Ci sprytni Słowianie

Tom 9 cyklu Strrraszna historia

Książka opowiada o dawnych dziwnych ludach, ich wędrówkach po Europie, wojennych okrucieństwach, chytrych podstępach i odlotowych obyczajach. O tym, jak prało się w leśnych pralkach, jak chąsili na chąsach chąsiebnicy, jaki los spotkał 15000 Bułgarów, jak księżna Olga pomściła męża, oraz dlaczego gryziono, kłuto i drapano chorych. Opisuje sposoby nabijania na pal oraz cały słowiańcki katalog tortur. A to dopiero początek!

Informacje dodatkowe o Ci sprytni Słowianie:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2004 (data przybliżona)
Kategoria wiekowa: 9-12 lat

Ci sprytni Słowianie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2015-08-24, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Seria książek, która sprawi, że historia przestaje być nudna. Zamiast suchych faktów, ciekawostki zachęcające do nauki. Wiele żartów, zagadek, historyjek obrazkowych, które bawią i jednocześnie ułatwiają zapamiętywania faktów. Przydatne, by zabłysnąć wiedza na lekcji historii. Dużo zabawy w czasie czytania. W tej książce cała prawda o okrutnych Słowianach. Drastyczne szczegóły z wojen i podbojów, niezwykłe, czasem wręcz śmieszne wierzenia. Można sprawdzić czy potrafisz żyć i myśleć jak Słowianin.
Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-08-08, Ocena: 4, Przeczytałem,

STRRRASZNIE SŁOWIAŃSKA HISTORIA

Seria „Strrraszna Historia” to jedna z najciekawszych pozycji naukowo-rozrywkowych dla dzieci i młodzieży. Jej kolejne tomy, poboczne cykle (jak „Monstrrrualna erudycja”) czy dzieła nią inspirowane („101 obrzydliwych faktów”) nieprzerwanie od lat dostarczają miłośnikom niezapomnianych wrażeń. Ale czy pamiętacie, że istnieje też „Horrrendalna Historia Polski” czyli nasz rodzimy dodatek do „Strrrasznej Historii”? Jeśli nie, to teraz macie doskonałą okazję go poznać, bo wydawnictwu HarperCollins Kids właśnie wznowiło cztery książki z tej serii stworzone przez polskich autorów. I o dziwo są to pozycje równie dobre, co pierwowzór. I widać to wyraźnie po „Sprytnych Słowianach”.

Poznaliście już starożytne losy Egipcjan, Greków i Rzymian, byliście świadkami niezwykłych wydarzeń, jakie stały się udziałem europejskich królów i braliście udział w rewolucjach. Teraz nadszedł czas by przekonać się, jak żyli dawni… Słowianie! Czy wiecie, że mieli oni leśne pralki? Albo że kłuto, drapano i gryziono chorych ludzi? Ale po co? Kto? I jak? Nie wszystko wiadomo na pewno, ale pora zanurzyć się w niezwykły świat Słowian, wyruszyć z nimi w wędrówkę po Europie i zostać świadkiem tak codziennego życia, jak wojen. Gotowi?

Pozycja dość ciekawa, ale są jednak lepsze na temat Słowian, tak jak i są lepsze pozycje w tej serii. Dobra jako jedna z książeczek o Słowianach, albo jako pierwsza, ale raczej nie zaspokaja ciekawości młodego czytelnika.

Sakramencki sarmatyzm
Małgorzata Nesteruk, Małgorzata Fabianowska0
Okładka ksiązki - Sakramencki sarmatyzm

Husarska szarża historii! Książka "Sakramencki sarmatyzm" opowie wam o szalonej polskiej szlachcie i jej złotej wolności. Kiedy zobaczycie, co wyczyniano...

Nieznośna niepodległość
Małgorzata Nesteruk, Małgorzata Fabianowska0
Okładka ksiązki - Nieznośna niepodległość

Dwadzieścia lat to cały świat!Przed wojną, to było! - wzdychają coraz starsze pokolenia, które pamiętają tamte szalone czasy kiedy się żyło, bawiło...

Forget Me Not
Julie Soto