Spektroskopia oscylacyjna. Od teorii do praktyki

Kompendium wiedzy na temat spektroskopii IR i ramanowskiej!

Spektroskopia oscylacyjna jest jedną z podstawowych technik badawczych w szeroki sposób stosowaną w badaniach fizyko-chemicznych, materiałowych, przyrodniczych, medycznych czy farmakologicznych.

Książka zawiera opis technik spektroskopii absorpcyjnej w podczerwieni (FTIR) i spektroskopii rozproszenia ramanowskiego. Podręcznik jest uzupełniony obszernym zestawem doświadczeń wykorzystujących powszechnie dostępną, jak i nowoczesną aparaturę badawczą. Po przedstawieniu praw fizycznych charakteryzujących daną technikę spektroskopii oscylacyjnej i omówieniu preparatyki próbek i aparatury zebrano zestaw ćwiczeń laboratoryjnych, które mogą być stosowane w trakcie zajęć z zakresu spektroskopii optycznej, chemii fizycznej czy paneli specjalizacyjnych w dziedzinie chemii medycznej, materiałoznawstwa i analityki w szerokim pojęciu. Każde ćwiczenie jest poprzedzone opisem podstaw i wiedzy wymaganej do zrozumienia omawianego problemu badawczego. Obrazują one przykłady zastosowania danej techniki a jednocześnie przedstawiają szczegółowy sposób rozwiązania danego problemu badawczego, co może być przydatne dla wprowadzenia danego zastosowania do laboratorium naukowego, przemysłowego czy kontroli jakości.

Autorami książki są specjaliści z zakresu spektroskopii absorpcyjnej w zakresie podczerwieni oraz spektroskopii ramanowskiej, od lat wprowadzających nowe kursy jak i ćwiczenia laboratoryjne dla szerokiego panelu oferty dydaktycznej, w tym w języku angielskim, jak i prowadzących badania naukowe z zastosowaniem spektroskopii oscylacyjnej.

Podręcznik jest przeznaczony dla studentów chemii, ochrony środowiska, biofizyki, uniwersytetów medycznych i przyrodniczych. Może też być przydatny pracownikom laboratoriów analitycznych.

Informacje dodatkowe o Spektroskopia oscylacyjna. Od teorii do praktyki:

nonkonformistka
Przeczytane:2017-02-13, Przeczytałam,
Pakiet The Little Oxford Thesaurus/Little Oxford English Dictionary
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Pakiet The Little Oxford Thesaurus/Little Oxford English Dictionary

The Little Oxford Thesaurus Portable and affordable, The Little Oxford Thesaurus has been a popular resource for choosing words in writing, speaking, or...

Biografia HSM. Zac w akcji.
Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Biografia HSM. Zac w akcji.

Zac Efron jest wschodzącą gwiazdą. Jego aktorska i piosenkarska kariera nabrała ekspresowego tempa dzięki bijącemu rekordy oglądalności serialowi telewizyjnemu...