Stworzenie. Od nicości do teraźniejszości

Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 9788378861942
Dodał/a książkę: elibri

Dlaczego istnieje rzeczywistość?

Jak myśleć o Bogu w epoce podroży kosmicznych i Internetu?

Skąd jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Te fundamentalne pytania towarzyszą człowiekowi od zawsze. Napisana z polotem i poetyckim zacięciem książka jest próbą wyjaśnienia tajemnic naszego istnienia z perspektywy ewolucyjnej, od Wielkiego Wybuchu, aż po chwilę obecną. Autor ocenia religijny i filozoficzny wpływ odkryć naukowych na nasze zrozumienie ewolucji i świata przyrody, a także bada zmieniający się związek pomiędzy nami, a naszą planetą.

Jesteśmy stworzeniami, produktami długiej historii ,,od nicości do teraźniejszości". Lecz nie tylko produktami, ale również produkującymi. Jesteśmy istotami twórczymi -- patrzymy również w przód, gdzie możemy iść ,,od teraz". Ta kreatywność ma formę materialną i intelektualną: modyfikujemy nasz świat i nas samych, a także tworzymy swoje obrazy, usiłujemy zrozumieć samych siebie, zarówno poprzez nauki ścisłe, jak i życie religijne. Pracujemy nad naszym historycznym dziedzictwem, które wyznacza nam pewne warunki, ale nas całkowicie nie ogranicza.  Willem B. Drees

Willem B. Drees jest fizykiem, teologiem i filozofem, wybitnym uczonym specjalizującym się w dziedzinie relacji nauki i religii. Stoi na czele Katedry Filozofii Religii i Etyki na Wydziale Teologii Uniwersytetu w Lejdzie w Holandii.

Kup książkę Stworzenie. Od nicości do teraźniejszości

Opinie o książce - Stworzenie. Od nicości do teraźniejszości

Nauka wobec wiary. Spory, debaty, konteksty
Willem B. Drees0
Okładka ksiązki - Nauka wobec wiary. Spory, debaty, konteksty

W jaki sposób powinniśmy myśleć o religii, nauce i ich relacji we współczesnych społeczeństwach? Niektóre grupy religijne sprzeciwiają...