Smacznego. Chorzy z powodu zdrowego jedzenia

Wydawnictwo: PIW
Data wydania: 2010-02-09
ISBN: 978-83-06-032-406
Dodał/a książkę: Anna Włodarczyk

Książka wybitnego niemieckiego dietetyka Udo Pollmera, nazywanego enfent terrible nauki o odżywianiu, i jego współpracowników łamie niejedno tabu związane z jedzeniem i dietami. Jej główne przesłanie głosi: zdrowe odżywianie jeszcze nikogo nie uczyniło zdrowym, za to niejednego pozbawiło zdrowia. Autorzy dokładają starań, by ową paradoksalną tezę przekonująco uzasadnić, i trzeba przyznać, że udaje im się zasiać ziarno zwątpienia. Wiele utartych przekonań zostaje przez nich zdemaskowanych jako przesądy żywieniowe, w tym wyjątkowe znaczenie witamin, błogosławieństwo soli jodowanej i pieczywa pełnoziarnistego albo szkodliwość cholesterolu. Ta jasno napisana książka wprowadza porządek w potoczne myślenie o odżywianiu i zmusza do zastanowienia nad często bezkrytycznie stosowanymi dietami

Kup książkę Smacznego. Chorzy z powodu zdrowego jedzenia

Opinie o książce - Smacznego. Chorzy z powodu zdrowego jedzenia

Avatar użytkownika - sabja
sabja
Przeczytane:2013-05-13, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki- 2013, Mam, Na półkach,
Komu zależy nawłaśnym zdrowiu - powinien sięgnąć po tą książkę. Obala wiele mitów na temat żywienia, pokazuje jak w prosty sposób i w zgodzie z samym sobą być... zdrowym :) W książce znajduje się wiele ciekawostek np. tych dotyczących histori witamin i probiotyków. Dowiadujey się co jest rzeczywistą koszyścią dla naszego organizmu a co zgrabnym chwytem marketingowym. Wielbicie wszelkich diet również znajdą coś dla siebie - wyniki badań naukowych, informacje na temat działą mechanizmów rządzących naszym ciałem . Polecam, bo naprawde warto!!!