Strefa światła. Walka o szczęście - historia prawdziwa

Tom 2 cyklu Strefa cienia

Dalsza część książki Strefa cienia". Bohaterka powoli wraca do życia po tragicznych wydarzeniach. Czy uda jej się przezwyciężyć ból fizyczny i psychiczny i zaznać szczęście ?

Kiedy Ula odzyskuje przytomność, jej twarz jest straszliwie poraniona żrącym kwasem. Okaleczył ją człowiek, którego kiedyś kochała. Dziewczyna miesiącami balansuje na krawędzi śmierci. Przechodzi ponad 80 operacji i zabiegów. Powoli wraca do życia. Uczy się, jak sobie radzić z odmiennością, poczuciem odrzucenia, bólem fizycznym i psychicznym. Choć nikt nie wierzy, że będzie jeszcze szczęśliwa, pragnie pokonać wszelkie przeciwności losu, a może nawet - kto wie? - odnaleźć wielką miłość.

Trudno byłoby wymyślić taką historię. I w rzeczy samej, nie została ona wymyślona. To wszystko zdarzyło się naprawdę. Pod pseudonimem Wiktorii Zender kryje się jedna z wielu ofiar nadal ściganego listami gończymi Eugeniusza G., przez polską prasę porównywanego do Kalibabki lub Hannibala Lectera. Pisanie stało się dla tej dzielnej kobiety autoterapią. "Strefa światła" dowodzi, że można się podnieść po każdej tragedii - można żyć dalej i być sobą bez względu na wszystko!

Informacje dodatkowe o Strefa światła. Walka o szczęście - historia prawdziwa:

Strefa światła. Walka o szczęście - historia prawdziwa - opinie o książce

Avatar użytkownika - Maryszka
Maryszka
Przeczytane:2014-08-30, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Coż by powiedzieć? Okrutna historia z pięknym zakończeniem. Nosi nadzieję każdej kobiecie po różnego rodzaju przejściach.

Poznałam dalsze losy Uli, której psychopata zniszczył twarz i złamał psychicznie. Nadal trudno mi uwierzyć, że to wszystko działo się naprawdę. Chylę czoło przed lekarzami, chirurgami plastycznymi, którzy przez kilka lat przywracali bohaterce wygląd i wiarę w siebie. To cudowne, że po tym koszmarze jaki spotkał Ulę, ułożyła sobie życie i spotkała człowieka, którego pokochała i który ja pokochał. Nie mniej jednak trudno mi zrozumieć wymiar sprawiedliwości. Zastanawiam się czy sprawiedliwość na pewno istnieje?

Avatar użytkownika - muchowa
muchowa
Przeczytane:2014-05-03, Ocena: 6, Przeczytałem, czytam regularnie w 2014 roku,
Strefa cienia. Trzy lata z psychopatą - historia prawdziwa
Wiktoria Zender0
Okładka ksiązki - Strefa cienia. Trzy lata z psychopatą - historia prawdziwa

"Strefa cienia. Trzy lata z psychopatą - historia prawdziwa" to debiut prozatorski Wiktorii Zender. Pod tym pseudonimem kryje się jedna z wielu ofiar nadal...

Forget Me Not
Julie Soto