Smoki jesiennego zmierzchu

Tom 1 cyklu Kroniki Dragonlance

Smoki.

Stwory rodem z legend opowiadanych dzieciom. Dziś jednak mit przybrał szaty świata realnego. Smoki powróciły na Krynn. Ciemność i zniszczenie pochłaniają krainę. Nadzieja tkwi w przedwiośniu, kiedy przybędą bohaterowie smoczej lancy, by podjąć walkę ze smokami.

Rycerz i barbarzyńca, czarodziej, wojownik, półelf i krasnolud stawiają czoło koszmarnym stworom w służbie mrocznych sił Takhisis, Królowej Ciemności.

Informacje dodatkowe o Smoki jesiennego zmierzchu:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 1996 (data przybliżona)
ISBN: 83-7150-152-8
Tytuł oryginału: Dragons of Autumn Twilight
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Dorota Żywno

Kup książkę Smoki jesiennego zmierzchu

Smoki jesiennego zmierzchu - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2017-05-30, Ocena: 4, Przeczytałam, 250 ksiażek w 2017 roku, Fantastyka, Miałam,
Ksiażka zdecydowanie dla fanów gier RPG ze świata Dragon Lance. Ktoś nie zorientowwany w temacie moze momentami się pogubić. Duzo tez jest wątków zaczerpniętych z Włodcy Pierscieni, np. elfy, krasnoludy czy motyw drużyny. Początek bardzo mnie wciągnął. Szkoda, że taka akcja nie utrzymała się do samego końca, który mnie trochę wynudził. Co nie zniecheciło mnie, by poszukać kolejnych tomów.
Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2020-04-17, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2020,

Mam w domu wszystko, co w Polsce zostało wydane w serii Dragonlance. Lekturę zdecydowanie  należy zacząć właśnie od tej książki. To główny wątek, który będzie się przewijał (bohaterowie główni i poboczni) w kilkunastu tomach.

Smoki jesiennego zmierzchu czytałem pierwszy raz jeszcze w ubiegłym wieku. Pożyczono mi wówczas tylko tę część. Spodobała mi się na tyle, że w okolicach 2007 roku zacząłem skupywać całość. A w roku, w którym urodziły mi się moje bliźniaki - pochłonąłem wszystkie zdobyte wówczas książki - było ich ponad 30. Teraz mam ponad 40 i strasznie żałuję, że nikt nie próbuje publikować niczego nowego. Szczególnie, że pootwierano nowe podserie...

Wracając do jesiennych smoków - fajnie wprowadza do świata Dragonlance, kreuje świetnych RPGowych bohaterów - różnych ras i różnych profesji. Dorzuca kilku bogów, choć nie pokazuje, jak panteon funkcjonuje - to bliżej poznamy w kolejnych częściach.

Moją ulubioną postacią jest oczywiście kender Tas.

Jeśli czytacie fantazy, a tego nie znacie - poznajcie - warto. Fajny świat i lekkie pióro autorów - gwarantuje dobrą zabawę przez długie miesiące!

W tej książce  wszyscy bohaterzy są świetni. Jest ona niezbyt humorystyczna ale humor zastąpiony jest dużą ilością akcji. Podczas czytania można porównywać niektóre miejsca lub sceny do ,,Władcy pierścieni, bądź ,,Hobbita". Książka bardzo mi się spodobała.

Avatar użytkownika - dianek
dianek
Ocena: 6, Czytam,

Rewelacyjna ksiażka umieszczona w świecie Smoczej Lancy opowiadająca o przygodach grupy przyjaciół, którzy walczą z przeciwnościami losu i świata. Opowieść tworzona przez grupę ludzi podczas gier w systemie RPG. Niesamowita, zapierająca dech w piersiach i bardzo wciągająca. Po przeczytaniu pierwszego tomu człowiek już nie może się doczekać następnego. A mi było mało przetłumaczonych na język polzki 39 tomów... dobrze że w oryginale jest ich więcej ;)

Avatar użytkownika - 22200116Zp
Przeczytane:2015-08-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 2015, Mam,
Smoki upadłego słońca
Margaret Weis, Tracy Hickman0
Okładka ksiązki - Smoki upadłego słońca

Mieszkańcy Krynnu niejednokrotnie w przeszłości doświadczali koszmaru wojny. Żyje jeszcze garstka tych, którzy pamiętają triumf dobra pod koniec...

Smoki zimowej nocy
Margaret Weis, Tracy Hickman0
Okładka ksiązki - Smoki zimowej nocy

Smoki powróciły do Kynn, Ziemię zaś spowija mrok wojny i zniszczenia. Niewielka drużyna bohaterów przywraca Ziemi nadzieję, poszukując dwóch...