faktach opowieść o korupcji i oszustwach napisana przez dr. Johna Virapena, który określany jest mianem "osoby wtajemniczonej z kręgu Wielkiej Farmacji". W czasie 35 lat pracy w branży farmaceutycznej (głównie jako dyrektor generalny Eli Lilly and Company w Szwecji) odpowiadał za wprowadzanie na rynek wielu leków. Wszystkie miały efekty uboczne.

John Virapen opowiada teraz całą prawdę i ujawnia tajemnice, których mieliśmy nigdy nie poznać.

Informacje dodatkowe o Skutek Uboczny Śmierć. Czy wiesz jakie leki łykasz?:

Wydawnictwo: Publicat
Data wydania: 2011-06-15
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN: 978-83-245-1851-7

Kup książkę Skutek Uboczny Śmierć. Czy wiesz jakie leki łykasz?

Skutek Uboczny Śmierć. Czy wiesz jakie leki łykasz? - opinie o książce