Strefa cienia. Trzy lata z psychopatą - historia prawdziwa

Tom 1 cyklu Strefa cienia

"Strefa cienia. Trzy lata z psychopatą - historia prawdziwa" to debiut prozatorski Wiktorii Zender. Pod tym pseudonimem kryje się jedna z wielu ofiar nadal ściganego listami gończymi Eugeniusza G., przez polską prasę porównywanego do Kalibabki lub Hannibala Lectera. Autorka była przez kilka lat z nim związana, a gdy zdecydowała się na rozstanie, on bestialsko ją okaleczył. Teraz, po ponad dziesięciu latach postanowiła przerwać milczenie i opowiedzieć o tym, co ją spotkało.

"W tej książce opisałam trzy lata mojego życia. Trzy dramatyczne lata, których zwieńczeniem stała się tragiczna zbrodnia. Każde słowo jest prawdziwe. Moje myśli, uczucia, a także historia, którą przeżyłam. Pewnie wielu czytelnikom wyda się wręcz niemożliwe, aby jedna młoda kobieta była w stanie tyle znieść i żyć dalej. Ja żyję mimo wszystko, mimo cierpienia, upokorzenia i kalectwa. [...]"

Informacje dodatkowe o Strefa cienia. Trzy lata z psychopatą - historia prawdziwa:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Strefa cienia. Trzy lata z psychopatą - historia prawdziwa - opinie o książce

Avatar użytkownika - Maryszka
Maryszka
Przeczytane:2014-08-30, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Książka niesamowita. Aż się nie chce wierzyć, że to wszystko działo się naprawdę. Uczy pokory i rozsądku. Polecam młodym dziewczynom, które nie znają własnej wartości i pchają się w ramiona mało wartościowych panów.
Avatar użytkownika - muchowa
muchowa
Przeczytane:2014-04-20, Ocena: 6, Przeczytałem, czytam regularnie w 2014 roku,
Wstrząsająca historia młodej dziewczyny uwikłanej w toksyczny związek ze starszym mężczyzną. Z każdą strona zastanawiałam się jak można się tak omamić. Z zaciekawieniem czytam drugą cześć.
Avatar użytkownika - ksiazkowo_czyta
ksiazkowo_czyta
Przeczytane:2009-09-01, Ocena: 6, Przeczytałam, Historie prawdziwe, Mam,
Wstrząsająca historia kobiety, która próbuje wrócić do jak najbardziej normalnego życia, po tym jak były partner znęcał się nad nią i zastraszał.Najbardziej sadystyczny jednak jest fakt, iż oblał twarz w/w bohaterki żrącym kwasem....
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2010-04-29,
Ta książka wzbudza od jakiegoś czasu moją ciekawość... Ktoś czytał? Wrażenia? Warto kupic?

Trudno ocenić taką książkę. Gratuluję autorce odwagi, której z pewnością wymagało napisanie tej pozycji. Boli szczególnie fakt, że to nie fikcja literacka, ale prawdziwie przeżyty koszmar młodej dziewczyny. Dziecko jeszcze wpada w łapy starego psychola. Psychopaci karmią się przecież naszym, w tym konkretnym przypadku Uli, strachem, słabością, naiwnością i niestety głupotą. Ula tak bardzo chciała się wyrwać z domowego "kieratu", że nie zdawała sobie sprawy jak ta ucieczka może się zakończyć. Skończyło się dla niej tragicznie, ale...żyje. Tylko ciągle zadaję sobie pytanie, gdzie instynkt samozachowawczy? Gzie była rodzina, nauczyciele, sąsiedzi? Naprawdę nikt nic nie widział, nie słyszał? Mam drugą część tej opowieści, ale muszę teraz się zresetować i przeczytać coś innego.

Avatar użytkownika - Espera
Espera
Przeczytane:2010-12-22, Ocena: 5, Przeczytałam,
Książka świetnie oddaje uczucia bohaterów. Wciągająca i budząca ogromne współczucie.
Avatar użytkownika - patrycjadyrda
Przeczytane:2016-03-04, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Strefa światła. Walka o szczęście - historia prawdziwa
Wiktoria Zender0
Okładka ksiązki - Strefa światła. Walka o szczęście - historia prawdziwa

Dalsza część książki Strefa cienia". Bohaterka powoli wraca do życia po tragicznych wydarzeniach. Czy uda jej się przezwyciężyć ból fizyczny i psychiczny...