Stacja Zodiak

Utrzymany w zawrotnym tempie thriller, który łączy w sobie wątki naukowe, przygodę i akcję.

Stacja Zodiak to lektura tak przejmująca i nieprzewidywalna, jak surowy klimat Arktyki.

Lodołamacz Straży Przybrzeżnej Terra Nova przedziera się przez zamarznięty Ocean Arktyczny, gdzie w promieniu setek kilometrów nie powinno być żywego ducha. Nagle z mgły wyłania się wychłodzony i skrajnie wyczerpany człowiek, który samotnie przemierza na nartach lodową pustynię.

Nazywa się Tom Anderson i jest jedynym pozostałym przy życiu członkiem załogi Stacji Zodiak, położonej daleko za kręgiem polarnym bazy naukowej. Snuje niewiarygodną opowieść o paranoicznej atmosferze w stacji, naukowcach i szpiegach, chciwości i rywalizacji, które prowadzą do chaosu i zbrodni. W jego historii nie wszystko jest jednak do końca jasne. Czyją krwią jest poplamione jego ubranie? Dlaczego w kurtce, którą miał na sobie, znajduje się dziura po pocisku, a na naszywce widnieje nazwisko kogoś innego? Kto dopuścił się morderstwa? Czy zabije znowu?

To oczywiste, że Anderson nie opowiedział o wszystkim, co wydarzyło się w Stacji Zodiak. Gdy odnajdują się inni ocaleni, w swoich relacjach odsłaniają podstępne praktyki spółek naftowych, knowania rosyjskiego wywiadu, katastrofalną wizję globalnego ocieplenia, a także zwykłą ludzką zawiść i pazerność. Jednak oblicze prawdy przerasta wszelkie wyobrażenia...

,,Fabuła jest wielopłaszczyznowa i logiczna, z interesującą zagadką i doskonałym finałem". Publishers Weekly

,,Podobnie jak Dan Brown, Tom Harper wie jak dawkować napięcie". Choice Magazine

,,Kunsztownie napisane, z dbałością o szczegóły i inteligencją". Guardian

,,Doskonała lektura... Czegóż więcej mógłbyś chcieć od thrillera?" The Sun

Informacje dodatkowe o Stacja Zodiak:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2016-11-16

Kup książkę Stacja Zodiak

"Jedni twierdzą, że świat nasz zginie w morzu ognia.

Inni - że pod pokrywą lodu."

"Życie polega na wykorzystywaniu okazji."

Stacja Zodiak - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2017-05-18,
Słowem podsumowania, uważam, że „Stacja Zodiak" to thriller bardzo ciekawy, ze świetnie dawkowanym napięciem, ale akcją, której zdecydowanie daleko do zawrotnej. Jeśli chcecie odwiedzić Arktykę, powieść ta jest dla Was świetną propozycją. Możemy przyjrzeć się temu odległemu zakątkowi świata oczami autora, który Arktykę zwiedził osobiście. Kolejną zaletą przemawiającą za tym, by sięgnąć po książkę Toma Harpera jest doskonały finał – zaskakujący, frapujący i zapadający w pamięć. Gorąco zachęcam do lektury! Więcej: http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2017/05/siarczyste-mrozy-pustkowie-i-naukowcy.html#more
Avatar użytkownika - slena1098
slena1098
Przeczytane:2018-07-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 12 książek 2018, Książki XXI wieku,

Lodołamacz straży przybrzeżnej „Terra Nova” zabiera na pokład skrajnie wyczerpanego mężczyznę, który twierdzi, że jest jedynym ocalałym ze Stacji Zodiak, na której pracował jako asystent profesora Haggera. Przedstawia się jako Tom Anderson, co nie zgadza się nazwiskiem wyszytym na jego kurtce. Zagadką pozostaje też dziura po postrzale w jego kurtce, oraz to, w jaki sposób zdołał przejechać na nartach taki szmat drogi od stacji naukowej do wybrzeża, gdzie akurat znajdował się lodołamacz.

By uzyskać odpowiedzi na te pytania, kapitan Franklin słucha jego opowieści. W międzyczasie misja ratunkowa wysłana przez kapitana lodołamacza do Stacji Zodiak, wraca na pokład z jeszcze dwoma ocalałymi z wybuchu. Ich opowieść rzuca nieco inne światło na wydarzenia, które miały miejsce och chwili przybycia Toma Andersona do placówki naukowej, aż do wybuchu. Jednak nie przynoszą one odpowiedzi, lecz kolejne pytania.

Tempo akcji nie jest oszałamiające, jednak napięcie i atmosfera nieufności i  niepewności tworzą niesamowity klimat: mroźny i ciężki, jak warunki panujące na Utgarze. W książce można znaleźć wiele tematów: efekt cieplarniany spowodowany działalnością człowieka, teorię, że zimna wojna wcale się nie skończyła, firmę naftową, która pod przykrywką poszukiwania ropy naftowej, wydobywa klatrat metanu. Oprócz naukowców i załogi lodołamacza bohaterami są naukowcy, szpiedzy, lekarze, naukowcy, którzy pozbawieni są wszelkich zasad etycznych i moralnych.

I kiedy wydaje się nam, że już odkryliśmy całą prawdę, autor serwuje takie zakończenie, że wbija nas w fotel i mózg nam gotuje. Jednym słowem WOW! Takiego zakończenia się nie spodziewałam.

Skarbiec Łazarza
Tom Harper0
Okładka ksiązki - Skarbiec Łazarza

Doskonałe połączenie współczesnego thrillera i opowieści historycznej, z fabuła osadzoną na dwóch płaszczyznach czasowych. W sercu Londynu znajduje się...

Czarna rzeka
Tom Harper0
Okładka ksiązki - Czarna rzeka

Kel MacDonald ma wszystko - duży dom, świetną pracę i szczęśliwą rodzinę. Pragnie jednak czegoś więcej. Podczas wakacji w Meksyku poznaje Antona, zawodowego...