Okładka książki - Stephanie Plum. Dziewczyny nie płaczą. Szczęśliwa siódemka

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2013-06-07
ISBN: 978-83-7574-827-7
Dodał/a książkę: czytam

Styl Evanovich sprawia, że jej książki odczytuje się jak kolejne odcinki dowcipnego serialu kryminalnego. Każda książka to osobna historia, którą można czytać niezależnie od pozostałych.

Żądna przygód babcia Mazurowa traci świeżo wyrobione prawo jazdy i zostaje porwana! Stephanie Plum ściga gangstera Eddiego DeChoocha – sprawa nie jest łatwa, musi prosić o pomoc Komandosa. Ten stawia warunek: spędzenie razem nocy!

"Przez większą część dzieciństwa moje aspiracje zawodowe były jasno sprecyzowane – chciałam zostać międzygalaktyczną księżniczką. Nie tyle zależało mi na rządzeniu hordami kosmitów, co bardzo chciałam mieć pelerynkę, seksowne buty i ekstra broń.

Zaszantażowałam, więc mojego udzielającego poręczeń kuzyna, by dał mi robotę łowcy nagród."

Kup książkę Stephanie Plum. Dziewczyny nie płaczą. Szczęśliwa siódemka

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2013-08-07, Przeczytałem,
Sercowa gorączkaPrzez większą część dzieciństwa moje aspiracje zawodowe były jasno sprecyzowane - chciałam zostać międzygalaktyczną księżniczką. Nie tyle zależało mi na rządzeniu hordami kosmitów, co bardzo chciałam mieć pelerynkę, seksowne buty i ekstrabroń. Piękny początek Szczęśliwej siódemki, kolejnego tomu opowieści o seksownej windykatorce. Niezwykle optymistyczny. Dzięcięca wiara w lepsze jutro i w nieograniczone możliwości człowieka. Z tą księżniczką Stephanie Plum, bo to o niej mowa, nie wyszło, skończyło się tylko na krótkiem epizodzie pracy jako kupiec bielizny damskiej, a potem na złapaniu tak intratnej fuchy, jak agentka d/s windykacji poręczeń - aka: łowczyni nagród. Młoda, trwale niezamężna, ładna, skromna, wykształcona (skończona szkoła średnia), z wielkiego Grajdoła, zawsze bez forsy, zawsze spragniona seksu, czasami stęskniona odrobiny miłości i czułości. Do tego ironiczna i  czasami samokrytyczna. Amerykanka w trzecim pokoleniu, o włosko-węgierskich korzeniach.Stephanie musi często zadowalać się mało interesującymi (tzn. mniej dochodowymi) zleceniami, czymś w rodzaju resztek z pańskiego stołu. Tym razem czeka na nią jednak kupa forsy - całe pięć tysięcy. Wystarczy tylko złapać Eddiego DeChoocha, który jest stary, niedowidzi, zabija ludzi i umawia się z babcią Mazurową. Czy kogoś zdziwi to, że próbując złapać staruszka, Stefa znajdzie trupa w stanie szybko postępującego ...

Opinie o książce - Stephanie Plum. Dziewczyny nie płaczą. Szczęśliwa siódemka

Avatar użytkownika - Febra
Febra
Przeczytane:2015-09-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 52książki/2015,
Nic nowego - schemat ten sam co w poprzednich tomach - Stephanie ma przyprowadzić niegroźnego NS-a, który okazuje się człowiekiem zdesperowanym, groźnym i cwanym. Sprawa komplikuje się jednak do tego stopnia, że z pomocą pannie Plum musi przyjść Komandos. Wynagrodzeniem za tę przysługę ma być wspólnie spędzona noc. Propozycja ta jest tym bardziej kłopotliwa, że zazdrosny Morelli stał się narzeczonym, a rodzina planuje obojgu ślub. Jakby tego było mało do domu wraca perfekcyjna starsza siostra, babcia Mazurowa zostaje porwana. Umiejętnościami komplikowania sobie życia Stephanie mogłaby obdarzyć kilka osób. Zakończenie??? Nic tylko sięgać po kolejny tom
Avatar użytkownika - drakusia
drakusia
Przeczytane:2015-08-30, Ocena: 6, Przeczytałam, 52,
uwielbiam Stephanie mogę czytac o niej w kółko, idealna książka na chandrę pełno smiechu i nigdy nie spodziewam się co tak naprawde obmysli w tej swojej głowie supeeeeeer
Avatar użytkownika - elfijka
elfijka
Przeczytane:2014-01-13, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Coraz więcej abstrakcyjnych przygód Śliwki. Wszystko kręci się wokół niej i wszyscy ją uwielbiają. Trochę za bardzo robi się to przesłodzone. Nawet Komandos staje się podobny do Morellego, zamiast się od niego różnić. Wolałabym, żeby więcej było skupiania się na wątku kryminalnym, bo ten zostaje już kompletnie odsuwany na bok i zajmuje może raptem 30 stron.
Avatar użytkownika - gertruda25
Rzepusia
Złośliwa trzynastka
Janet Evanovich0
Okładka ksiązki - Złośliwa trzynastka

Janet Evanovich jest jedną z najlepiej zarabiających pisarek Ameryki. Jej kryminały przetłumaczono na 27 języków, a każdy kolejny trafia w USA na listy...

Wielki finał
Janet Evanovich0
Okładka ksiązki - Wielki finał

(...) Ogarnął wzrokiem jej szczupłe metr sześćdziesiąt wzrostu; krótkie ciemne włosy, otaczające małą twarzyczkę lśniącą i gładką falą; duże, szeroko rozstawione...

Drogowskazy
Wiktor Osiatyński