Sun Tzu pod Gettysburgiem. Ponadczasowe mądrości sztuki wojennej

Wydawnictwo: Editio
Data wydania: 2013-05-24
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788324644742
Liczba stron: 296
Dodał/a książkę: helion

Ocena: 0 (0 głosów)

To studium jest pozycją obowiązkową dla wszystkich fascynatów strategii i taktyki wojennej.
"Publishers Weekly"

Powinna zadowolić entuzjastów strategii i taktyki.
"Wall Street Journal"

Wnikliwa analiza historyczna (...) tego, co odróżnia wilki od owiec w wielkiej grze wojennej.
"Kirkus Reviews"

Wielki chiński mędrzec i strateg - Sun Tzu - stworzył jedyne w swoim rodzaju dzieło. O Sztuce wojny, traktacie będącym kompleksową analizą zasad militarnych, słyszeli wszyscy miłośnicy skutecznych strategii, przydatnych na placu boju oraz w codziennym życiu. Opracowanie, które trzymasz w ręku, daję okazję, by przyjrzeć się wielkim kampaniom i dowiedzieć, czy ich dowódcy stosowali się do uniwersalnych zasad Sun Tzu.

Ta fascynująca książka przybliża kluczowe operacje wojskowe czasów nowożytnych, począwszy od bitew, które zapewniły niepodległość Stanom Zjednoczonym Ameryki (pod Saratogą w 1777 roku i pod Yorktown w 1781 roku), przez starcia o kluczowym znaczeniu (bitwy pod Waterloo w 1815 roku i pod Gettysburgiem w 1863 roku), aż po kampanię wojny koreańskiej w 1950 roku. To studium przypadku dziesięciu największych bitew i kampanii, które można było wygrać dzięki czerpaniu z krynicy mądrości Sztuki wojny Sun Tzu.Bevin Alexander jest autorem książek Jak zwyciężali wielcy dowódcy, Lost Victories i Inside the Nazi War Machine. Mieszka w Bremo Bluff w Wirginii.

Kup książkę Sun Tzu pod Gettysburgiem. Ponadczasowe mądrości sztuki wojennej

Opinie o książce - Sun Tzu pod Gettysburgiem. Ponadczasowe mądrości sztuki wojennej

Inne książki autora
Jak zwyciężali wielcy dowódcy
Bevin Alexander0
Okładka ksiązki - Jak zwyciężali wielcy dowódcy

Sztuka wojny oparta jest na oszustwie. Dlatego, kiedy możesz atakować, sprawiaj wrażenie, że jesteś do tego niezdolny kiedy wykorzystujesz siły, powinni...

Reklamy