Spektroskopia oscylacyjna. Od teorii do praktyki

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2016-09-20
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 9788301188450
Liczba stron: 300
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 0 (0 głosów)

Kompendium wiedzy na temat spektroskopii IR i ramanowskiej!

Spektroskopia oscylacyjna jest jedną z podstawowych technik badawczych w szeroki sposób stosowaną w badaniach fizyko-chemicznych, materiałowych, przyrodniczych, medycznych czy farmakologicznych.

Książka zawiera opis technik spektroskopii absorpcyjnej w podczerwieni (FTIR) i spektroskopii rozproszenia ramanowskiego. Podręcznik jest uzupełniony obszernym zestawem doświadczeń wykorzystujących powszechnie dostępną, jak i nowoczesną aparaturę badawczą. Po przedstawieniu praw fizycznych charakteryzujących daną technikę spektroskopii oscylacyjnej i omówieniu preparatyki próbek i aparatury zebrano zestaw ćwiczeń laboratoryjnych, które mogą być stosowane w trakcie zajęć z zakresu spektroskopii optycznej, chemii fizycznej czy paneli specjalizacyjnych w dziedzinie chemii medycznej, materiałoznawstwa i analityki w szerokim pojęciu. Każde ćwiczenie jest poprzedzone opisem podstaw i wiedzy wymaganej do zrozumienia omawianego problemu badawczego. Obrazują one przykłady zastosowania danej techniki a jednocześnie przedstawiają szczegółowy sposób rozwiązania danego problemu badawczego, co może być przydatne dla wprowadzenia danego zastosowania do laboratorium naukowego, przemysłowego czy kontroli jakości.  

Autorami książki są specjaliści z zakresu spektroskopii absorpcyjnej w zakresie podczerwieni oraz spektroskopii ramanowskiej, od lat wprowadzających nowe kursy jak i ćwiczenia laboratoryjne dla szerokiego panelu oferty dydaktycznej, w tym w języku angielskim, jak i prowadzących badania naukowe z zastosowaniem spektroskopii oscylacyjnej.

Podręcznik jest przeznaczony dla studentów chemii, ochrony środowiska, biofizyki, uniwersytetów medycznych i przyrodniczych. Może też być przydatny pracownikom laboratoriów analitycznych.

Kup książkę Spektroskopia oscylacyjna. Od teorii do praktyki

Opinie o książce - Spektroskopia oscylacyjna. Od teorii do praktyki

Avatar użytkownika - nonkonformistka
nonkonformistka
Przeczytane:2017-02-13, Przeczytałam,
Inne książki autora
Mary-Kate i Ashley 16 urodziny - to będzie impreza! Pierwszy pocałunek
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Mary-Kate i Ashley 16 urodziny - to będzie impreza! Pierwszy pocałunek

Seria opowiada o perypetiach dziewczyn przygotowujących się do wielkiej imprezy urodzinowej. Bohaterki zastanawiają się nad tym, kogo zaprosić, jakie menu...

Nitra. Miniprzewodnik
Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Nitra. Miniprzewodnik

Miniprzewodnik Wydawnictwa Bezdroża opisujący najważniejsze atrakcje turystyczne miasta bądź regionu. Poznasz historię miejsca, przeczytasz opisy atrakcji...

Reklamy