Sto płyt, które wstrząsnęły światem

Podobnych rankingów powstało na świecie setki, jeśli nie tysiące, ale jak mówi przysłowie: "Co kraj - to obyczaj", więc nasz, polski, jest wśród nich prawdziwym unikatem. Skandale, wynalazki, przełomowe wydarzenia, plotki i anegdoty, filmy, jakich się nie zapomina, moda, kulisy show-biznesu, tragedie, zamachy, przeboje, ciemne interesy, alkohol, narkotyki i seks - a na ich tle twórcy i płyty, których znaczenie dla popkultury jako zjawiska trudno przecenić

Informacje dodatkowe o Sto płyt, które wstrząsnęły światem:

Wydawnictwo: Iskry
Data wydania: 2000-11-13
Kategoria: Muzyka, film
ISBN: 83-207-1647-0

Kup książkę Sto płyt, które wstrząsnęły światem

Sto płyt, które wstrząsnęły światem - opinie o książce

Avatar użytkownika - NaturaLapsea
NaturaLapsea
Przeczytane:2022-08-30, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2022,

W pisaniu o muzyce mało miejsca jest dla obiektywności. Wszelkie zestawienia, porównania i recenzje są nacechowane subiektywizmem piszącego. I nie ma w tym niczego zdrożnego. Taki jest urok i sens takich zestawień.

Filip Łobodziński oraz Grzegorz Brzozowicz z niejednego muzycznego pieca jedli chleb i te mechanizmy rozumieją bardzo dobrze. Ich książka nie jest zwykłym spisem płyt (ważnych dla autora, czy modnych). Wybory dla wielu osób mogą okazać się kontrowersyjne, bo kryterium często nie jest jakość wydawnictwa, a jego przełomowość i wpływ na historię.

Wartością dodaną wydawnictwa jest kalendarium wydarzeń kulturalnych, społecznych a nawet politycznych, które pozwala odnaleźć pozamuzyczne źródła inspiracji jej twórców.

Czy ten wybór wstrząsnął moim muzycznym światem? Cytując klasyka: "tak średnio bym powiedział, tak średnio". Obyło się bez zaskoczenia. Znalazłem tu garść ciekawostek, interesujących historii i kilka kolejnych albumów do nadrobienia.