Stokrotka: Rok z życia narkomanki

Tom 1 cyklu Stokrotka

Powieść o losach kilkunastolatniej narkomanki, która usiłuje zarwać z nałogiem. Tytułowa Stokrotka przeżywa okres buntu, euforii, rezygnacji, niepokojów, które pchają ją ku nowym ludziom i nowym doznaniom. Próbuje walczyć, ale znów narkotyki zwyciężają. Stacza się coraz bardziej, raniąc swoich najbliższych, by wreszcie poddać się kuracji odwykowej. Historia dziewczyny uświadamia czytelnikom, czym może się zakończyć ten pierwszy, spróbowany z ciekawości skręt, tabletka zwiększająca aktywność, czy wreszcie zastrzyk, który ma wprowadzić w jakieś nowe obszary świadomości.

Informacje dodatkowe o Stokrotka: Rok z życia narkomanki:

Stokrotka: Rok z życia narkomanki - opinie o książce

Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2017-08-23, Ocena: 2, Przeczytałam, 26 książek 2017,

Marna próba podrobienia "Pamiętnika narkomanki", chaotyczna, mało spójna, ukazująca wydarzenia wyłącznie z perspektywy "naćpanego" umysłu nie pozwala odkryć do końca ani co się dzieje, ani jaka tak naprawdę jest główna bohaterka, nie mówiąc już o tym, że postacie poboczne są przedstawione jedynie w strzępach majaczeń Stokrotki lub jej chorych wyobrażeń. Książka nie przyciąga do bohatera ani fabuły, miałam wrażenie że cały ten chaos jaki dostajemy jest halucynacją ale autora, który opiera się na stereotypach i własnych wyobrażeniach aniżeli prawdzie o narkomanach. Spodziewałam się dobrej, ciężkiej literatury, której niestety nie znalazłam.

Avatar użytkownika - dorota198
dorota198
Przeczytane:2016-01-13, Ocena: 2, Przeczytałam, Wyzwanie czytelnicze 2016,
Książkę czyta się bardzo źle, pomimo, że podrozdziały są zaznaczone gwiazdkami, bardzo ciężko zrozumieć akcje. Książka ma charakter pamiętnika narkomanki, więc wszystko pisze ona w swoim języku, który dla normalnego czytelnika jest zbyt trudny do zrozumienia.
Avatar użytkownika - danutka
danutka
Przeczytane:2014-05-17, Ocena: 3, Przeczytałam, z_52 książki - 2014,
Rok z życia znudzonej nastolatki, która sięga po narkotyki. Brak oparcia w rodzicach, chore relacje z matką, brat-rzeźbiarz, któremu niby na Dorotce-Stokrotce zależy, ale tak naprawdę żyje w swoim świecie indiańsko-artystycznym. Łatwo wtedy znaleźć przyjaciela w koledze, podsuwającym pierwszą działkę z życzliwości, a potem coraz trudniej wyrwać się z błędnego koła. Nie jest to najlepsza książka na temat narkomanii, inne bardziej zapadły mi w pamięć, może dlatego, że mocniej oddawały emocje towarzyszące stopniowemu staczaniu się. Tu niestety często byłam znudzona. Powierzchowność ujęcia nie pozwalała przejmować się zbyt mocno losem dziewczyny, krótkie odsłony z jej życia pozostawiły niedosyt i wrażenie braku czegoś istotnego. (Ocena: 3/6)
Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2013-01-08, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Troszku chaotycznie napisana książka wspaniale opowiadajaca o losach nastoletniej narkomanki.
Avatar użytkownika - dalekiezblizenia
dalekiezblizenia
Przeczytane:2014-05-21, Ocena: 4, Przeczytałam,
Odwyk
Jan Paweł Krasnodębski0
Okładka ksiązki - Odwyk

Opowieść o cierpieniu człowieka zrywającego z nałogiem alkoholowym i uzależnieniem od leków. 35-letni Adam jest zupełnie zrujnowany psychicznie...

Muszę cię wychłostać
Jan Paweł Krasnodębski 0
Okładka ksiązki - Muszę cię wychłostać

To liryka zawarta w terapeutyczno-gestaltowskim dekalogu, w którym trzeba być w pełni, mieć prawo nie chcieć, kochać, być kochanym i móc prosić o pomoc....