Slow life. Zwolnij i zacznij żyć

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2016-05-23
ISBN: 978-83-240-3638-7
Dodał/a książkę: czytam

Bywasz tak zamyślona, że wrzucasz pudełko po jogurcie do zlewu, a łyżeczkę do kosza?
Odpoczywasz z poczuciem winy, że w kolejce czeka mnóstwo zadań?
Znów łapiesz się na tym, że zamiast sprawnie wykonywać zadania, surfujesz po sieci?
Kiedy ostatnio byłaś na randce z samą sobą?

W codziennym zabieganiu wydaje nam się, że wszystko jest tymczasowe, a kiedyś zaczniemy żyć naprawdę. Ale to właśnie zwykłe dni decydują o tym, jak przeżywamy swoje życie. Wyobraź sobie, że masz czas na odpoczynek, na spacer, pogłaskanie kota, popołudniową wycieczkę. Że możesz sobie pozwolić na przerwę i wolny dzień.
Nie odkładaj życia na potem. Planuj odpoczynek. Wyznaczaj priorytety. Próbuj nowych rzeczy. Znajdź czas na codzienne rytuały.
Życie we własnym tempie jest sztuką. Zacznij stawiać pierwsze kroki.

Kup książkę Slow life. Zwolnij i zacznij żyć

Opinie o książce - Slow life. Zwolnij i zacznij żyć

Druga książka Joanny Glogazy nie rozczarowuje. Tym razem autorka pokazuje się nam z innej strony. To nie tylko była modowa blogerka, która nagle doznała olśnienia, że zbytnia ilość ubrań w szafie nie pomaga, ale dziewczyna twardo stąpająca po ziemi, która pokazuje, że w życiu nie warto gonić za modą, radami otoczenia, podpowiedziami bliskich, ale iść za głosem swojego serca. Przy tym wszystkim mimo młodego wieku daje wskazówki dotyczące różnych dziedzin życia - od walki z prokrastynacją i nauki realizacji najważniejszych celów, po upatrywanie ulotnych chwil, którymi możemy się zachwycić.
Avatar użytkownika - darr2
darr2
Przeczytane:2016-09-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2016 roku,
Czy jak zwolnię to zostanę w tyle? ,,Slow life" to inspiracja dla codzienności. W natłoku zadań można odnaleźć zbyt wiele problemów. Umiejętność odpowiedzi na pytania stawiane przez Joannę Glogazę pozwoli na uporanie się z trudnościami. Podążanie w określonym kierunku, skupianie się na najważniejszych zadaniach, życie z pasją - autorka stawia ponad codzienność. Wie, że takie życie ma sens i do zmiany trybu życia nawołuje swoich czytelników. Książka bogata w konkretne wskazówki i porady, aby łatwiej ruszyć z miejsca. Miejsce na notatki skłania do myślenia i zachęca do analizy swoich nawyków. Pozytywny duch książki, jaki towarzyszy czytelnikowi ułatwia przyswajanie treści i adaptację do zmian. Duża ilość przykładów, jak poradzić sobie z wprowadzeniem nowego nawyku, jest większą zachętą. Autorka porusza istotne aspekty życia i ukierunkowuje czytelnika. Dodatkową wartość stanowią wywiady m. in. z Olą Budzyńską - Panią Swojego Czasu. Co więcej książka daje wskazówki nie tylko jak znaleźć w swoim życiu czas na więcej istotnych rzeczy, ale też jak się zatrzymać i cieszyć chwilą. Połączenie wyborów życiowych i przekonań, niekiedy błędnych, które nam towarzyszą daję niepowtarzalną mieszankę. Dobry motywator do działania.
Avatar użytkownika - minimalistKa
minimalistKa
Przeczytane:2016-07-14, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Pierwszą książkę Joasi Slow fashion polubiłam od pierwszych jej kartek. Kiedy ukazała się druga książka, wiedziałam że powinnam czym prędzej ją zamówić. Nie myliłam się. Książka co prawda opowiada o szerokiej dziedzinie jaką jest slow life, przekonuje do tego nurtu. Książka zawiera karty z zadaniami, pomagające określić nam np priorytety w swoim życiu. Więcej o książce napisałam tutaj http://www.minimalistka.pl/2016/06/ksiazka-na-czerwiec-slow-life-zwolnij-i.html
Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2017-11-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2017,

„Slow life to życie w zgodzie ze sobą, a nie życie na pokaz.”

Joanna Glogaza, oprócz „Slow fashion” jakiś czas temu napisała poradnik na temat modnego ostatnio terminu slow life- czyli uważnego życia. Co to oznacza dokładnie?

Żyjemy w czasach niezliczonych możliwości- możemy wszystko, dzięki internetowi mamy dostęp do szkoleń, filmów, muzyki, zakupów, itd…Czasami czujemy się przez to zagubieni, nie wiedząc co wybrać- więcej nie znaczy lepiej, ograniczony wybór ma swoje zalety. Internet, poczta email, różnego rodzaju social media ułatwiają nam pracę, ale też same w sobie zabierają sporo czasu i energii.

Co do mnie przemówiło?

Polubienie codzienności. Wprowadzanie w życie małych zmian, nie wszystko na raz. Żyć po swojemu, nie bój się błądzić. Poszukaj jasnych punktów w niezbyt lubianej całości. Naucz się odmawiać.

Zwolnij, naucz się odpoczywać- to taki kontrast do bycia „modnie” zajętym. Sztuka mówienia tak i nie, wyznacz priorytety (4 pytania do nich), staraj się eliminować zabiegane dni.

„Pilne sprawy do załatwienia nigdy się nie kończą.”

Autorka w każdym rozdziale stawia pytania, podając też przykłady odpowiedzi, na co zwrócić uwagę i co zmienić, aby móc wprowadzić slow life do swojej codzienności. Warto poświęcić chwilę na zastanowienie się, może nawet niewielka z pozoru zmiana sprawi, że rozbijając swoje cele na małe kroki wypracujemy rutynę lepszą dla nas.

Cierpimy na nadmiar informacji, chcemy zawsze być na bieżąco, nie mieć zaległości- a nikt nie jest perfekcyjny. Trzeba zachować balans między pochłanianiem a tworzeniem treści. Leniuchowanie i odpoczynek też jest sztuką, trzeba go również, jak inne zajęcia, zaplanować.

Pamiętaj, że przedmioty to tylko miły dodatek do codzienności, wykorzystuj to, co masz- nie czekaj na lepsze okazje. Glogaza ukazuje dobry wpływ medytacji, wyciszenia się oraz wyrażania wdzięczności, sztuki odpuszczania pewnych spraw.

Na pewno wprowadzę kilka z powyższych i innych zmian do swojej codzienności, modyfikując ją- czy się uda od razu to się okaże, ale warto spróbować. Autorka napisała ciekawą pozycję o uważnym, pełnym równowagi stylu życia. Podoba mi się prosty styl napisania tej pozycji, dzięki czemu przykuwa uwagę do tych spraw, na które zwykle nie zwracamy uwagi.

Avatar użytkownika - godmyt
godmyt
Przeczytane:2017-02-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, wyzwanie 2017- 26 książek,
Slow fashion. Modowa rewolucja
Joanna Glogaza0
Okładka ksiązki - Slow fashion. Modowa rewolucja

Joanna Glogaza - wielbicielka mody, zagubiona w stosach ubrań z kolejnych wyprzedaży, na które wydała dużo więcej niż powinna, powiedziała dość. Zafundowała...