Surogatka. Jak moja mama urodziła mi syna

Surogatka. Jak moja mama urodziła mi syna to przejmująca historia Sary Connell i jej męża Billa, którzy przez siedem lat starali się o dziecko. W tym czasie przeszli dwuletnie leczenie akupunkturą i siedem cykli sztucznego zapłodnienia z towarzyszącymi im trzema setkami zastrzyków, stracili dwoje bliźniąt w piątym miesiącu ciąży i przeżyli jedno wczesne poronienie. Kiedy już niemal porzucili nadzieję na dziecko, z pomocą przyszła im mama Sary. Sześćdziesięcioletnia Kristine Casey została matką zastępczą i w 2011 roku urodziła małego Finneana.

Autorka relacjonuje swoją długą i wyboistą drogę do macierzyństwa w bardzo intymny, szczery, ale pogodny sposób. Szczegółowo opisuje różne kuracje stosowane w leczeniu niepłodności oraz opowiada o wyjątkowej i silnej więzi, która wytworzyła się między nią a jej mamą.

Ta poruszająca opowieść dowodzi, że wszystko jest możliwe, gdy ludzi łączy bezwarunkowa miłość.

Sara Connell (ur. 1975) jest trenerem rozwoju osobistego. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla kobiet. Jej ,,Surogatka" została nominowana w 2012 roku przez magazyn ,,Elle" w kategorii ,,Książka roku". Sara pracuje i mieszka w Chicago z mężem oraz synem Finnem. Wystąpiła gościnnie m.in. w programach Oprah Winfrey oraz ,,Good Morning America". Więcej o autorce można się dowiedzieć na www. saraconnell.com oraz www. facebook.com/BringingInFinn.

Informacje dodatkowe o Surogatka. Jak moja mama urodziła mi syna:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2014-03-19
Kategoria: Literatura faktu, reportaż

Kup książkę Surogatka. Jak moja mama urodziła mi syna

Surogatka. Jak moja mama urodziła mi syna - opinie o książce

Na wstępie pragnę podziękować Wydawnictwu Nasza Księgarnia za udostępnienie egzemplarza do recenzji. Sara i Bill Connell'owie są szczęśliwym, kochającym się małżeństwem. Do pełni rodzinnej harmonii brakuje im jedynie dziecka, o które bezskutecznie się starają. W końcu, po wielu próbach i podjęciu leczenia Sarze udaje się zajść w ciążę, a dodatkowo okazuje się, iż spodziewa się bliźniaków. Niestety w piątym miesiącu ciąży w wyniku problemów z niewydolnością macicy chłopcy rodzą się martwi. Dla Sary i Billa jest to ogromny cios i trauma. Jednakże pragnienie macierzyństwa i ojcostwa jest w nich tak silne, że gdy tylko ich psychiki podniosły się po tej olbrzymiej stracie, a ciała zregenerowały na tyle, aby możliwe było po raz kolejny podjęcie leczenia podejmują kolejne próby i po pewnym czasie Sara ponownie spodziewa się dziecka, niestety i tym razem szczęście Connell'ów nie trwa długo, ponieważ w piątym tygodniu dochodzi do przedwczesnego poronienia. Nasi bohaterowie po raz kolejny muszą zmierzyć się z rodzinną tragedią. Tymczasem w toku opowieści dowiadujemy się, że nasza bohaterka po latach na nowo nawiązuje bliższe relacje ze swoją matką. Zażyłość kobiet postępuje do tego stopnia, iż Kris w wieku 59 lat decyduje się zostać surogatką dla swojej córki i zięcia. Propozycja ta wywołuje w bohaterach tej historii niezwykle skrajne emocje od radości, iż być może w końcu Sara i Bill zostaną rodzicami poprzez lęk przed kolejnym rozczarowaniem i tym czy Kris będąc w takim wieku podoła trudom ewentualnej ciąży, aż po wątpliwości czy wolno człowiekowi aż tak bardzo ingerować w naturalne prawa życia. Jeśli chcecie przekonać się jak potoczyły się losy bohaterów tej opowieści, którą napisało samo życie koniecznie sięgnijcie po ten tytuł. Książka ta niewątpliwie daje do myślenia, można ją rozpatrywać z wielu perspektyw oraz w różnych kontekstach.
Avatar użytkownika - angelikalisiecka
angelikalisiecka
Przeczytane:2022-05-10, Ocena: 5, Przeczytałem,

Surogatka: Miłość jeet  uczuciem najwyzszym a miłość do dziecka jest bezgraniczna i bezwarunkowa .Kochamy ,dbamy ,wychowujemy i pragniemy aby bylo szczęśliwe .Kobiety ktore nie moga mieć dzieci czuja emocjonalna pustke i za dają  sobie pytanie dlaczego ja ? Robiac wszystko dokonując  wszelkich starań aby zajśc w ciąże . Wprowadzanie zmian w zycie ,planowanie bardzo czesto przynosza wręcz odwrotny skutek .Bohaterka Książki  z Męzem robili doslownie wszystko długie lata starań smierć blizniat ,poronienia  i leczenie w klinice niepłodności Sara i Bill chcą po prostu odpoczać nie tracąc nadzieji iż beda mieli swoje upragnione dziecko czy tez w sposb naturalny a także in vitro ,mimo bardzo wysokich kosztow .Historia o miłosci  matki do córki ktora postanowila urodzic dla niej dziecko Poswiecenie i zwazywszy na wiek kobiety ryzyko . Bardzo ciekawy temat i paradoks zycia jak wiele kobiet pragnie dziecka a nie moga ich miec a tych ktore dokonuja wszelkich srodków ostroznosci aby do zapodnienia nie doszlo Polacam skłania do przemyslen na faktem czy w Polsce Surogatka to legalne jak to wygalada ze strony prawnej gdy dawczynia jest dla nas zupelnie  obca  kobieta.